Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 201 163
  • 4 181
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 144
Здравейте!
Детето ми е на почти 6 месеца. Изключително кърмено.
 Сякаш коликите преминаха, но преди всяко изхождане плаче силно, дори крещи. Така е от месеци. Почти няма изхождане, което да не е съпроводено с мъчителните звуци.
 Забелязвам малка кървава точица след това в памперса. А снощи кървавата находка беше с размер на монета от 5стотинки-алена кръв. Отделя доста слуз.

Бях спряла изцяло млечните продукти, от 2 дни хапвам по малко кисело мляко.

Консистенцията е типична за кърмаче-течно жълто-оранжево с бели частици. Много рядко зеленикаво, което няма отношение към предходния проблем с кръвните находки.

Все още не съм захранила.
Притеснява ме как ще се понесе въвеждането на нови храни върху тези стомашни неразположения.

Според ЛЛ се касае за спукани капиляри от напъните.

Какво е Вашето мнение и съвет относно положението, режима (на мен и нея)?

Спорен ден!
Здравейте,  най-добре да се консултирате с детски гастроентеролог. Трябва да огледате около ануса да не би да има рагади,  от където да кърви.  Това няма отношение към начина на хранене на вас или със захранването на детето.
Благодаря за отговора. Около ануса е спокойно, няма рагади, няма и зачервявания. Видимо проблем няма.

# 691
  • Мнения: 158
Здравейте, имаме бактерията аериус в нослето и отлагам първите ваксини. Бебчо е на 5м. но заради запушени каналчета в окото и секрет слизащ в носа постоянно е със бактерия. Има ли причина да отлагам ваксините?

# 692
  • Мнения: 1 764
Здравейте, имаме бактерията аериус в нослето и отлагам първите ваксини. Бебчо е на 5м. но заради запушени каналчета в окото и секрет слизащ в носа постоянно е със бактерия. Има ли причина да отлагам ваксините?
Ако няма температура или други симптоми,  с добър емоционален тонус и се храни нормално, няма причина да се отлагат ваксините.  Това носителство на Стафилококос ауреус може да персистира дълго време,  но това не е причина да се отлагат ваксините.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 40


Здравейте. Беба е на 6 месеца , а на качената снимка са и кръвните резултати. Нашата лекарка не взе отношение , а аз съм доста притеснена. Беба до 6 месец беше на на Адаптирано мляко. Какво означават ниските стойности и какво трябва да направя по въпроса ? Благодаря предварително!

# 694
  • Мнения: 1 764


Здравейте. Беба е на 6 месеца , а на качената снимка са и кръвните резултати. Нашата лекарка не взе отношение , а аз съм доста притеснена. Беба до 6 месец беше на на Адаптирано мляко. Какво означават ниските стойности и какво трябва да направя по въпроса ? Благодаря предварително!
Здравейте,  няма нищо притеснително.  Желязото и на долна граница, но като почнете захранване  и то главно като включите месото нещата ще се подобрят.  След 3м повторете отново изследванията

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 40


Здравейте. Беба е на 6 месеца , а на качената снимка са и кръвните резултати. Нашата лекарка не взе отношение , а аз съм доста притеснена. Беба до 6 месец беше на на Адаптирано мляко. Какво означават ниските стойности и какво трябва да направя по въпроса ? Благодаря предварително!
Здравейте,  няма нищо притеснително.  Желязото и на долна граница, но като почнете захранване  и то главно като включите месото нещата ще се подобрят.  След 3м повторете отново изследванията

Благодаря за обяснението и за отговора!

# 696
  • Мнения: 12
Здравейте, излезе микробиология на гърлен и носен секрет няма открита бактерия. Вчера бяхме на преглед гърдите и гърлото са чисти но не спира да кашля.

# 697
  • Мнения: 248
Здравейте, излезе микробиология на гърлен и носен секрет няма открита бактерия. Вчера бяхме на преглед гърдите и гърлото са чисти но не спира да кашля.

Снимка на белия дроб правена ли е ? Не сте споменали да сте правили. Да се види черно на бяло чисти ли са гърдите или има нещо... Не може да няма причина за толкова упорита кашлица.

# 698
  • Мнения: 12
Здравейте, излезе микробиология на гърлен и носен секрет няма открита бактерия. Вчера бяхме на преглед гърдите и гърлото са чисти но не спира да кашля.

Снимка на белия дроб правена ли е ? Не сте споменали да сте правили. Да се види черно на бяло чисти ли са гърдите или има нещо... Не може да няма причина за толкова упорита кашлица.
Снимка правихме на 18.12 излезе бронхиолит. Две педиатърки гледаха снимката казват че е лек. Пи сумамед и аугментин. Гърдите и гърлото са чисти. Няколко лекари го прегледаха нищо не откриват, според тях е че нещо го дразни. На 22.12 пуснахме пкк црп и дкк и те бяха нормални. Както и носен и гърлен секрет нормални. Никой не открива нещо сериозно но ме притеснява че детето цял месец пие лекарства и не спира са кашля. Преди около 10 дена кашляше до 4 пъти в деня, загуби нощта кашлица и тази докато спи през деня но отново се появиха. Не е дълбока кашлицата а наистина все едно нещо го дразни на гърлото и иска да от кашля. Няма Т весел е играе яде. Никакъв вид не болен няма.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 16:42 от polity_27

# 699
  • Мнения: 1 764
Здравейте, излезе микробиология на гърлен и носен секрет няма открита бактерия. Вчера бяхме на преглед гърдите и гърлото са чисти но не спира да кашля.
Дайте нещо противоалергично -Аериус, Ксизал...

# 700
  • Мнения: 12
Здравейте, излезе микробиология на гърлен и носен секрет няма открита бактерия. Вчера бяхме на преглед гърдите и гърлото са чисти но не спира да кашля.
Дайте нещо противоалергично -Аериус, Ксизал...
От 8.01 давах зиртек +калциев глюконат но започна да го плюе и сменихме с ксизал. Според лекарарите няма нужда от снимка на бял дроб и пкк. Най - вероятно е алергени който вкъщи го дразни, с парно се отопляваме. Вчера 2часа стояхме навън и не е кашлял но малко след като се прибрахме започна.От бебе си има алергия към белтъка на кравето мляко, направи реакций към някой храни. Както и от медикаменти. Също от новороден до към 6 месечна възраст много повръщаше на фонтан.

# 701
  • Мнения: 1 764
Здравейте, излезе микробиология на гърлен и носен секрет няма открита бактерия. Вчера бяхме на преглед гърдите и гърлото са чисти но не спира да кашля.
Дайте нещо противоалергично -Аериус, Ксизал...
От 8.01 давах зиртек +калциев глюконат но започна да го плюе и сменихме с ксизал. Според лекарарите няма нужда от снимка на бял дроб и пкк. Най - вероятно е алергени който вкъщи го дразни, с парно се отопляваме. Вчера 2часа стояхме навън и не е кашлял но малко след като се прибрахме започна.От бебе си има алергия към белтъка на кравето мляко, направи реакций към някой храни. Както и от медикаменти. Също от новороден до към 6 месечна възраст много повръщаше на фонтан.
Здравейте,  щом кашля предимно в къщи, най-вероятно нещо има което го дразни в дома или въздуха е сух и топъл, което може също да е предпоставка за кашлица.

# 702
  • Мнения: 12
Здравейте, излезе микробиология на гърлен и носен секрет няма открита бактерия. Вчера бяхме на преглед гърдите и гърлото са чисти но не спира да кашля.
Дайте нещо противоалергично -Аериус, Ксизал...
От 8.01 давах зиртек +калциев глюконат но започна да го плюе и сменихме с ксизал. Според лекарарите няма нужда от снимка на бял дроб и пкк. Най - вероятно е алергени който вкъщи го дразни, с парно се отопляваме. Вчера 2часа стояхме навън и не е кашлял но малко след като се прибрахме започна.От бебе си има алергия към белтъка на кравето мляко, направи реакций към някой храни. Както и от медикаменти. Също от новороден до към 6 месечна възраст много повръщаше на фонтан.
Здравейте,  щом кашля предимно в къщи, най-вероятно нещо има което го дразни в дома или въздуха е сух и топъл, което може също да е предпоставка за кашлица.
Благодаря ви за отделеното време!

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 40


Здравейте д-р Янкова. Резултатите от урината са на 6 месечно бебе. Има ли нещо пристиснително ?

# 704
  • Мнения: 158
Здравейте, имаме бактерията аериус в нослето и отлагам първите ваксини. Бебчо е на 5м. но заради запушени каналчета в окото и секрет слизащ в носа постоянно е със бактерия. Има ли причина да отлагам ваксините?
Ако няма температура или други симптоми,  с добър емоционален тонус и се храни нормално, няма причина да се отлагат ваксините.  Това носителство на Стафилококос ауреус може да персистира дълго време,  но това не е причина да се отлагат ваксините.
Три пъти мазахме с бакторобан минават и заради окото пак слизат. Притиснението ми е за евентуална реакция заради тази бактерия.

Общи условия

Активация на акаунт