Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 201 231
  • 4 181
  •   2
Отговори
# 1 995
  • Мнения: 460
Капките Вигантол или витамин Д до каква възраст се дават?

# 1 996
  • Мнения: 1 764
Капките Вигантол или витамин Д до каква възраст се дават?
До 3г възраст
Зимните месеци х 2капки, лятото по 1капка

# 1 997
  • Мнения: 275
Здравейте, тези изследвания са на бебчето ми на 8+ месеца

# 1 998
  • Мнения: 1 722
Здравейте Д-р Янкова,
Детето ми на 5 г. и половина е постоянно със запушен нос. Зимата се появяват хрема и секрети, но сега само е запушен. Дали е алергия или нещо друго? Какво да предприема? Миналото лято се отпуши от само себе си, но сега все още не. Преди около месец взимаха носен секрет, но не се изолира нищо.

# 1 999
  • Мнения: 21
Здравейте имам дете на 3г. И половина, прекалено често боледува има 3 бронхита.... От Септември до сега.. Прави профилактика с ефира, пие бромховаксон с Имунотеофина за имунитет. Сега беше с вирус с много висока температура, после кашлица която беше явно някакъв спазъм 4 часа не считаше за минута дори и в спешния център и сложиха образон.. Нормално ли ли е толкова често да боледува и дали ще го израстне?

# 2 000
  • Мнения: 1 764
Здравейте имам дете на 3г. И половина, прекалено често боледува има 3 бронхита.... От Септември до сега.. Прави профилактика с ефира, пие бромховаксон с Имунотеофина за имунитет. Сега беше с вирус с много висока температура, после кашлица която беше явно някакъв спазъм 4 часа не считаше за минута дори и в спешния център и сложиха образон.. Нормално ли ли е толкова често да боледува и дали ще го израстне?
От както пие Ефира правил ли е бронхиолит?

# 2 001
  • Мнения: 21
Здравейте имам дете на 3г. И половина, прекалено често боледува има 3 бронхита.... От Септември до сега.. Прави профилактика с ефира, пие бромховаксон с Имунотеофина за имунитет. Сега беше с вирус с много висока температура, после кашлица която беше явно някакъв спазъм 4 часа не считаше за минута дори и в спешния център и сложиха образон.. Нормално ли ли е толкова често да боледува и дали ще го израстне?
От както пие Ефира правил ли е бронхиолит?
Да, 1 път... Сега и лятото продължава да я пие

# 2 002
  • Мнения: 755
Здравейте, докторе!
Дъщеря ми, на година и 10 месеца, тръгна на ясла. На втората седмица се разболя, като започна със хрема и температура (между 37.8-38.2), която продължи три дни. След това имаше един ден само с хрема и от тогава започна да кашля, основно докато спи. Понякога е суха, но понякога чувам, че кашля и от секрети. Приема 6ти ден панцеф, също правихме инхалации с турския вариант на пулмикорт 5 дни, с леко подобрение, но като цяло кашлицата продължава. Сега правим инхалации с йалоклийн - с тях е същата работа. Вече втора седмица не спира тази кашлица. Вчера педиатърът я прегледа и каза, че дишането е чисто и е леко зачервено гърлото и да продължаваме със същите лекарства. Сиропи също сменихме няколко вида билкови. Какво друго мога да направя? Моля за съвет!
Благодаря за отделеното време!

# 2 003
  • Мнения: 93
Здравейте,бебето ми е на 1.4 г и е 10 .3кг има температура ,искам да попитам Ефаралган свещички от 80 мг или от 150 мг да дам,защото сложих от 80 мг ,но изобщо не подействаха.

# 2 004
  • Мнения: 1 764
Здравейте,бебето ми е на 1.4 г и е 10 .3кг има температура ,искам да попитам Ефаралган свещички от 80 мг или от 150 мг да дам,защото сложих от 80 мг ,но изобщо не подействаха.
По - добре 180мг

# 2 005
  • Мнения: 1 764
Здравейте, докторе!
Дъщеря ми, на година и 10 месеца, тръгна на ясла. На втората седмица се разболя, като започна със хрема и температура (между 37.8-38.2), която продължи три дни. След това имаше един ден само с хрема и от тогава започна да кашля, основно докато спи. Понякога е суха, но понякога чувам, че кашля и от секрети. Приема 6ти ден панцеф, също правихме инхалации с турския вариант на пулмикорт 5 дни, с леко подобрение, но като цяло кашлицата продължава. Сега правим инхалации с йалоклийн - с тях е същата работа. Вече втора седмица не спира тази кашлица. Вчера педиатърът я прегледа и каза, че дишането е чисто и е леко зачервено гърлото и да продължаваме със същите лекарства. Сиропи също сменихме няколко вида билкови. Какво друго мога да направя? Моля за съвет!
Благодаря за отделеното време!
Здравейте, по вашите обяснения, според мен най-вероятно се касае за кашлица причинена от секрет, който се стича назад по носоглътката и я дразни. Това  е причината и за нощната кашлица. Оправете носа и ще оправите и кашлицата. Не давайте повече АБ, Пулмикорт или Йалоклийн. Няма да има ефект. Само инхалации с физ.р-р и промивки на носа с физ.р-р и капки - напр. Назик кидс 3х 2 впръскване.

# 2 006
  • Мнения: 1 764
Здравейте имам дете на 3г. И половина, прекалено често боледува има 3 бронхита.... От Септември до сега.. Прави профилактика с ефира, пие бромховаксон с Имунотеофина за имунитет. Сега беше с вирус с много висока температура, после кашлица която беше явно някакъв спазъм 4 часа не считаше за минута дори и в спешния център и сложиха образон.. Нормално ли ли е толкова често да боледува и дали ще го израстне?
От както пие Ефира правил ли е бронхиолит?
Да, 1 път... Сега и лятото продължава да я пие
Не наблюдаваме добър ефект от Ефирата.  Лятото не се препоръчва да се приема. Ако на есен пак започне да боледува от бронхиолити елате за консултация.

# 2 007
  • Мнения: 1 764
Здравейте, тези изследвания са на бебчето ми на 8+ месеца
Има ли хрема?

# 2 008
  • Мнения: 1 764
Др Янкова здравейте.
Поради Гъбички моята Гинеколожка ми изписа следните лекарства.
Дактакорт крем и Полижинакс глобули за 6 дни .
Мога ли да продължа да го кърмя.
Да.

# 2 009
  • Мнения: 275
Здравейте, тези изследвания са на бебчето ми на 8+ месеца
Има ли хрема?
не

Общи условия

Активация на акаунт