Доктор Иван Сигридов # 3

  • 49 054
  • 847
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 646
Ходила ли си на ревматолог? Аз бих те посъветвала да отидеш при Русев и ревматолог и да ти пуснат малко изследвания. Ако са високи - вливки имуноглобулини

Да ходила съм при двама. А кое трябва да е високо за имуноглоболин?
Аз бих си пуснала един Ана скрининг, Русев знае за него.

# 106
  • Мнения: 218
Ходила ли си на ревматолог? Аз бих те посъветвала да отидеш при Русев и ревматолог и да ти пуснат малко изследвания. Ако са високи - вливки имуноглобулини

Да ходила съм при двама. А кое трябва да е високо за имуноглоболин?
Аз бих си пуснала един Ана скрининг, Русев знае за него.


Изследвано е почти всичко, и ana и aso, rf, ast.

# 107
  • Мнения: 369
Какво ви е мнението за др Марина Михова от Надежда

# 108
  • Мнения: 816
Какво ви е мнението за др Марина Михова от Надежда
Моето мнение е от преди 6г. Гледа ме за феталната и трябваше да направя аборт и ме съветваше как ще е по-добре за мен (да не правят операции първо ме съветваше). Дойде да ме види извънредно , супер мила е. Аз бих отишла винаги пак при нея , но не се случи докато ходих  в Надежда.

# 109
  • Мнения: 3 047
Ходила ли си на ревматолог? Аз бих те посъветвала да отидеш при Русев и ревматолог и да ти пуснат малко изследвания. Ако са високи - вливки имуноглобулини

Да ходила съм при двама. А кое трябва да е високо за имуноглоболин?
Аз бих си пуснала един Ана скрининг, Русев знае за него.


Изследвано е почти всичко, и ana и aso, rf, ast.
Имаш ли изследвания за Цитомегаловирус, Епщайн бар, Херпес симплекс, Варицела зостер ? Ако нямаш е хубаво да си пуснеш за наличие на нова и стара инфекция . Пусни си и изследванията които препоръчва доктор Сигридов . Насоки за конкретен лекар нямам

# 110
  • Мнения: 153
Здравейте,
Искам да ви попитам според вас да си запазя ли час за доц. Русев от сега?
Бях бременна до преди месец,но всичко завърши фатално и то в напреднали месеци. Втора загуба ми е в рамките на една година.Нямам уж някакви сериозни проблеми.Следящата ме АГ установи цервикална недостатъчност.Не съм от София,но искам живот и здраве когато започнем с опитите да знам,че съм направила всичко необходимо,а да не е в последния момент.
Според вас как да процедирам?

# 111
  • София
  • Мнения: 2 970
Здравейте! Дали някой знае доктор Сигридов кога отново ще преглежда пациенти?

Благодаря предварително!

# 112
  • Мнения: 816
Здравейте,
Искам да ви попитам според вас да си запазя ли час за доц. Русев от сега?
Бях бременна до преди месец,но всичко завърши фатално и то в напреднали месеци. Втора загуба ми е в рамките на една година.Нямам уж някакви сериозни проблеми.Следящата ме АГ установи цервикална недостатъчност.Не съм от София,но искам живот и здраве когато започнем с опитите да знам,че съм направила всичко необходимо,а да не е в последния момент.
Според вас как да процедирам?
Съжалявам за загубата ти . Според мен не пречи при Русев да си запишеш час . Виж темата Кюртаж и забременяване след това - има описани изследвания , които е хубаво да се направят преди следваща  бременност . И аз на твое място бих отишла да се консултирам с 1-2ма гинеколози с по-голям опит с патологични /проблемни бремености , не стандартните гинеколози .

# 113
  • София
  • Мнения: 7 467
Под, съжалявам.

Според мен си събери документите и ехографските снимки и потърси консултация с д-р Христов в Надежда. Гуруто на серклажите.
И също така, трябва да си намериш добър проследяващ АГ.

Русев не е АГ и не може да ти помогне в този случай.

Скъсяването на шийката не става за един ден, започва да се проследява още от 12-15гс. На мен ми мерят шийката на всеки преглед, ако има проблем няма как да не се види.

Също направи изследвания за вагинални инфекции, уреа- и микоплазми, хламидия и др. Всичко трябва да е чисто преди забременяване.

# 114
  • Мнения: 16 871
Под, съжалявам.

Дели е дала много добър съвет. Говори с Христов и му занеси всички документи. Плазмите са много коварни  и задължително трябва да се изследват. Ако има нещо друго необходимо, Христов ще ти каже. При следваща бременност е много важно освен аг, често мерене на шийката, да пускаш и ваг.секрети, за да се види ако има бактериална инфекция.

# 115
  • Мнения: 153
Много Благодаря за съветите.Ще се консултирам с Христов след като се възтановя и е възможно да подновим опитите. Желая на всички здраве и здрави бебета.Това е моята мечта ❤

# 116
  • Мнения: 153
Искам да ви попитам още нещо.Разгледах списъка с изследвания за пациенти,които са преживели аборт в групата във фейс бук. Въпросът ми е дали трябва да се направят всички посочени изследвания преди преглед и консултация с д-р Сигридов.Знам,че сега не преглежда,но за напред искам да съм подготвена за среща с него.Имам голяма надежда в този човек.

# 117
  • София
  • Мнения: 7 467
В списъка пише кои изследвания в какъв случай да се направят. Ако не ги направите и отидете на преглед, ще трябва да ги направите след това и да ходите пак за обсъждане на резултатите. Ще си спечелите огромно чакане втори път.

# 118
  • Мнения: 1 521
Аз се следят при Сигридов и в 20 гс ме изпрати при Христов за серклаж. Това беше възможно най правилното и адекватно решение взето!
При мен причината за скъсяването беше просто мека структура ма шийката. Направих всички изследвания и не се установи нищо. Препоръчвам Христов с две ръце.
След серклажа водех нормален начин на живот. В 37 ми свалиха конците в 38 родих нормално, бързо и лесно.

# 119
  • Мнения: 867
Премахни
Здравейте момичета и аз се записвам в тази тема.
Пред инвитро съм.
Имам поставена блок инжекция преди 2 дни.
Имам нискорискови мутации. Една от които е неусвояването на фолата.
Като коментара на биолога е да приемам мета фолиева. Доктора ми изписа 3х1.
Същевременно резултатите ми при изледването на фолат са горна граница.
Отделно приемам витамини FH pro women.
Където също има фолиева. Мога ли да предозирам и да стане токсична?
Ще ви прикача изледванията и състава на витамините, които пия. И ще бъда много благодарна, ако някой ми помогне. Ако знаете разбира се какво препоръчва доктора.
Следвашата среща с док ни е след почти 2 седмици. А съм сериозно притеснена дали трябва да пия толкова големи дози фолиева.


Общи условия

Активация на акаунт