Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 202 327
  • 4 194
  •   2
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 1 600
Здравейте,

Снощи късно ми излязоха резултатите от фемофлор изследванията и се оказа, че имам стрептококи... Докато се свържа с АГ или личен лекар, бих искала да споделите вашето мнение. Радих преди 3 месеца и кърмя. Според Вас, да спра ли да кърмя или няма отражение в кърмата към бебока?

# 1 351
  • Мнения: 2 088
Др. Янкова, здравейте! Детето ми е на 2 години и тръгна на ясла. Имаше мораксела в носа и я “изкара” тежко. Пи антибиотик, но от бактериалната инфекция увеличи трета сливица и сега е така Sad  направи сериозен отит и беше на венозни антибиотици. Пет дена след венозните антибиотици отново му се запуши носа и започна да хурка. Не е посещавал ясла от един месец. УНг каза уж, че сливицата не била кой знае колко увеличена - втора степен, но явно създава проблеми. За жалсот нямамв възможност да го гледаме в нас и трябва да посещава ясла. УНг изписа Имунотрофина, Десибел, Лимфомиозот и ШС 4 и Цинабсин. Какъв е вашият съвет и препоръка. Как да се борим Sad

# 1 352
  • Мнения: 338
Здравейте, не става въпрос за дете, а за възрастен с ковид. Моля, коментирайте резултата от рентгенова снимка. Имам и въпрос относно сатурацията - отвреме навреме пада до 84, но в по-голяма част от времето е 90-92-94. Трябва ли да се предприеме нещо? 3ти ден пие Leflox, авирон, вит Д, пробиотик. Кръвното също е ниско, а по принцип не е такова. Става въпрос за жена на 48г.
Здравейте, на снимката няма нищо притеснително.  Но трябва да включите към терапията Метилпреднизолон кортико 16мг 2х2т за 3дни и после да намалявате постепенно дозата.

Здравейте, днес е 9ти ден от лечението, ето резултати от кръвни изследвания:
- LDH 443
- РУЕ 40
- CRP 21.8
- WBC 6.7
- Lymph# 1.4
- Mid# 0.3
- Gran# 5.0
- RBC 5.38
- PLT 252
- P-LCC 69
Температурата е постоянна, днес е стигнала и до 38. Сатурация - около 95. Утре ще се прави нова снимка. Според Вас какво трябва да се направи в тази ситуация?

# 1 353
  • Мнения: 1 768
Здравейте, не става въпрос за дете, а за възрастен с ковид. Моля, коментирайте резултата от рентгенова снимка. Имам и въпрос относно сатурацията - отвреме навреме пада до 84, но в по-голяма част от времето е 90-92-94. Трябва ли да се предприеме нещо? 3ти ден пие Leflox, авирон, вит Д, пробиотик. Кръвното също е ниско, а по принцип не е такова. Става въпрос за жена на 48г.
Здравейте, на снимката няма нищо притеснително.  Но трябва да включите към терапията Метилпреднизолон кортико 16мг 2х2т за 3дни и после да намалявате постепенно дозата.

Здравейте, днес е 9ти ден от лечението, ето резултати от кръвни изследвания:
- LDH 443
- РУЕ 40
- CRP 21.8
- WBC 6.7
- Lymph# 1.4
- Mid# 0.3
- Gran# 5.0
- RBC 5.38
- PLT 252
- P-LCC 69
Температурата е постоянна, днес е стигнала и до 38. Сатурация - около 95. Утре ще се прави нова снимка. Според Вас какво трябва да се направи в тази ситуация?
Пиете ли Метилпреднизолон?

# 1 354
  • Мнения: 338
Скрит текст:
Здравейте, не става въпрос за дете, а за възрастен с ковид. Моля, коментирайте резултата от рентгенова снимка. Имам и въпрос относно сатурацията - отвреме навреме пада до 84, но в по-голяма част от времето е 90-92-94. Трябва ли да се предприеме нещо? 3ти ден пие Leflox, авирон, вит Д, пробиотик. Кръвното също е ниско, а по принцип не е такова. Става въпрос за жена на 48г.
Здравейте, на снимката няма нищо притеснително.  Но трябва да включите към терапията Метилпреднизолон кортико 16мг 2х2т за 3дни и после да намалявате постепенно дозата.

Здравейте, днес е 9ти ден от лечението, ето резултати от кръвни изследвания:
- LDH 443
- РУЕ 40
- CRP 21.8
- WBC 6.7
- Lymph# 1.4
- Mid# 0.3
- Gran# 5.0
- RBC 5.38
- PLT 252
- P-LCC 69
Температурата е постоянна, днес е стигнала и до 38. Сатурация - около 95. Утре ще се прави нова снимка. Според Вас какво трябва да се направи в тази ситуация?
Пиете ли Метилпреднизолон?

Не е за мен, трябва да попитам дали го е взела жената. Какво Ви е мнението относно изследванията? Също забравих да спомена, че по телефона са казали от утре антибиотикът да се смени с Панцеф.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 10:49 от AnMary

# 1 355
  • Мнения: 1 768
Скрит текст:
Здравейте, не става въпрос за дете, а за възрастен с ковид. Моля, коментирайте резултата от рентгенова снимка. Имам и въпрос относно сатурацията - отвреме навреме пада до 84, но в по-голяма част от времето е 90-92-94. Трябва ли да се предприеме нещо? 3ти ден пие Leflox, авирон, вит Д, пробиотик. Кръвното също е ниско, а по принцип не е такова. Става въпрос за жена на 48г.
Здравейте, на снимката няма нищо притеснително.  Но трябва да включите към терапията Метилпреднизолон кортико 16мг 2х2т за 3дни и после да намалявате постепенно дозата.

Здравейте, днес е 9ти ден от лечението, ето резултати от кръвни изследвания:
- LDH 443
- РУЕ 40
- CRP 21.8
- WBC 6.7
- Lymph# 1.4
- Mid# 0.3
- Gran# 5.0
- RBC 5.38
- PLT 252
- P-LCC 69
Температурата е постоянна, днес е стигнала и до 38. Сатурация - около 95. Утре ще се прави нова снимка. Според Вас какво трябва да се направи в тази ситуация?
Пиете ли Метилпреднизолон?

Не е за мен, трябва да попитам дали го е взела жената. Какво Ви е мнението относно изследванията? Също забравих да спомена, че по телефона са казали от утре антибиотикът да се смени с Панцеф.
Трябва да започне да пие Метилпреднизолон, а не антибиотик.
Изследванията са ОК. Но ние лекуваме човека , а не изследванията

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 10:49 от AnMary

# 1 356
  • Мнения: 338
Скрит текст:
Здравейте, не става въпрос за дете, а за възрастен с ковид. Моля, коментирайте резултата от рентгенова снимка. Имам и въпрос относно сатурацията - отвреме навреме пада до 84, но в по-голяма част от времето е 90-92-94. Трябва ли да се предприеме нещо? 3ти ден пие Leflox, авирон, вит Д, пробиотик. Кръвното също е ниско, а по принцип не е такова. Става въпрос за жена на 48г.
Здравейте, на снимката няма нищо притеснително.  Но трябва да включите към терапията Метилпреднизолон кортико 16мг 2х2т за 3дни и после да намалявате постепенно дозата.

Здравейте, днес е 9ти ден от лечението, ето резултати от кръвни изследвания:
- LDH 443
- РУЕ 40
- CRP 21.8
- WBC 6.7
- Lymph# 1.4
- Mid# 0.3
- Gran# 5.0
- RBC 5.38
- PLT 252
- P-LCC 69
Температурата е постоянна, днес е стигнала и до 38. Сатурация - около 95. Утре ще се прави нова снимка. Според Вас какво трябва да се направи в тази ситуация?
Пиете ли Метилпреднизолон?

Не е за мен, трябва да попитам дали го е взела жената. Какво Ви е мнението относно изследванията? Също забравих да спомена, че по телефона са казали от утре антибиотикът да се смени с Панцеф.
Трябва да започне да пие Метилпреднизолон, а не антибиотик.
Изследванията са ОК. Но ние лекуваме човека , а не изследванията

Започва да го пие. Днес е още по-зле - няма сили за нищо, едва помръдва. Оплаква се от адско изтощение. Трябва ли да се хоспитализира? При Вас може ли да се запази час за преглед?

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 10:49 от AnMary

# 1 357
  • Мнения: 1 768
Скрит текст:
Здравейте, не става въпрос за дете, а за възрастен с ковид. Моля, коментирайте резултата от рентгенова снимка. Имам и въпрос относно сатурацията - отвреме навреме пада до 84, но в по-голяма част от времето е 90-92-94. Трябва ли да се предприеме нещо? 3ти ден пие Leflox, авирон, вит Д, пробиотик. Кръвното също е ниско, а по принцип не е такова. Става въпрос за жена на 48г.
Здравейте, на снимката няма нищо притеснително.  Но трябва да включите към терапията Метилпреднизолон кортико 16мг 2х2т за 3дни и после да намалявате постепенно дозата.

Здравейте, днес е 9ти ден от лечението, ето резултати от кръвни изследвания:
- LDH 443
- РУЕ 40
- CRP 21.8
- WBC 6.7
- Lymph# 1.4
- Mid# 0.3
- Gran# 5.0
- RBC 5.38
- PLT 252
- P-LCC 69
Температурата е постоянна, днес е стигнала и до 38. Сатурация - около 95. Утре ще се прави нова снимка. Според Вас какво трябва да се направи в тази ситуация?
Пиете ли Метилпреднизолон?

Не е за мен, трябва да попитам дали го е взела жената. Какво Ви е мнението относно изследванията? Също забравих да спомена, че по телефона са казали от утре антибиотикът да се смени с Панцеф.
Трябва да започне да пие Метилпреднизолон, а не антибиотик.
Изследванията са ОК. Но ние лекуваме човека , а не изследванията

Започва да го пие. Днес е още по-зле - няма сили за нищо, едва помръдва. Оплаква се от адско изтощение. Трябва ли да се хоспитализира? При Вас може ли да се запази час за преглед?
Аз съм детски пулмолог.  Да пие Метилпреднизолон кортико 16мг 2х2т . Колко кг е?

# 1 358
  • Мнения: 770
Добър вечер др Янкова.
Бебо е на 1 година и един месец.
От няколко дни сме на детска кухня държавна.
Днес видях че коремчето му е доста подуто и му направих клизма мелилакс .
Когато дойде момента да ака видях доста се изака.Но ми направи впечатление че на едното ако имаше малко кръв.
До сега не ми се беше случвало  и не знам това нормално ли е...
Моля ви за съвет.

# 1 359
  • Мнения: 1 768
Добър вечер др Янкова.
Бебо е на 1 година и един месец.
От няколко дни сме на детска кухня държавна.
Днес видях че коремчето му е доста подуто и му направих клизма мелилакс .
Когато дойде момента да ака видях доста се изака.Но ми направи впечатление че на едното ако имаше малко кръв.
До сега не ми се беше случвало  и не знам това нормално ли е...
Моля ви за съвет.
Здравейте, възможно е кръвта в изпражненията да е от клизмата. Наблюдавайте го и ако пак се появи се консултирайте с детски гастроентеролог.

# 1 360
  • София
  • Мнения: 1 554
Добър вечер д-р Янкова,
Какво ви е мнението за препоръчителните ваксини за бронхопневмония и минингит, и ако ги подкрепяте, може ли да ме насочите кои точно за дете на три години.  Благодаря

# 1 361
  • Мнения: 1 768
Добър вечер д-р Янкова,
Какво ви е мнението за препоръчителните ваксини за бронхопневмония и минингит, и ако ги подкрепяте, може ли да ме насочите кои точно за дете на три години.  Благодаря
Здравейте, няма такива универсални ваксини срещу пневмонии и менингит. Тези заболявания се причиняват от различни причинители и няма как да се ваксинираме срещу всички бактерии и вируси, които циркулират. Срещу най-честите пневмокаки се поставя синфлорикс, който е задължителен през първата година от живота. Но има и други причинители срещу които няма създадена ваксина. Така че не можем да се застраховаме срещу всички заболявания. Разчитаме на добра имунна система и адекватен имунен отговор.

# 1 362
  • Мнения: 2 088
Др. Янкова, здравейте! Детето ми е на 2 години и тръгна на ясла. Имаше мораксела в носа и я “изкара” тежко. Пи антибиотик, но от бактериалната инфекция увеличи трета сливица и сега е така Sad  направи сериозен отит и беше на венозни антибиотици. Пет дена след венозните антибиотици отново му се запуши носа и започна да хурка. Не е посещавал ясла от един месец. УНг каза уж, че сливицата не била кой знае колко увеличена - втора степен, но явно създава проблеми. За жалсот нямамв възможност да го гледаме в нас и трябва да посещава ясла. УНг изписа Имунотрофина, Десибел, Лимфомиозот и ШС 4 и Цинабсин. След месец вкъщи беше два дена на ясла и от днес е с много ама много запушен нос и сополи Sad Какъв е вашият съвет и препоръка. Как да се борим Sad

# 1 363
  • София
  • Мнения: 1 554
Добър вечер д-р Янкова,
Какво ви е мнението за препоръчителните ваксини за бронхопневмония и минингит, и ако ги подкрепяте, може ли да ме насочите кои точно за дете на три години.  Благодаря
Здравейте, няма такива универсални ваксини срещу пневмонии и менингит. Тези заболявания се причиняват от различни причинители и няма как да се ваксинираме срещу всички бактерии и вируси, които циркулират. Срещу най-честите пневмокаки се поставя синфлорикс, който е задължителен през първата година от живота. Но има и други причинители срещу които няма създадена ваксина. Така че не можем да се застраховаме срещу всички заболявания. Разчитаме на добра имунна система и адекватен имунен отговор.
България

# 1 364
  • Мнения: 1 768
Др. Янкова, здравейте! Детето ми е на 2 години и тръгна на ясла. Имаше мораксела в носа и я “изкара” тежко. Пи антибиотик, но от бактериалната инфекция увеличи трета сливица и сега е така Sad  направи сериозен отит и беше на венозни антибиотици. Пет дена след венозните антибиотици отново му се запуши носа и започна да хурка. Не е посещавал ясла от един месец. УНг каза уж, че сливицата не била кой знае колко увеличена - втора степен, но явно създава проблеми. За жалсот нямамв възможност да го гледаме в нас и трябва да посещава ясла. УНг изписа Имунотрофина, Десибел, Лимфомиозот и ШС 4 и Цинабсин. След месец вкъщи беше два дена на ясла и от днес е с много ама много запушен нос и сополи Sad Какъв е вашият съвет и препоръка. Как да се борим Sad
Здравейте, за съжаление е така, когато детето посещава детско заведение. Но това не е нещо страшно.  Просто лекувайте хремата с нормални неантибиотични капки, защото най-честите причинители са вирусите.

Общи условия

Активация на акаунт