Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 201 151
  • 4 181
  •   1
Отговори
# 3 270
  • Мнения: 911
Здравейте. На детето му предстои операция. Тъй като ще си седи две седмици вкъщи за да  не се разболее, може ли да използваме и да сложим двете останали ваксини. Има ли някакъв проблем да са 3-4 дни преди и след операцията?
Каква ще е операцията?

Двустранен крипторхизъм

# 3 271
  • София
  • Мнения: 3 026
Здравейте, д-р Янкова!
Дъщеря ми (на 6 г) се оплака, че я боли лявата гърдичка при натискане и има топченце там, усеща се при натискане.
Притеснително ли е това и ако да, какъв лекар да посетим?
Благодаря предварително!

# 3 272
  • Мнения: 1 764
Здравейте, д-р Янкова!
Дъщеря ми (на 6 г) се оплака, че я боли лявата гърдичка при натискане и има топченце там, усеща се при натискане.
Притеснително ли е това и ако да, какъв лекар да посетим?
Благодаря предварително!
Здравейте, детски ендокринолог ви трябва.

# 3 273
  • Мнения: 4 005
Здравейте,д-р Янкова.Синът ми /на 5г./миналия месец изкара скарлатина.Днес пуснахме профилактично изследване ASO.Какво означава тази стойност?Според Вас нужен ли е допълнителен прием на вит.Д и желязо?Детето често се изморява,когато с налага да вървим пеша на по-дълги разстояния.В момента приема само пробиотик и комбинирани витамини.Какви други изследвания е добре да направим?Благодаря.

# 3 274
  • Мнения: 1 764
Здравейте,д-р Янкова.Синът ми /на 5г./миналия месец изкара скарлатина.Днес пуснахме профилактично изследване ASO.Какво означава тази стойност?Според Вас нужен ли е допълнителен прием на вит.Д и желязо?Детето често се изморява,когато с налага да вървим пеша на по-дълги разстояния.В момента приема само пробиотик и комбинирани витамини.Какви други изследвания е добре да направим?Благодаря.
Здравейте. Изследванията ви са напълно нормални. Няма какво допълнително да давате. ASO е антистрептолизинов титър, който се повишава от 20 до 40 ден, след прекарана стрептококова инфекция - това са антителата, които се образуват.

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 09:43 от Рaдост

# 3 275
  • Мнения: 825
Здравейте,
Дъщеря ми /4г./ има някакво течение явно, беше болна и тя, с инфекция в ушите. Не е приемала АБ.
Течението няма мирис, сякаш се е изпуснала леко. Няма сърбеж.
За момента се сещам за промивки със смрадлика.
Какво друго да предприема? Пробиотик?

# 3 276
  • Мнения: 1 764
Здравейте,
Дъщеря ми /4г./ има някакво течение явно, беше болна и тя, с инфекция в ушите. Не е приемала АБ.
Течението няма мирис, сякаш се е изпуснала леко. Няма сърбеж.
За момента се сещам за промивки със смрадлика.
Какво друго да предприема? Пробиотик?
Продължете с промивките със смрадлика, ако няма ефект, отидете на детски гинеколог .

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 09:43 от Рaдост

# 3 277
  • Мнения: 441
Здравейте, доктор Янкова,
Какво е Вашето мнение за ваксините срещу Хепатит А и Менингококи В (Havrix  720u и Bexsero), включени в препоръчителния списък? Детето ми е на 4 г. и ги обсъждахме с личната му лекарка, която е ЗА. Аз също бих искала да ги сложим, но Вашето мнение - като специалист, ми е важно.
Знам, че ги няма в аптечната ни мрежа и се купуват от чужбина, логистичната схема е ясна.

И за още една ваксина бих искала да Ви питам - какви са Ви наблюденията за назалната противогрипна ваксина, която от миналата есен е налична тук. Знам, че има време за нея, но така и така сме на тази тема Simple Smile
Благодаря!
Лек и ползотворен ден Simple Smile

# 3 278
  • Мнения: 64
Здравейте др. Янкова. Дъщеря ми е на 5г. и косата ѝ не расте особено. В момента е с дължина до раменете, като е подстригвана само 2 пъти без да се отнема особено от дължината. Това започва да я комплексира, а аз се чудя дали може да има здравословна причина за това. Ще съм Ви благодарна ако може да че насочите към евентуален проблем, за който да проверим или към детски трихолог.

# 3 279
  • Мнения: 242
Здравейте, според вас противопоказно ли е даването на сироп Ксизал с антибиотик азитромицин за дете! И колко време има действие ксизала?

# 3 280
  • Мнения: 846
Др Янкова здравейте.
Малкия е на 2 г и 7м.
Какво бихте ни препоръчали за апетит.
Хубава вечер

# 3 281
  • Мнения: 827
Може ли спрей за нос Низита спрей да се пръска всеки ден в носа на дете на 1 г за прочистване? Доколкото разбрах е същия като спрейовете с морска сол. Само той помага да се извадят сополките.

# 3 282
  • Мнения: 3
Здравейте, д-р Янкова бебка е на 6м.вчера правихме изследвания. Притесняват ме ниските стойности на HCT и MCV както и завишените лимфоцити

# 3 283
  • Мнения: 1 764
Здравейте, д-р Янкова бебка е на 6м.вчера правихме изследвания. Притесняват ме ниските стойности на HCT и MCV както и завишените лимфоцити
Здравейте, няма нищо притеснително. За тази възраст е нормално завишените стойности на лимфоцитите.

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 09:42 от Рaдост

# 3 284
  • Мнения: 3
Много ви благодаря 😊

Общи условия

Активация на акаунт