Доктор Иван Сигридов # 3

  • 49 088
  • 847
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: X
Аз сьщо знам , забравих да го напиша в моя пост горе , че Аспирина не е препорьчван и при проблеми с маточната шийка но това ми каза проф. Паскалева.
А аз искам да попитам имали ли сте случай на занижен протеин S. повече от 40% при бременност, за което сте имали изписана нмх терапия например фраксипарин 0.3 /клексан 0.4 , и др Сигридов да е отхвьрлил терапията. В предвид без наличие на Тромбофилия. По принцип този протеин S намалява по време на бременност като реакция на организма да е по гьста крьвта за подготовка на раждане т.е по -малко крьвозагуба, но пьк може да доведе до забавяне на растежа на бебенцето в един етап.  Има ли момичета с опит с този протеин?

# 826
  • Мнения: 705
Момичета, аз за жалост вече съм небременна, имам един мисед отпреди 2 седмици. Искам да запиша час в клиниката на Сигридов, но не мога да се ориентирам при кой точно се случва тази подготовка преди забременяване? Виждам, че с часовете е мармалад за Сигридов, тогава при Калчев ли да се запиша?
Някой бил ли е на такава консултация?
Искам да направя всичко по силите си да не ми се случва пак това, имам вече час при Русев в средата на феверуари, но си мисля, че трябва и още с някой да се консултирам.

# 827
  • Варна
  • Мнения: 87
Заповядайте в новата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1292434 : )

# 828
  • Мнения: 1 725
Искам да попитам, тъй като се пообърках какви точно случаи преглежда доктора. Но дали могат да се правят само феталните морфологии при него и изследванията в неговата клиника ли се правят.  Първата морфология предвид записването на часовете при него ( ако въобще се вредя) как могат да варират като седмици. Извинявам се, ако са ми тъпи въпросите, но съм много в началото и ми е кеша кое как. Първа бременност ми е, нямам мисед при това и реално нямам адекватна преценка дали имам нужда от по-специални грижи и обмисляне за допълнителни изследвания. Следене на витамини, тромбофилия. За сега ми пуснаха само щитовидна жлеза, инсулин, ППК, чернодробни, прогестерон, желязо - всичко в норма.

# 829
  • София
  • Мнения: 646
Грижите на Сигридов не са по-специални, а необходими за всяка жена, за да има едно по-здраво бебе, дори и жената да е без съпътстващи аборти или заболявания (лично мнение).
Феталните морфологии при него могат да бъдат най-различни, като се започне още от 8гс, има ги и в сайта (https://sigridov.bg/prenatalna-medicina/). Всеки, който иска и успее може да запише час за някоя от тях. По мои наблюдения бременните винаги (мисля?) успяват. Въпрос на личен избор дали искате Сигридов или не.

# 830
  • Мнения: 471
След доста четене по форумите и опити да си запиша час, най-накрая бременна успях. Ами, какво да ви кажа, наговори ми куп глупости, за които му платих 190лв, едната от които дори не я беше записал на прегледа на феталната. Дори и с него имайте едно на ум. Иначе да, откъм добавки може би е ненадминат, но сякаш е започнал да търси дори и там проблем, където няма. Сигурно е много добър, но определено не е моят лекар.

# 831
  • Мнения: 291
След доста четене по форумите и опити да си запиша час, най-накрая бременна успях. Ами, какво да ви кажа, наговори ми куп глупости, за които му платих 190лв, едната от които дори не я беше записал на прегледа на феталната. Дори и с него имайте едно на ум. Иначе да, откъм добавки може би е ненадминат, но сякаш е започнал да търси дори и там проблем, където няма. Сигурно е много добър, но определено не е моят лекар.

Дайте пример за “куп глупости”, защото за Вас може да са глупости, но за него като специалист да са важни детайли!

Благодаря!

# 832
  • Мнения: 471
След доста четене по форумите и опити да си запиша час, най-накрая бременна успях. Ами, какво да ви кажа, наговори ми куп глупости, за които му платих 190лв, едната от които дори не я беше записал на прегледа на феталната. Дори и с него имайте едно на ум. Иначе да, откъм добавки може би е ненадминат, но сякаш е започнал да търси дори и там проблем, където няма. Сигурно е много добър, но определено не е моят лекар.

Дайте пример за “куп глупости”, защото за Вас може да са глупости, но за него като специалист да са важни детайли!

Благодаря!
Анемия, която нямам. Съмнения за таласемия, която пак нямам.
Сянка на лявата митрална клапа на Сърцето на бебето, която нямало да се махне. Това не го беше записал след това в листа от прегледа. Бях ходила при д-р. Маринов, сърдечен детски кардиолог, който беше казал, че най-веровтно ще се абсорбира. Така и стана, Сигридов твърдеше, че няма да се абсорбира. Споменах му за леко продухване на тръбите ми, след квото забременях естествено. Изсмя се. За сравнение, неговият велик колега Калчев искаше да му дам картбланш да ми махне тръбите. Имала съм хидросалпингс- това на Калчев теории, не беше вярно и след това забременях два пъти естествено. Четох, за хиляди жени, на които е помогнал Сигридов, не казвам, че не в добър. Пиша ви моят опит.

# 833
  • Мнения: 291
След доста четене по форумите и опити да си запиша час, най-накрая бременна успях. Ами, какво да ви кажа, наговори ми куп глупости, за които му платих 190лв, едната от които дори не я беше записал на прегледа на феталната. Дори и с него имайте едно на ум. Иначе да, откъм добавки може би е ненадминат, но сякаш е започнал да търси дори и там проблем, където няма. Сигурно е много добър, но определено не е моят лекар.

Дайте пример за “куп глупости”, защото за Вас може да са глупости, но за него като специалист да са важни детайли!

Благодаря!
Анемия, която нямам. Съмнения за таласемия, която пак нямам.
Сянка на лявата митрална клапа на Сърцето на бебето, която нямало да се махне. Това не го беше записал след това в листа от прегледа. Бях ходила при д-р. Маринов, сърдечен детски кардиолог, който беше казал, че най-веровтно ще се абсорбира. Така и стана, Сигридов твърдеше, че няма да се абсорбира. Споменах му за леко продухване на тръбите ми, след квото забременях естествено. Изсмя се. За сравнение, неговият велик колега Калчев искаше да му дам картбланш да ми махне тръбите. Имала съм хидросалпингс- това на Калчев теории, не беше вярно и след това забременях два пъти естествено. Четох, за хиляди жени, на които е помогнал Сигридов, не казвам, че не в добър. Пиша ви моят опит.

Да, да, благодаря! Аз не питам с цел да се заяждам, а за да се ориентирам в ситуацията, която описвате!

Всичко е много индивидуално, само Господ е безгрешен!

Желая Ви здраве!

Благодаря за уточнението!🌞

# 834
  • Мнения: 471
Чела съм безброй истории за жени, на които много е помогнал и мои близки и непознати. Явно никой не е безгрешен и ние сами трябва да си усетим кой лекар е за нас. Успех на всички

# 835
  • Мнения: X
Не че ми е място да сьм в тази група, но и аз бях от разочарованите пациенти и дьржа да споделя и моят опит , защото не е това, което изглежда и в неговата група не се позволяват коментари от разочаровани пациенти . А има толкова момичета, които мислят, че доктора е единствен. Та част от моята история е, че на втория ми преглед, който ми бе и последен  отказа да ме прегледа, защото сьм имала БХС при др. Чачева. Каза ми да си продьлжа да ходя при нея, че била толкова добра колкото и той. Помолих го поне да погледне изследванията ми от Бодимед и ядосан ми изписа ацикловир за прекаран херпес симплекс в миналото и ми каза, че този херпес е фатален за бебенцето. Казах че в момента нямам симптоми на херпес симплекс , а той ми отговори нямам защото херпеса е може би в матката. После питах двама друга специалисти , които категорично казаха да не пия Ацикловир и че херпеса е изкаран в миналото, а  не в момента. А от пьрвия преглед ми говореше че ще ми се спукат водите и др. Докато чаках понеже рецепцията е малка и няма  конфиденциалност се чуваше сумата на всяко момиче, което дьлжи излязло от преглед, това са суми 180, лв, 220, една жена плати 280 лв мисля с близнаци бременност аз не чух по малко от 100 лв. На бюрото му купчина изследвания от пациенти само от Бодимед. Сьщо докато чаках за преглед влезе пациентка с пита , която подари на рецепция за сьдействието им да си запише час.  Просто момичета, не забравяйте че има и други достойни специалисти. Интересно е че членувам и в други групи за бременни жени, и там не е името Сигридов на пиедестал и се моля тези групи да не се превьрнат скоро в негова реклама. А за витамините  които следи , ми е трудно да коментирам защото аз редовно пуя мултивитамини а след аборт посетих доц. Русев който ми откри тромбофилия.  
Защо не може да споделяме и лошия ни опит в групата , както се прави за други специалисти. Та това е ...

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 01:12 от Анонимен

# 836
  • София
  • Мнения: 646
Не че ми е място да сьм в тази група, но и аз бях от разочарованите пациенти и дьржа да споделя и моят опит , защото не е това, което изглежда и в неговата група не се позволяват коментари от разочаровани пациенти . А има толкова момичета, които мислят, че доктора е единствен. Та част от моята история е, че на втория ми преглед, който ми бе и последен  отказа да ме прегледа, защото сьм имала БХС при др. Чачева. Каза ми да си продьлжа да ходя при нея, че била толкова добра колкото и той. Помолих го поне да погледне изследванията ми от Бодимед и ядосан ми изписа ацикловир за прекаран херпес симплекс в миналото и ми каза, че този херпес е фатален за бебенцето. Казах че в момента нямам симптоми на херпес симплекс , а той ми отговори нямам защото херпеса е може би в матката. После питах двама друга специалисти , които категорично казаха да не пия Ацикловир и че херпеса е изкаран в миналото, а  не в момента. А от пьрвия преглед ми говореше че ще ми се спукат водите и др. Докато чаках понеже рецепцията е малка и няма  конфиденциалност се чуваше сумата на всяко момиче, което дьлжи излязло от преглед, това са суми 180, лв, 220, една жена плати 280 лв мисля с близнаци бременност аз не чух по малко от 100 лв. На бюрото му купчина изследвания от пациенти само от Бодимед. Сьщо докато чаках за преглед влезе пациентка с пита , която подари на рецепция за сьдействието им да си запише час.  Просто момичета, не забравяйте че има и други достойни специалисти. Интересно е че членувам и в други групи за бременни жени, и там не е името Сигридов на пиедестал и се моля тези групи да не се превьрнат скоро в негова реклама. А за витамините  които следи , ми е трудно да коментирам защото аз редовно пуя мултивитамини а след аборт посетих доц. Русев който ми откри тромбофилия.  
Защо не може да споделяме и лошия ни опит в групата , както се прави за други специалисти. Та това е ...
Здравейте, IgM антитела сте нямали тоест? Защото на мен ми каза да следим инфекциите като ЕБВ, херпес и тн и ако се активират (тоест IGM стане положително) само тогава предприемаме мерки Simple Smile И ми го каза по повод мега високи антитела IgG. Не е искал да ги “лекува” тези IgG, защото те все пак са за прекарана инфекция. От думите му обаче разбрах, че ако IgG са много високи, шансът от активиране на вирусите по време на бременност е голям.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 20:09 от Strawberry Cream

# 837
  • Мнения: X
Здравейте,   за HSV 1&2 имам като стойност в Бодимед: 30 IgG и 0.95 IgM. Доколкото разбирам IgG е за изкаран херпес симплекс в миналото и понеже е вирус вече имам изградени антитела. IgM е за моментно сьстояние, и ако е над норми, при наличие на антитела е вторична инфекция , но при мен е в норми. От както се помня сьм имала херпес на устните и то при висока температура от грип, настинка, рязьк срив на имунитета, но никога не сьм имала влагалищен херпес, а като търсих информация вьв форума останах с впечатление че гениталния херпес е доста болезнен и ако се появи няма как да не се разбере. Та когато си показах изследването нямах нито влагалищен, нито на устните херпес. IgM e 0.95 при реф. Стойност до 0.90, между 0.90 - 1.1 е нееднозначно и трябва да се повтори, а над 1.1 се води позитивен. На база тези стойности които сподели по горе, че имам ми изписа Ацикловир като ми каза че вируса може да е матката. Взех рецептата за Ацикловир, но реших да не си го купувам. Говорих с др. двама специалисти и ме посьветваха ако нямам симптоми мога и без да го пия. По принцип аз ще бьда секцио раждане. Имам преждевременно естествено раждане в миналото , при което бебенцето не оживя , правихме аутопсия на рнк вируси, херпес симплекс, цитомегаловирус, аденовируси и др и всичко е било негативно, което означава че бебенцето родено естествено не е било заразено от този сорт вируси от мен. Но трябва да се пазим от стрес за да не се срине имунитета , витамини, и да поддьржаме имунната си система на ниво да ни защитава. Четох че вторичната инфекция не би следвало да е опасна при бременност.  Аз утре ще си проверя картона от пьрвата ми бременност , но спомен в чужбина само изследват за Рубеола която я водят вече за наистина много опасна. Доколкото сьм запозната Токсиплазмозата е сьщо е много опасна , но след 12 гс не би ли трябвало плацентата да защитава бебчето?

Не че ми е място да сьм в тази група, но и аз бях от разочарованите пациенти и дьржа да споделя и моят опит , защото не е това, което изглежда и в неговата група не се позволяват коментари от разочаровани пациенти . А има толкова момичета, които мислят, че доктора е единствен. Та част от моята история е, че на втория ми преглед, който ми бе и последен  отказа да ме прегледа, защото сьм имала БХС при др. Чачева. Каза ми да си продьлжа да ходя при нея, че била толкова добра колкото и той. Помолих го поне да погледне изследванията ми от Бодимед и ядосан ми изписа ацикловир за прекаран херпес симплекс в миналото и ми каза, че този херпес е фатален за бебенцето. Казах че в момента нямам симптоми на херпес симплекс , а той ми отговори нямам защото херпеса е може би в матката. После питах двама друга специалисти , които категорично казаха да не пия Ацикловир и че херпеса е изкаран в миналото, а  не в момента. А от пьрвия преглед ми говореше че ще ми се спукат водите и др. Докато чаках понеже рецепцията е малка и няма  конфиденциалност се чуваше сумата на всяко момиче, което дьлжи излязло от преглед, това са суми 180, лв, 220, една жена плати 280 лв мисля с близнаци бременност аз не чух по малко от 100 лв. На бюрото му купчина изследвания от пациенти само от Бодимед. Сьщо докато чаках за преглед влезе пациентка с пита , която подари на рецепция за сьдействието им да си запише час.  Просто момичета, не забравяйте че има и други достойни специалисти. Интересно е че членувам и в други групи за бременни жени, и там не е името Сигридов на пиедестал и се моля тези групи да не се превьрнат скоро в негова реклама. А за витамините  които следи , ми е трудно да коментирам защото аз редовно пуя мултивитамини а след аборт посетих доц. Русев който ми откри тромбофилия.  
Защо не може да споделяме и лошия ни опит в групата , както се прави за други специалисти. Та това е ...
Здравейте, IgM антитела сте нямали тоест? Защото на мен ми каза да следим инфекциите като ЕБВ, херпес и тн и ако се активират (тоест IGM стане положително) само тогава предприемаме мерки Simple Smile И ми го каза по повод мега високи антитела IgG. Не е искал да ги “лекува” тези IgG, защото те все пак са за прекарана инфекция. От думите му обаче разбрах, че ако IgG са много високи, шансът от активиране на вирусите по време на бременност е голям.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 23:04 от Анонимен

# 838
  • Мнения: 3 047
Момичета , има нова тема,защо не се прехвърлите в нея ?

# 839
  • Мнения: 41
Здравейте! Искам да попитам, дали някой се е следил при д-р Генадиева от Надежда, която беше в списъка на препоръчани лекари от д-р Сигридов, докато не преглеждаше?

Общи условия

Активация на акаунт