Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 195 972
  • 4 113
  •   1
Отговори
# 1 980
  • Мнения: 511
Др Янкова здравейте.
Поради Гъбички моята Гинеколожка ми изписа следните лекарства.
Дактакорт крем и Полижинакс глобули за 6 дни .
Мога ли да продължа да го кърмя.

# 1 981
  • Мнения: 2
Здравейте,д-р Янкова! Имам момиче на 3,5 год.,много често боледува .Ако ходи една седмица на детска,то следващата е болна. Започва със сополи,но много бързо започва и кашлица,температури и стигаме до бронхиолит.Вече 2 пъти сме били в болница с остър бронхиолит.По якога се налага да се сменят два антибиотика,за да има подобрение, инхалации с вентолин,противоалергични,за имунитет съм дала всичко възможно на пазара,и домашни лекове също.Вече незнам какво да правя,общо взето се въртим в омагьосан кръг и сме през две седмици на антибиотици. Моля дайте съвет!

# 1 982
  • Мнения: 14
Здравейте др Янкова сменихме млякото на дъщеря ми от Aptamil преминахме на Nan Optipro и започна да се изхожда след всяко хранене но акото и е по рядко и сякаш по воднисто разстройство ли е прилагам ви снимка ?
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 16:06 от Tatti

# 1 983
  • Мнения: 74
Здравейте, може ли дете на 2г. да приема клеева тинктура (с цел подсилване на имунитета) и каква доза дневно? Колко време може да се продължи приема?

# 1 984
  • Мнения: 1 746
Др Янкова здравейте.
Поради Гъбички моята Гинеколожка ми изписа следните лекарства.
Дактакорт крем и Полижинакс глобули за 6 дни .
Мога ли да продължа да го кърмя.
Да

# 1 985
  • Мнения: 1 746
Здравейте,д-р Янкова! Имам момиче на 3,5 год.,много често боледува .Ако ходи една седмица на детска,то следващата е болна. Започва със сополи,но много бързо започва и кашлица,температури и стигаме до бронхиолит.Вече 2 пъти сме били в болница с остър бронхиолит.По якога се налага да се сменят два антибиотика,за да има подобрение, инхалации с вентолин,противоалергични,за имунитет съм дала всичко възможно на пазара,и домашни лекове също.Вече незнам какво да правя,общо взето се въртим в омагьосан кръг и сме през две седмици на антибиотици. Моля дайте съвет!
Ако прави толкова често бронхиолити задължително се прави профилактика.  От къде сте?

# 1 986
  • Мнения: 1 746
Здравейте, може ли дете на 2г. да приема клеева тинктура (с цел подсилване на имунитета) и каква доза дневно? Колко време може да се продължи приема?
До 3г възраст не се препоръчва
Трябва да се внимава, защото е силно алергенен

# 1 987
  • Мнения: 6 532
Вдига ли се т. от слънчасване до колко градуса и еднократно ли?

# 1 988
  • Мнения: 1 746
Вдига ли се т. от слънчасване до колко градуса и еднократно ли?
Да. Различно е. индивидуално е.

# 1 989
  • Мнения: 2
От Благоевград, какво точно означава тази профилактика?

# 1 990
  • Мнения: 1 746
От Благоевград, какво точно означава тази профилактика?
От м.септември трябва да прави редовно 6м Пулмикорт или Фликсотид.  Обадете се началото на м.09 да се разберем.

# 1 991
  • Мнения: 751
Здравейте, Вие от кога препоръчвате да яде детето мед и как по-точно да стане това "захранване"?

# 1 992
  • Мнения: 1 746
Здравейте, Вие от кога препоръчвате да яде детето мед и как по-точно да стане това "захранване"?
Ако няма прояви до момента от хранителна алергия, след 1г. Препоръчва се да е от 1вид, не микс. Захранването е по малко- 1/2 чаена лъжичка и изчаквате 2-3дни.

# 1 993
  • Мнения: 3 230
Здравейте, до снощи детето ми беше на левофлоксан капки за нос 3*3 капки за 7 дни за лечение на Стрептокок пневмониос. От днес правим риноджермина 7 дни по 2 впръсквания във всеки нос, сутрин и вечер. Има ли някакви възможни странични ефекти, за нещо специално да следя?

# 1 994
  • Мнения: 1 746
Здравейте, до снощи детето ми беше на левофлоксан капки за нос 3*3 капки за 7 дни за лечение на Стрептокок пневмониос. От днес правим риноджермина 7 дни по 2 впръсквания във всеки нос, сутрин и вечер. Има ли някакви възможни странични ефекти, за нещо специално да следя?
Не, няма проблем, няма за какво да следите.

Общи условия

Активация на акаунт