На какво се дължи дистанцираността му

  • 5 404
  • 146
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте! С приятеля ми живеем на квартира, като скоро ще се местим в неговия апартамент който е в ремонт. След като го купи той каза че иска дете и е напълно сигурен в това. С времето започна да се дистанцира, а ремонта отнема повече от предвиденото време. Може ли това според вас да е причина за дистанцията. Възможно ли е да се е уплашил от това си решение и ако някой има опит ще съм благодарна да сподели как се е справил в подобна ситуация.

# 1
  • Мнения: X
Да искаш дете и да имаш дете не е едно и също. Отделно, той казал ли ти е кога иска да има дете? Може да иска, да е сигурен в това, но след 5 години, а сега да си поживее.

# 2
  • Мнения: 11 558
Всичко може.
На колко години сте, от колко време сте заедно?

# 3
  • Мнения: 2 166
Никаква информация няма в запитването ти. От колко време сте заедно? От колко време живеете заедно? Има ли други фактори, освен ремонта?

# 4
  • Мнения: 33
Искаше го на момента. Попитах го дали е готов, дали момента е подходящ и т.н. Той ме уверяваше, че момента е подходящ и че ще бъдем супер щастливи. Не разбирам какво се случи след това.

# 5
  • Мнения: X
Може да си е дал сметка, че не е като по филмите - правите дете за 3 минути, раждаш го след 20 и после спите щастливо тримата и докато ти приготвяш салатата за барбекюто, той и синът ритат топка.

Дай му време, а ако ти създава стрес цялата ситуация, седни и го изговори с него. Тук няма как да ти помогнем.

# 6
  • Мнения: X
Може да е размислил попитай го?Може да е решил,че сега не е удобен момента и нямате такава възможност?От колко време сте заедно и на колко сте?

# 7
  • Мнения: 33
Заедно сме официално от 4 години, а се занимаваме от 6. 2 пъти исках да се разделим поради липса на внимание и т. н. Накрая разбрах че той просто не обича и не може да говори за неща, за които не е сигурен, но че иска да купи жилище и да осигури всичко за семейството което ще създадем. Апартамента е купен, това му желание е изпълнено. Остава само още малко ремонт и ангажиментите му в работата -(занимава се с няколко неща). Не иска да говорим по темата. Казах му че просто това ми е влязло в ума и че единственото което искам е поне да ме изслушва... Отговорът беше,, съжалявам". Мислех че е възможно и да е решил че не съм аз жената с която иска да създаде всичко това, но защо тогава не ме остави да си тръгна?!? Мъжете понякога са по-големи загадки и от жените 😄😥

Той е на 26, а аз на 23. Аз уча и работя. А той има стабилна работа в която е много успешен.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 16:57 от bubanka

# 8
  • София
  • Мнения: 34 936
Под вола теле май търсиш.

# 9
  • Мнения: 18 688
А защо трябва да те оставя да си тръгваш? Като ти се тръгва, тръгваш и това е.

# 10
  • Мнения: 3 025
По какво съдиш, че се е дистанцирал?Как е бил преди, как е сега?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
Не разбирам някои от детайлите в темата.
Как така гаджето ти ('щото не виждам да си писала, че имате брак) купува апартамент, за да създадете семейство, а в първия си пост пишеш "неговия апартамент"? Това е огромно несъответствие.
Втора червена лампичка – като е споменал, че иска да си правите дете, отворил ли е дума за сключването на брак? А ти поде ли този въпрос в някакъв момент?
На мен ми се струва, че този човечец-хитрушан си гради бъдещето сам-самичък, а ти си просто някаква досадна притурка, от която без усилия и драми ще се освободи на някакъв етап. Съжалявам, че съм толкова пряма, но мисля, че това е най-реалистичният сценарий.

# 12
  • Мнения: 11 558
Мда.
Голяма е вероятността да си му омръзнала.
Има си жилище човекът, ще му помогнеш с това- онова в обзавеждането, и ще цъфне някоя кака след някой друг месец, и бебе ще й направи и ще е пей сърце. Ако вече няма някоя, де, което е напълно възможно.

# 13
  • Мнения: 33
Малко след като спомена за детето отвори и темата за брак, за следващата година... Промяната в поведението му е следната: прегръдките вечер изчезнаха, а го правеше дори да си легне след мен, дребните закачки през деня също, секса също спря, измисля си смешни оправдания според мен.

# 14
  • Мнения: 3 025
Телефона крие ли си го?По- чести излизания от обикновенно има ли?

Общи условия

Активация на акаунт