КГБ = Клуб на Готините Баби - 201.

  • 48 341
  • 738
  •   2
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 1 740
Привет от мен!
Да се обадя,че скоро не съм го правила.
Кремче,съболезнования за свекърва ти!  Дошло и е времето,за съжаление, такъв е живота.Едни си отиват,други се раждат.Добре се грижеше за нея.
При мен,обикновено,не се случва нищо интересно за споделяне.Това много ме затруднява,няма какво да пиша.Сега,обаче съм много развълнувана.Вълненията ми са много по-различни,някой би казал,че са глупави.От два дни си загубих спокойствието и съня.
Скрит текст:
Всичко започна от една снимка във ФБ,от неделна разходка на мой близък.Коментирах,че от този край е единия клон на рода ни.Това дало начало на търсене във ФБ и като ми показаха откритото се включих и аз.Не можех да си представя,че ще съберем толкова много информация за прадядо ми.Най-интересното е,че намерих данни за смърта на сина му на фронта през ПСВ,а датата се оказа ,че е точно сега.-11 юли 1917г Размислих се за този човек.Майка му умира при неговото раждане,а той е убит като млад офицер,току що завършил и още неженен.От друга страна прадядо ми е имал такава професия,че е взимал фатални решения за други хора.Намерих даже протокол от дело на убиец на дете,подробно описано и присъдата е смърт чрез обесване.Съдията е бащата на баба ми.Имам още 500 стр за прочитане,защото там някъде Гугъл ми сочи неговото име.Е,не мога да спра.И нямам с кого да споделя,младите не се впечатляват.Струва ми се,че не се замислят за прадедите.И аз съм била така,като млада.Та,вас ви използвах,за да споделя вълнението си.Нали сте ми близки,чувствам ви свои.
   Трябва да ме изчаквате поне 30м след като напиша нещо и тогава да го четете,та да се усетя и да си оправя грешките.Малка грешка в годината-само 100г./търкалящ се от смях емотикон/

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 17:22 от Яжка

# 541
  • София
  • Мнения: 16 023
Янке, щетите са повече по улиците, метрото и мостове, тунели. Нормално - нали са правени по общ. поръчка....
Срещу нас строят 14 ет. МОЛ, хвърчаха ламарини и стъкла. Но булеварда между нас е широк и  не е натоварен изобщо.
Яге, интересно за родата. Не мисля, че младите не се интересуват от миналото. Просто през Ония години не се споделяше, всеки се изкарваше с работническо-селски произход и като цяло се мълчеше. Та като не са имали интерес и знания родителите, какво да предадат на т.н. млади. Аз доста неща знам - дядо ми все ми разказваше. Искаше да знам и за родата на майка ми, и на баща ми. До към средата на 19 век съм в течение с дати и събития. Преди тове - мъгливо ми е.
Поръчах си днес нова спалня към матрака. Уж до 5 дни ще дойде, че сега спим на Анината. Старата я счупихме с Пламен. Но не бързайте да завиждате - не беше от приятни занимания. Като я изнасяхме на балкона и при вземане на завоя се спраска. То с тия талашити какво да очаквам. Нищо, нали беше втора употреба, подарена.

# 542
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 769
Луси, много ти благодаря за рецептата, преписах си я веднага. Hug
Вижда ми се интересна и ще я направя.
Яжке, много е интересно това, което си открила. Младите се интересуват от други неща.
Айша, къде си поръча спалнята?
Бая дъжденце ви паднало в София и тествало ремонтираните булеварди. Сега пак ли ще има ремонт?

# 543
  • София
  • Мнения: 16 023
Алфея,  ремонт на ремонта ще трябва. Сигурно наши фирми потриват ръчички. При всеки по-голям дъжд втората линия на метрото се наводнява. За подлези и мостове - то се подразбира.
Спалнята я взех от Виденов, вчера гледах и сравнявах по сайтове, там ми се видяха най-евтини. 199 лв легло + подматрачна рамка с повдигащ механизъм. Аз винаги избирам най-евтиното, колкото изкара. Поръчки не правя - с доставка веднага или до няколко дни. Не робувам на марки и цени - всички материали идват от Китай. Е, ако има оригинален турски електроуред го предпочитам. 

# 544
  • Мнения: 1 028
Малеее, не съм се вясвала от сто години!!!!
И Петровден съм подминала. Срамота е, ама ще честитя с огромно закъснение - живи и здрави да са имениците и близките им.
Алфея, моите съболезнования!
С ремонта зациклихме. Уж ММ да излезе в отпуск, ама нъцки. Един от колегите му е в болница и няма кой да работи. Но паркетът е готов - рендосан, лакиран, направо свети. Даже ми е жал да ходя по него. Laughing
Прах имаше съвсем малко, само когато циклиха покрай стените, където не може да мине голямата машина.
Скрит текст:
Без лак

Вече лакиран
Вчера ходихме до Практикер и Бриколаж уж на оглед, а се върнахме с голям радиатор за парното и тапети. Добре, че нямаше от малкия размер радиатори и не купихме и него, иначе трябваше да се возя на покрива на колата. Тапети взех неутрален, бежов цвят, че още не съм решила какви пердета и килимчета ще купувам. Още повече, че съм решила да реновирам секцията. Здрава е пущината, иначе щях да я изметкам и да си купим нова. Но съм се повела по новата мода и ще я пребоядисам. Не цялата - само вратичките и един - два рафта. Във фейса съм в една група за боядисване с тебеширена боя и ми харесват някои неща, но още се двоумя. Не искам да правя разни ефекти, за каквито е предназначена, но има хубави разцветки.
Вчерашния дъжд в София бая поразии е направил. Малката ми дъщеря по едно време ни писа, че се оглеждат за Ной Laughing
Но при нас валя тихо и кротко. Спести ми поливането. Само дето е много студено и аз се оглеждам за бели мечки:smirk:
Лека и спокойна нощ на всички!

# 545
  • Мнения: 1 082

  Добро утро мили момичета! Хайде на кафе  на двора - нищо, че е прохладно. То големи горещини при нас. Отивайки на работа вървя пеш-за 45 минути ми залепват дрехите по мен а сега по хладина ще е супер.
Айша-честита спалня. Със здраве да я ползвате. На сина е Виденова спалня-повече от 10 години-не е мръднала.Ние си поръчахме онлайн-от Мак мебел-още не сме я разопаковали-ще и дойде реда. Бях се размечтала за бяла спалня но ...и тази ще върши същата работа.
  ФЛО-слушат ли те внуците? Още не са ни я оставяли нашата сладуранка. Когато решат. Иначе ходим по разходки. Купили са и цял бански-като гимнастичка е на морето.
Тану-хубаво ти е с паркета а ние на стари години ще ставаме модерни-на гранитогрес ще ходим-красиво е-само да не падаме.
  Кремче-съболезнования.
ПРИЯТЕН И ПРОХЛАДЕН ДЕН ЖЕЛАЯ!!!

# 546
  • Мнения: 1 563
Ехооо ,сега се прибрахме от  прегледа за изследване на слуха.Много сме доволни! Толкова подробен анализ на звука на двете уши.Аз не помня някога да ми е правен такъв преглед.На компютъра си виждаш  ухото навътре,после със слушалки  разни тонове ти пускат.Накрая  кафе и вода ни почерпиха.
След прегледа се разходихме из главната,Капана Седнахме на турската сладкарница отвън,почерпихме се със сладолед и ашуре.
Сега вече сме си в къщи.
Прегледа е безплатно. Имат кампания в големите градове.
Сега вечеряме пълнени тиквички,правих ги преди обяд и ще влезнем малко на двора на хлад и раздумка с комшиите.
Лека и спокойна вечер!

# 547
  • Мнения: 641
Момичета, благодаря ви за съпричастността.
Гледаме се с внучките, днес ги водих на басейн.Прибрахме се и викам дедо да се разтоварваме, а той..."Хм, как се товарихте, че сега искате помощ".
Преди да се приберем ( малките заспаха) и аз пазарувах.Ще влезнем в режим, да ни е по-лесно. Баба има опит.
Лека и спокойна вечер!

# 548
  • Мнения: 1 563
Добро утро готини!
Каня ви  заедно да си изпием  днешното кафе! Laughing


Бъдете здрави и спокойни момичета!
Хубав ден!

# 549
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
Добро утро и от мен.
Да се обадя и аз. Не че има нещо интересно около мен.
Вчера ходих да си платя сметките, значи изпълних плана за излизане за тази седмица Grinning
Яжке, това което сподели е много интересно. На мен винаги ми е била интересна родовата история, но знам най много само за рода на баба си - майка на баща ми. Правихме и родова среща. Питах майка си за нейния род, но и тя не знаеше много. Бабите и дядовците ми починаха, докато бях ученичка и тогава не са ми били интересни подобни въпроси.
Днес съм ТВ зрител. Лек ден на всички!

# 550
# 551
  • София
  • Мнения: 1 740
Римарче,надявам се сега да си някъде там,под някой от тези чадъри.
Айша,честита ви спалня! Да ви служи вярно и да ви я напикава внучка!Аз уважавам мебели Виденов,имам два дивана от тях и съм доволна.
 Тану,браво за добре свършената работа.Мен сега"грозница ме тресе",след две седмици ще вдигаме покрива.Само дано не вали.
Като казах вали...та да се оплача.В понеделник голямото наводнение ме хвана по сандали,едвам се прибрах,скъсаха се каишките.И вчера тръгнах с едно обувки без пръсти,които ми направиха рани.Сега ми е невъзможно да обуя каквото и да било.Останах си днес у дома и продължавам  да ровя за информация.Намирам много интересни неща и не мога да се въздържа да ви покажа нещо.Оказва се,че съм се омъжила като стара мома.Вероятно и вие.
   
Скрит текст:
ина (в-к Дунав от 30 октомври 1868 г.).

Image may contain: text

Зийне, дъщерята на Мехмед от Белоградчик, стара мома на 22 години (!), не е издържала на хорските приказки, че е тръгнала по срамния път, и се е самоотровила като тукакси умряла. Редакторът на вестника коментира, че вината за това нещастие не е в Зийне. Ако е кривнала наистина от правия път, причината е в „принуждението на човешкото естество“, а вината за нейната постъпка носят нейните родители и близки, които не са я оженили навреме. Такива случаи са много, защото има стар вреден обичай сватбите да бъдат разточителни и скъпи, а бедните родители не могат да си го позволят. В статията във вестника се предлага решение, което завършва по следния начин: „Ако начинът на съставянето на подобни комисии се възприеме за всичките вилаети, и се даде една малка помощ от правителството, тогава целта би се сполучила, сиреч освен умножението на човешкия род, което ще произлезе от женитбите, но ще се прекъсне и появяването на нечаяни приключение, причинявани от самото принуждение на естеството“.

Така преди 150 години хората са мислили, че безбрачието и свободната любов подхранват криминалните прояви и водят до демографска криза. Дали това не е вярно и в съвремието?

# 552
  • София
  • Мнения: 4 177
Добро утро. Гларусите ме събудиха рано - рано. Яжке, позна.

# 553
  • Мнения: 641
Ехеее, днес няма и кафе. В тоя пек сигурно отмаряте.
Малките спят, а кака им е на телефона си.
Днес няма басейн, че ме е страх да не почервенеят. Вече ще ги водя в понеделник. 
Днес излезнахме на разходка и да купя за подкваса кисело мляко по БДС, после  храниха гълъби,  отидохме в Pepco ( Айша, теб съм чела ,че на внучето купуваш от там). Харесаха си по една играчка и рокля....Като се облекат с еднакви рокли, майките им ще се ококорят.
Борянка, имам и внук, с него често си говорим по вайбър.Той също иска да идва, но е далече и не е свикнал.
Сменяте мебели, правите си освежаване, завид.
Яжка да се оправяш.На Римарчето слънчеви дни.
Мили момичета, приятен следобед.

# 554
  • Мнения: 1 563
Добро утро момичета!
Поднасям кафето ,хайде да го изпием заедно на приказка! Satisfied


Вчера нещо се улисах и не влезнах ,а то и кафенце е нямало.
Кремче, имаш си приятни занимания, макар и да се изморяваш, но ти си и по млада.
Римарче,  приятна почивка!
Яжка, интересни неща ще публикуваш! Пожелавам ти да си намериш удобни сандалки!
Момичета пазете се ,че нещата се усложняват.
Хубав и спокоен ден на всички ви!
Прегръдки и целувки!

Общи условия

Активация на акаунт