Уреаплазма и Микоплазма - 3

  • 48 739
  • 753
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 793
Въпрос - жената първоначално лекува гъбички 12 с полижинакс и дифлукан 3 през ден. После направихме уреаплазма и й изписаха нов курс 12 дни доксициклин и 12 полижинакс отново. Двата курса са с почивка между тях 14 дена. Втория път не й е изписал дифлукан. Трябва ли да пие противогъбично или да изчака негативен резултат от уреаплазма и тогава ако има гъбички да ги лекува? Защо й е изписан полижинакс сега? Да не прекалената употреба да й унищожи флората?

# 481
  • Мнения: 220
Въпрос - жената първоначално лекува гъбички 12 с полижинакс и дифлукан 3 през ден. После направихме уреаплазма и й изписаха нов курс 12 дни доксициклин и 12 полижинакс отново. Двата курса са с почивка между тях 14 дена. Втория път не й е изписал дифлукан. Трябва ли да пие противогъбично или да изчака негативен резултат от уреаплазма и тогава ако има гъбички да ги лекува? Защо й е изписан полижинакс сега? Да не прекалената употреба да й унищожи флората?

Макмирор вагинални глобули, пише че действа на уреаплазмата.
Микомакс за гъбички. Витамин Б комплекс.
Пробиотици. Има много писано в темата за лечението.
Вибрамицин между 14-20 дни. При мен 10 дни по 2таб и после десет дни по 1таб помогна.

# 482
  • София
  • Мнения: 1 791
BellAaAa
А каква е причината за индуциране? Проблем с тоновете, кръвотоците? Едва ли е от уреаплазмата. Трябва да са изследвали бебето при аутопсия.
Отново много съжалявам за загубата. Майка ми има такава в същата седмица и много боли.
От сърце ви желая здраве и успех, и скоро добри новини!

# 483
  • Мнения: 465
Може да се в дискутирало, но все още не съм изчела изцяло темата, но т. к на мен ми откриха Уреаплазма Парвум искам да изследваме и мъжа ми.
Звъннах до Геника, ще пусне ПСР за уреа и Микоплазма, казаха ми че може с урина в стерилен контейнер 4 часа без да е пишкал, но не казаха, че трябва с 1ва урина, а тук във Варна започват работа в 14:30 🤷‍♀️ също може и с еякулат след 3 дни въздържание. Чудя се обаче дали с уретрален секрет няма да даде по-точен резултат, какво бихте посъветвали.

# 484
  • София
  • Мнения: 2 014
Както казва един уролог, на мъжете в уретрата какво ли не се загнездва! Уретралният секрет е по-точен от еякулата.

# 485
  • Мнения: 634
Дами, здравейте! След много четене и отчаяние, реших и аз да се регистрирам и включа в темата. Моля ви, препоръчайте лекар, при когото сте излекували успешно Ureaplasma Urealyticum в Пловдив!

След дълги месеци чести цистити, болки и грешни диагнози (лабораторията и повечето "специалисти" в Селената са под всякаква критика), ми откриха Ureaplasma Urealyticum. Взимах Клацид и Флажил седем дена, болката в тазобедрената област беше изчезнала, обаче няколко дена след края на лечението рязко се появи отново след полов акт (и приятелят ми се лекуваше, ползвахме и презерватив) - първо тъпа, постоянно болка в тазобедрената обаст, която постепенно значително се изостри особено около яйчниците и е налична вече над седмица. Появи се и течение, което преди нямах, както и тъмна първа урина. Оказа се, че едната ми тръба е увеличена след ехограф. Моята докторка ме посъветва да си изчакам контролата след месец, защото изследванията сега можело да дадат грешен резултат, но аз имам силни подозрения, че антибиотикът само е потиснал уреаплазмата и може би чисто механично ние сме я качили нагоре след това. Тази бактерия по принцип няма клетъчна стена и затова е и по-устойчива на медикаменти, та е много вероятно да си стои.Не знам вече и аз какво да правя. Искам да си пусна едни нови изследвания, поне да проверя дали не е някоя Candida, само че не знам при кого да ида, а не мисля, че е удачно да се чака още 3-4 седмици с такива симптоми и болка. Ако може нещо да ме посъветвате, много бих се радвала.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 23:36 от 3lena

# 486
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Момичета,къде си правите изследванията за микоплазма и уреаплазма в Пловдив,за да ви направят и антибиограма.В Геника и лабораторията,с която работи д-р Даскалов не правят антибиограми

# 487
  • Мнения: 611
Здравей в Пловдив ако е уреаплазма парвюм не правят,а ако е уреалитикум в торакс правят.

# 488
  • Мнения: 216
Здравейте! Имам въпрос относно контролния тест за Уреаплазма. Защо се прави около 3 седмици след краят на лечението? Благодаря за отговора!

# 489
  • София
  • Мнения: 2 014
Трябва да се изчисти влагалището от мъртвите клетки на Уреаплазмата, това важи за всички патогени. Даже 30-40 дни са необходими да се възстановят тъканите в дълбочина. Ако теста се направи по рано може да е още положителен. Или да е фалшиво отрицателен в следствие на антибиотика.

# 490
  • София
  • Мнения: 4 884
Така и не си направих тест за урея и Микоплазма, въпреки постоянния дискомфорт, парене и Т. Н, а чисти микробиологии. Обаче преди месец си правих пластична операция и заради нея пих 8 дни Зинат. И оттогава нямам никакви симптоми, нищо! Възможно ли е този АБ да е помогнал, въпреки, че не е сред антибиотиците, използвани за това?

# 491
  • Мнения: 220
Така и не си направих тест за урея и Микоплазма, въпреки постоянния дискомфорт, парене и Т. Н, а чисти микробиологии. Обаче преди месец си правих пластична операция и заради нея пих 8 дни Зинат. И оттогава нямам никакви симптоми, нищо! Възможно ли е този АБ да е помогнал, въпреки, че не е сред антибиотиците, използвани за това?

Микробиологията не показва ППБ
Те се изследват отделно.

# 492
  • София
  • Мнения: 4 884
Наясно съм какво показва микробиологията. Имах всички симптоми за  бактериална вагиноза и/или гъбички, но бяха чисти. Агто ме насочи към ДНК анализ в Геника за хламидия, Мико и Урея, които така и не направих. Пих АБ по друг повод и сега нямам никаква от предишните симптоми.

# 493
  • Мнения: 541
Аз бях с положителен тест за хламидия и уреаплазма без нито един симптом или неразположение.

# 494
  • Мнения: 465
Привет момичета,

След като бях при моето АГ да коментираме и обсъдим вече назначена терапия от доц. Конова по повод моята тромбофилия и установена пак в Плевен уреаплазма и съответно назначено от д-р Бодурска лечение с доксициклин, омнибиотик 6, дифлукан по схема и отделно Клион Д за кандида, моята АГ не се трона изобщо от уреаплазмата, а аз доста се бях наплашила 😔
Успокои ме, че дори и при вече настъпила бременност може да се лекува, което е така, знам, но реших да чуя и нейното мнение какъв е периода за пазене след прием на АБ, но и тя е на мнение като АГ-то от Плевен, че АБ не влияе на яйцеклетките и сперматозоидите след прекратен вече прием. Какво е вашето мнение и какво казват вашите лекари по този повод.

Общи условия

Активация на акаунт