На какво се дължи дистанцираността му

  • 5 403
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 426
На мен ми се струва, че този манипулатор обмисля раздяла с авторката. Остава му малко до края на ремонта, а явно не иска да се премести с нея в него. Просто я използва да си делят разходите и после удобно ще се отърве от нея.  Щял да ѝ предложи брак другата година, ще речеш, че вече е декември месец. Такива, дето само обещават и на думи са велики, не стават за сериозна връзка и носят само разочарования. Ако имаш очаквания де, иначе може и да е забавно, ако не му се връзваш и слушаш фантасмагории. Не искал тя да участва финансово в апартамента, защото той трябвало да го осигури. Не, просто не иска да имаш претенции към него и да го делите един ден. Наемът той ли го плаща? Защото по логиката за апартамента, той трябва да осигури жилището, т.е. да поеме наема. Та на него не му се свиди да направи нещо мило за теб, като да те прибере от работа, иначе се изживява като супер мъж и закрилник . Смешник е за мен и не се извинявам за това. Но пък явно си знае интереса и си следва целите, само дето се съмнявам, че авторката е в тях.
Аха !!! Добре си прави сметките той. Тя е на хапчета по негово предложение за да му е кефа на макс. Апартамента готов, но тя да не участва, и разбира се преди брака. Манипулира за да промени поведението и така, че да му харесва. Мълчи кат гъз и я държи постоянно в напрежение за "сериозността" на отношенията им.

# 136
  • Мнения: 5 832
Съжалявам, но относно апартамента аз имам съвсем друго мнение. Откъде накъде ще купуват жилище заедно като реално нямат брак? И ако утре се разделят, тогава какво? Доколкото разбирам тя дори няма финансовите възможности да се включи с 50 %. Аз не бих се включила в покупка на общо жилище, ако нямам брак с даден човек. И изобщо не мисля, че конкретно в този случай той е тарикат. Ако беше такъв, щеше да я остави тя да купи разни мебели, да плати на майстор и после с шут отзад да я разкара.
За останалите неща съм съгласна. Адски трудно е да живееш с емоционален инвалид, който освен това е и темерут. Да го гониш постоянно за разговор, а той да ти сумти насреща с досада. Звучи ми като страшен сухар, дори неща, които би трябвало да се случват като изненада, той ги е вкарал в план графика - догодина ще ти предложа брак. Все едно " Утре ще идем да купим домати". Според мен е добре доста твърдо да седнеш и да му покажеш, че или си изяснявате всичко на момента, или всеки по пътя си. И не го удряй на молби и обещания. Какво искаш в крайна сметка - да имаш една яснота, макар и с приключила връзка, или да продължаваш да си губиш времето в догадки и живеейки в някаква паралелна реалност? В една връзка няма ли диалог, просто и връзка няма.

# 137
  • Мнения: 31 379
Може би точно защото той има парички, тя независимо от поведението и отношението му драпа към него Grinning

# 138
  • Мнения: 5 832
Може би точно защото той има парички, тя независимо от поведението и отношението му драпа към него Grinning
Това няма как да го знаем, а и в конкретния случай не мисля, че е така. Нормално е след толкова дълга връзка и рязка промяна в единия, другият да търси причини и отговори. Не може ей така да махнеш и довиждане. Можеш да го направиш след като си опитал да разбереш къде е проблемът.

# 139
  • Мнения: 31 379
Ти може да не мислиш, че е така, но може да се окаже така Simple Smile
При подобно отношение и нейното поведение аз друга причина не виждам.
Или е тази или просто няма грам себеуважение.

# 140
  • Мнения: 14 001
Естествено, че ще предпочете апартаментът да е на негово име и да не е в брак, когато го купува. Но в случая той я лъже, че иска дете от нея и ще сключат брак. И съответно я качва по върбите, че той като истински мъж ще осигури жилището. Само дето си осигурява жилище само за него. И както вървят нещата, авторката може и да не живее в него. Толкова ли е страшно да каже, че ще си купи апартамент, защото му е омръзнало да живее по квартири? Да постъпи мъжки, а не да я лъже и манипулира. Това имам предвид с репликите ми за апартамента.

# 141
  • Мнения: 31 379
Иска дете, ама брак не предлага.
А тя наивницата си мисли някакви работи.

# 142
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 426
Естествено, че ще предпочете апартаментът да е на негово име и да не е в брак, когато го купува. Но в случая той я лъже, че иска дете от нея и ще сключат брак. И съответно я качва по върбите, че той като истински мъж ще осигури жилището. Само дето си осигурява жилище само за него. И както вървят нещата, авторката може и да не живее в него. Толкова ли е страшно да каже, че ще си купи апартамент, защото му е омръзнало да живее по квартири? Да постъпи мъжки, а не да я лъже и манипулира. Това имам предвид с репликите ми за апартамента.
Точно, тя не му е умпяла за апартамента, по скоро се надява, че това е стъпка към по сериозно бъдеще и семейство, но той лъже, че ето за нас го правя, но реално не иска нейното мнение за нищо в уж тяхното бъдещо жилище, момичето само на една съдомиялна се е надявало.

# 143
  • Мнения: 3 505
И горе споменах, че в този не виждам други качества освен това, че е финансово красив, но аз не го гледам с очите на влюбена жена и имам доста повече житейски опит от момичето, което пусна темата.
Колкото до апартамента, дори и да има намерение да живее в него с нея,  той пак не я бръсне за джанка. Сещам се за един такъв, дето сам си прави апартамента преди да се ожени. Направи го изключително непрактично и после си взе жена, за да му го поддържа. Когато тя го разкара, онзи се озори и започна диренето и смяната на чистачки, оплаквания от претенциите им за заплащане, качеството на работата им и тям подобни дивотии. Всякакви кретени има.

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Ако апартаментът е закупен основно с ипотека, има огромно значение, от гледна точка на справедливостта, на чие име е записан. Финансовите негативи за проекто-половинката на въпросния индивид са налице, при положение че месечните вноски за покриване на тази ипотека (в идните 20-25 г.) ще идват от общия им семеен бюджет. При това положение, не виждам никаква логика нотариалният акт да е на името само на единия партньор.
То, затова световната практика сочи, че е най-добре човек да се ориентира към закупуването на имот за дългосрочно ползване, след като реши да се жени и да се устрои някъде за постоянно. Т.е. това да е, един вид, съвместно начинание с човека, с когото си избрал да градиш и постигаш. Преди това е най-добре всеки да си поживее и попътува – а не да кътка "парички" и да съществува като мизерник, само и само да се сдобие със свой собствен коптор, "преди да е станал на 30". Не го разбирам аз това.

# 145
  • София
  • Мнения: 34 933
От безсексието до парсата.
Съвсем резонно се развива тая тема.

# 146
  • Мнения: 35 891
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт