Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 202 974
  • 4 198
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 33
Сина ми е на почти годинка и от както беше на два теи месеца усетих топчица зад ухото му, сега е почти на година и пак е там, педиатъра когато го прегледа каза че е подвижно и нямало притеснения, дали наистина е така и дали може само да изчезне и на какво се дъжи?

# 541
  • Мнения: 1 768
Д-р Янкова, с какво мога да мажа хемороиди на дете на 3 г.?
Сигурна ли сте,  че са хемороиди?
Ходи до тоалетна всеки ден и винаги е доста твърдо, въпреки, че консумира основно готвена храна и много, много плодове на ден. Изхождането е трудно. След няколко такива забелязахме 1-2 малки фисури в областта на ануса, които при изхождане понякога прокървяват. Мисля, че са хемороиди външни.
Фисурата и хемороида са две различни неща. Консултирайте се с детски гастроентеролог, за да сте сигурни.

# 542
  • Мнения: 1 768
Сина ми е на почти годинка и от както беше на два теи месеца усетих топчица зад ухото му, сега е почти на година и пак е там, педиатъра когато го прегледа каза че е подвижно и нямало притеснения, дали наистина е така и дали може само да изчезне и на какво се дъжи?
Здравейте,  трудно ми е да кажа какво е без преглед. Може да е мастно образование или лимфен възел. Щом за 10м няма проблем мисля че няма нищо притеснително.

# 543
  • Мнения: 304
Здравейте д-р Янкова, притеснява ме консистенцията на изхождането на нашето бебе, тя е на 2 месеца и половина и изцяло на кърма, ака по веднъж вече или два пъти на ден, а до скоро се изхождаше доста често, днес забелязах, че й е доста водниста, но не мога да преценя дали е диария и какво да правя.. ще приложа снимка, съжалявам за гледката, но няма как да добиете представа по друг начин
Скрит текст:
Да, малко е воднисто. Внимавайте с какво се храните и дайте Биогайа 3х5капки.
Прощавайте, но и ние сме по същия начин. Какво трябва и не трябва да ам, за да не и се отразява зле? Различни мнения има за храната и вече се обърквам.
Също исках да ви попитам за друг проблем. Бебчето ми често будува през деня. Може да не спи от 6 до 12 часа и нищо не мога да направя, за да я приспя. Основно иска да седи на гърда и дори след няколко часа да я махнеш почва да плаче все едно не е яла. Понякога пие АМ но все едно пак иска на гърда. Суче, дремва малко и пак продължава. И така няколко часа ми е все на ръцете. На какво се дължи това?

# 544
  • Мнения: 1 768
Здравейте д-р Янкова, притеснява ме консистенцията на изхождането на нашето бебе, тя е на 2 месеца и половина и изцяло на кърма, ака по веднъж вече или два пъти на ден, а до скоро се изхождаше доста често, днес забелязах, че й е доста водниста, но не мога да преценя дали е диария и какво да правя.. ще приложа снимка, съжалявам за гледката, но няма как да добиете представа по друг начин
Скрит текст:
Да, малко е воднисто. Внимавайте с какво се храните и дайте Биогайа 3х5капки.
Прощавайте, но и ние сме по същия начин. Какво трябва и не трябва да ам, за да не и се отразява зле? Различни мнения има за храната и вече се обърквам.
Също исках да ви попитам за друг проблем. Бебчето ми често будува през деня. Може да не спи от 6 до 12 часа и нищо не мога да направя, за да я приспя. Основно иска да седи на гърда и дори след няколко часа да я махнеш почва да плаче все едно не е яла. Понякога пие АМ но все едно пак иска на гърда. Суче, дремва малко и пак продължава. И така няколко часа ми е все на ръцете. На какво се дължи това?
Тя възприема вашата гърда за залъгалка, иска да стои на нея не , за да се храни , а за да се успокоява. Трябва да я отучите от това, дайте и например биберон. Хранете се с белтъчни храни, избягвайте мазно и пържено, кафе, шоколад и цитруси.

# 545
  • Мнения: 545
Здравейте доктор Янкова , на бебето ми на 11 месеца се появиха червени петна по корема и 1-2 петна по гръбчето , появиха се вчера а от вторник , приема Вит Ц , сироп Авирон и Осилококцинум , при препоръка на педиатър , заради висока температура и предполагаше , че е вирусна инфекция , въпроса ми е дали тези петна са от лекарствата (вече ги спряхме заради петната) или е някаква бебешка шарка , и ако да с какво да ги мажа или сами ще изчезнат . Благодаря

# 546
  • Мнения: 1 768
Здравейте доктор Янкова , на бебето ми на 11 месеца се появиха червени петна по корема и 1-2 петна по гръбчето , появиха се вчера а от вторник , приема Вит Ц , сироп Авирон и Осилококцинум , при препоръка на педиатър , заради висока температура и предполагаше , че е вирусна инфекция , въпроса ми е дали тези петна са от лекарствата (вече ги спряхме заради петната) или е някаква бебешка шарка , и ако да с какво да ги мажа или сами ще изчезнат . Благодаря
Здравейте,  по вероятно е  да са от лекарствата,. Дайте му фенестил 3х10 капки

# 547
  • Мнения: 545
Здравейте доктор Янкова , на бебето ми на 11 месеца се появиха червени петна по корема и 1-2 петна по гръбчето , появиха се вчера а от вторник , приема Вит Ц , сироп Авирон и Осилококцинум , при препоръка на педиатър , заради висока температура и предполагаше , че е вирусна инфекция , въпроса ми е дали тези петна са от лекарствата (вече ги спряхме заради петната) или е някаква бебешка шарка , и ако да с какво да ги мажа или сами ще изчезнат . Благодаря
Здравейте,  по вероятно е  да са от лекарствата,. Дайте му фенестил 3х10 капки
Само един път се дава нали така.

# 548
  • Мнения: 439
Доктор Янкова,моля Ви почогнете ми..дъщеря ми е с ковид от 5 нормври...пи авелокс и в момента клацид..днес беше на контролен преглед...лекарката каза че има изменения в белия дроб и  и е нормално..изписа и оспамокс 1000..след това каза,че пневмониятс още не е излекувана..възможно ли е ? какво да правим?🥺

# 549
  • Мнения: 1 768
Доктор Янкова,моля Ви почогнете ми..дъщеря ми е с ковид от 5 нормври...пи авелокс и в момента клацид..днес беше на контролен преглед...лекарката каза че има изменения в белия дроб и  и е нормално..изписа и оспамокс 1000..след това каза,че пневмониятс още не е излекувана..възможно ли е ? какво да правим?🥺
какви са и оплакванията в момента?

# 550
  • Мнения: 439
Доктор Янкова,моля Ви почогнете ми..дъщеря ми е с ковид от 5 нормври...пи авелокс и в момента клацид..днес беше на контролен преглед...лекарката каза че има изменения в белия дроб и  и е нормално..изписа и оспамокс 1000..след това каза,че пневмониятс още не е излекувана..възможно ли е ? какво да правим?🥺
какви са и оплакванията в момента?
вдига температура 37.3 и болки в гърдите и гърба,нищо друго и няма

# 551
  • Мнения: 248
Д-р Янкова, мъжът ми настина, после 3 дни беше с температура ,има отпреди и хронична кашлица, за която ви бях писала тук, че зимата се усилва, а лятото се маха . Личният го прати за снимка на бял дроб. Търсеше пулмолози, но се оказа, че всички в града в момента не работят. Резултатът от снимката е - двустранно усилен рисунък. КОР-Б.О.
Снимката е записана на диск. Ето я и снимката, моля за вашето мнение, има ли нещо притеснително докторе?


# 552
  • Мнения: 439
Дотрор Янкова,това е заключението на снимката от вчера Двата бели дроба са разгънати.Хилусни сенки-уплътнени-с усилен надхилусно белодробен рисунък,преустроен ивицесто перигилусно и ретикуло-нодуларно в долни белодробни полета-неясно очертан по-силно изразено пристенно и в дясно белодробно поле.Кд-синуси просветляват се мормално.Рентгенови данни за интерстициални възпалителни промени.Има ли пневмония?

# 553
  • Мнения: 1 768
Здравейте доктор Янкова , на бебето ми на 11 месеца се появиха червени петна по корема и 1-2 петна по гръбчето , появиха се вчера а от вторник , приема Вит Ц , сироп Авирон и Осилококцинум , при препоръка на педиатър , заради висока температура и предполагаше , че е вирусна инфекция , въпроса ми е дали тези петна са от лекарствата (вече ги спряхме заради петната) или е някаква бебешка шарка , и ако да с какво да ги мажа или сами ще изчезнат . Благодаря
Здравейте,  по вероятно е  да са от лекарствата,. Дайте му фенестил 3х10 капки
Само един път се дава нали така.
3 пъти на ден по 10капки.

# 554
  • Мнения: 1 768
Доктор Янкова,моля Ви почогнете ми..дъщеря ми е с ковид от 5 нормври...пи авелокс и в момента клацид..днес беше на контролен преглед...лекарката каза че има изменения в белия дроб и  и е нормално..изписа и оспамокс 1000..след това каза,че пневмониятс още не е излекувана..възможно ли е ? какво да правим?🥺
какви са и оплакванията в момента?
вдига температура 37.3 и болки в гърдите и гърба,нищо друго и няма
направете и скенер

Общи условия

Активация на акаунт