Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 203 030
  • 4 199
  •   2
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 1 769
Доктор Янкова благодаря ви , пропуснах да ви кажа ,че  ЛЛ ми каза да го пия независимо от това какво показва кръвната картина ,CRP,или де димера ..независимо от стойностите им ...така профилактично .
Нз дали да го пия ,били ми навредило по някакъв начин ако я послушам ?
Първо си го изследвайте след това ще решим

# 1 516
  • Мнения: 224
Добре ,ще ви послушам !
Ще пиша отново тук .
Thanks

# 1 517
  • Мнения: 216
Здравейте д-р Янкова,
може ли мнение за кръвната картина на дъщеря ми 3г и 5м. По -специално ме притесняват високият хемоглобин и желязо.
От миналилият петък вдигна температура, започна лаеща кашлица. След преглед казаха червено гърло и ларингит. Изписаха антибиотик Аугментин и инхалации с пулмикорт. Температурата спря на третият ден.
Възможно е да е Ковид
 Той дава висок хемоглобин
Д-р Янкова, пропуснах да напиша че имаме два отрицателни теста за Ковид. Освен това през последната година при кръвните изследвания стойностите на хемоглобина винаги са над Горна граница. За първи път пускам и Желязо и то в доста завишено. Налага ли се консултация със някакъв специалист. Благодаря ви

# 1 518
  • Мнения: 1 769
Здравейте д-р Янкова,
може ли мнение за кръвната картина на дъщеря ми 3г и 5м. По -специално ме притесняват високият хемоглобин и желязо.
От миналилият петък вдигна температура, започна лаеща кашлица. След преглед казаха червено гърло и ларингит. Изписаха антибиотик Аугментин и инхалации с пулмикорт. Температурата спря на третият ден.
Възможно е да е Ковид
 Той дава висок хемоглобин
Д-р Янкова, пропуснах да напиша че имаме два отрицателни теста за Ковид. Освен това през последната година при кръвните изследвания стойностите на хемоглобина винаги са над Горна граница. За първи път пускам и Желязо и то в доста завишено. Налага ли се консултация със някакъв специалист. Благодаря ви
Не. Да пие повече течности. Кръвта е много гъста / висок е хематокрита/ от там може да идват завишените показатели.

# 1 519
  • Мнения: 338
Здравейте! Детето ми е на 2г6м, от няколко дни леко покашля - няма червено гърло, чист е надолу. Има малко секрети, стичащи се назад. Снощи през нощта кашля няколко пъти, лаещо, грубо, звучно, дишашв тежко и се чу просвирване. Днес кашля по-разводнено. Пак е чист и гърлото не е червено. Докторът каза, че има спазъм. 2-3 дни ще правим по 2 инхалации с пулмикорт. Защо се получава този спазъм? Какво всъщност представлява, опасен ли е? До какво води, как трябва да се процедира?
Здравейте, ако има бронхоспазъм, трябва да се правят инхалации с вентолин. Не е опасно, но трябва да се лекува правилно

Сякаш се засили кашлицата - през нощта е много разводнена, а през деня след обедния сън е лаеща. От тази сутрин слагаме и вентолин. И утре пак ще видим как е. Пак е чист на слушалка, няма проблем и с гърлото. Какво е това чудо?! Докторът казва, че в момента има такъв вирус. 0.1мл вентолин + 1мл пулмикорт + 2мл физ рр, 3 пъти на ден от днес. Това ОК ли е? Миналият месец преди празниците пак имаше кашлица, но суха, пристъпна и с червено гърло и пак бяхме на пулмикорт. Много време стана сякаш, с пауза от 1-2 седмици може би.
По принцип може да се прави така
 Но не мога да кажа без да я прегледам

Още кашля, влажно. Днес докт. каза, че няма спазъм вече. Направихме и снимка обаче, че се притесни вече колко време е станало и вдясно му се струваше, че има хрипчета, но според него всичко идва от носа. Снимката е чиста. В събота приключихме с инхалациите. Вече 2-3 дена е на Флудитек сироп 3х3мл, Макситрол 3х2, Ериус. Вечер капя Виброцил. От носа извират сополи, бели или леко жълти понякога. Страшни много са. Какво мислите за лечението? И да попитам, юли месец се наложи пак да го снимаме, много ли е облъчването?

# 1 520
  • Мнения: 5
Здравейте,
Бебка е на 9 месеца беше 2 дни с 40 градуса температура,водихме я на преглед при педиатърката и се установи чее с гнойна ангина.Изписаха ни Клацид на 12 часа по 3 мл,днес и е 3 ден от приема но забелязах ситен обрив в областта на коремчето гръбчето и около главата до ушенцата и челцето също има и диария.Свързах се с педито и каза че неможе да е алергия а че било защото пиела мляко и от това бил обрива😔
Моля за вашето мнение много се притеснявам да нее алергична реакция
Благодаря

# 1 521
  • Мнения: 10
Здравейте. Детето ми е на 5 години почти. От няколко месеца забелязвам ,че след тичане/скачане започва да диша по-учестено,преди не е било така. Незнам и аз дали да го определя като задъхване или не,но ме тревожи. Според вас на какво може да се дължи?

# 1 522
  • Мнения: 478
Здравейте д-р Янкова. От 10 януари носът на детето  ми на 2год и два месеца започна да се запушва. Пуснах носен секрет-излезе чист. Пръсках физиологичен разтвор, но без ефект. На 17.01. посетихме лекар. Изписа Ialoclean спрей, Синупред сироп, цинабсин и Ериус. 5 дни нямаше промяна- запушен нос и не излизат никакви секрети. На шестия ден започна да излиза жълтеникав секрет. Няма температура, няма кашлица. Днес звъннах пак на лекар и ми каза да добавя капки Гентазон 3 пъти по 2 капки на ден в носа. Може ли да кажете, дали е адекватно лечението или да отидем на преглед при друг специалист?

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 17:02 от Snow storm

# 1 523
  • Мнения: 1 042
Здравейте,
Пиша ви за коментар на изследванията на сина ми от днес, той ще стане на 14 м. след 3 дни. Притеснява ме ниското ниво на желязо, това означава ли прием на препарат?
 

# 1 524
  • Мнения: 1 769
Здравейте! Детето ми е на 2г6м, от няколко дни леко покашля - няма червено гърло, чист е надолу. Има малко секрети, стичащи се назад. Снощи през нощта кашля няколко пъти, лаещо, грубо, звучно, дишашв тежко и се чу просвирване. Днес кашля по-разводнено. Пак е чист и гърлото не е червено. Докторът каза, че има спазъм. 2-3 дни ще правим по 2 инхалации с пулмикорт. Защо се получава този спазъм? Какво всъщност представлява, опасен ли е? До какво води, как трябва да се процедира?
Здравейте, ако има бронхоспазъм, трябва да се правят инхалации с вентолин. Не е опасно, но трябва да се лекува правилно

Сякаш се засили кашлицата - през нощта е много разводнена, а през деня след обедния сън е лаеща. От тази сутрин слагаме и вентолин. И утре пак ще видим как е. Пак е чист на слушалка, няма проблем и с гърлото. Какво е това чудо?! Докторът казва, че в момента има такъв вирус. 0.1мл вентолин + 1мл пулмикорт + 2мл физ рр, 3 пъти на ден от днес. Това ОК ли е? Миналият месец преди празниците пак имаше кашлица, но суха, пристъпна и с червено гърло и пак бяхме на пулмикорт. Много време стана сякаш, с пауза от 1-2 седмици може би.
По принцип може да се прави така
 Но не мога да кажа без да я прегледам

Още кашля, влажно. Днес докт. каза, че няма спазъм вече. Направихме и снимка обаче, че се притесни вече колко време е станало и вдясно му се струваше, че има хрипчета, но според него всичко идва от носа. Снимката е чиста. В събота приключихме с инхалациите. Вече 2-3 дена е на Флудитек сироп 3х3мл, Макситрол 3х2, Ериус. Вечер капя Виброцил. От носа извират сополи, бели или леко жълти понякога. Страшни много са. Какво мислите за лечението? И да попитам, юли месец се наложи пак да го снимаме, много ли е облъчването?
Не мога да коментирам лечението ви.
Няма облъчване, но не знам,защо без нужда се прави снимка.

# 1 525
  • Мнения: 1 769
Здравейте,
Бебка е на 9 месеца беше 2 дни с 40 градуса температура,водихме я на преглед при педиатърката и се установи чее с гнойна ангина.Изписаха ни Клацид на 12 часа по 3 мл,днес и е 3 ден от приема но забелязах ситен обрив в областта на коремчето гръбчето и около главата до ушенцата и челцето също има и диария.Свързах се с педито и каза че неможе да е алергия а че било защото пиела мляко и от това бил обрива😔
Моля за вашето мнение много се притеснявам да нее алергична реакция
Благодаря
Най -вероятно е алергична реакция.  По-добре спрете антибиотика. Има ли още температура

# 1 526
  • Мнения: 5
Не вече няма температура
Давам Фенистил капки по препоръка на педиатърката и не разрешава да го спирам че нее от него,и пъпките изчезнаха почти но много се бях притеснила

# 1 527
  • Мнения: 13
Здравейте,детенцето ми е на 9-месеца с въпалено гърло ние сме в германия и ми казаха че,ще мине от самосебеси какво да правя тя -"3-ти ден е с температура

# 1 528
  • Мнения: 80
На сина ми , който е на 7 години е изписана Ефира от 5 мг.( за деца от 6г. до 14 г.). Аз обаче имам 6 кутии Ефира от 4 мг. ( на гранули за деца от 6месеца до 5 г.) , който са в срок на годност до ноември 2023г. Има ли вариант да ползвам тях ? По едно прахче ли да давам или по едно и половина ?

# 1 529
  • Мнения: 156
Здравейте, ходихме на консултация за кожата на бебе на 2 месеца и половина. Казаха че прилича на себореен дерматит и ми изписаха козметиката на топикрем за суха и чувствителна кожа, но мисля, че нещо се обрина от нея. Възможно ли е да е от нея  и по лицето излязоха пак пъпчици

Общи условия

Активация на акаунт