каква Пудра да избера?

  • 9 464
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 493
Използвате ли пудра и ако да - то каква? Искам да си купя пудра за лице, но незнам към кои да се ориентирам, какво да гледам и т.н. Не искам и да е някоя скъпа... някакъв приемлив вариант и съотношението цена/качество да е добро.
Рядко се гримирам, така че няма да я ползвам всеки ден. Искам обаче когато я сложа да не ми стои като "маска".
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Янче, аз ползвам антибактериалната на Манхатън. Струва към 10лв. Кутийката ми стига за 3-4 месеца(слагам си всеки ден). Много съм доволна

# 2
  • София
  • Мнения: 2 493
Това звучи като добър вариант... А как да си избера цвета? За да не е после много блед или много тъмен?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
слагаш си малко на ръката от вътрешната страна. Моя съвет е да сив купиш от магазин с опитни продавачки, които да те посъветват

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
малко се притеснявам, че като ме видят как не отбирам изобщо от гримове ще ми пробутат нещо дето после ще съжалявам... трябва да пробвам все пак  Wink

# 5
  • Мнения: 928
Пудрата,както и фон дъо тенът се пробват от вътрешната страна на дланта.Аз лично ползвам антибактериалната крем-пудра на Манхатън.По-скъпичка е,но си заслужава.Вече година,откакто съм я взела,при положение,че я  ползвам всеки ден/ако направиш сметка-излиза много изгодно/.Плюс това съм с проблемна кожа на лицето... Confused Просто е 6 точки.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 399
Аз ползвам в момента ето тази:
Не е толкова важно марката, защото примерно от дадена марка може да няма точно твоят цвят.
Да-пудрата може да се види като цвят и на ръката. Но аз не бих разчитала на това. Wink
Обикновено държа да пробвам продукта за лице, там където ще го ползвам и след това. Т. е. единствено и само на лицето. В долната част на лицето -на брадичката. За да няма недоразумения след това...
Винаги на естествена светлина се пробва. Защото в повечето козметични магазини осветлението е изкуствено и така може да се получи леко драматичен ефект при избора на пудра/фон дьо тен.
Обикновено продавачките са благоразположени и ще ти бъдат от полза при избора на пудра.
Идеята при избора на цвят е винаги един тон по-светъл от тена на лицето.
Иначе от пудрите- антибактериалната на Манхатън, Макс Фактор, Буржуа- са добър избор според мен.
Аз сега съм си поръчала една на Ейвън сега. Simple Smile

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Аз пък откак се помня да ползвам пудра си купувам на Max Factor - тя просто е създадена за моята физиономия - цветът, на който съвсем случайно попаднах се оказа точно моят - повече от 7 години я ползвам и скоро друга няма да си купя. Цената е около 13-14лв.
 Между другото, Янче - има един козметичен магазин на Ангел Кънчев ще те излъжа номера , ама е в началото на улицата - т.е откъм НДК, та в този магазин продавачката освяе, че е много симпатична е и гримьор - дава доста ценни съвети и напътствия в живота Grinning , освен това, ако искаш те гримира безплатно с каквото си поискаш. Там се продават и Л'ореал и Max Factor, и Буржоа, за Манхатън не съм съвсем убедена, защото съм им откровен противник, но май не ти е много далече, та ако имаш време можеш да отидеш.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 399
Понеже знам, че си в центъра-разходи се до някоя от Ремедиумите -или тази на Шишман или на Графа. Там ще разгледаш и ще ти предложат най-подходящата за теб пудра.
Освен това се сетих и за Lumene- също много добър избор.
В Ремедиум-ите ще видиш още и Лореал, Мейбълин, Аркансил.
Това се сетих сега.
И да се похвалиш после! Simple Smile

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: kopche
Аз ползвам в момента ето тази:


Абсолютно съм "за" тази крем-пудра. Просто е страхотна.  Grinning
Сега и аз съм с Ейвън обаче, за разнообразие!  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: Зъхи
Сега и аз съм с Ейвън обаче, за разнообразие!  Wink

Да, и аз така, за разнообразие. Simple Smile
Ти коя си си взела на Ейвън? Доволна ли си?
Аз сега си поръчах тази прахообразната, че ми е мерак за такава. Close-mas:

# 11
  • София
  • Мнения: 2 493
днеска мисля да се разходя и ще ви кажа после резултата - на какво съм се спряла.
Много благодаря на всички ви!
 Close-mas:

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: kopche
Аз сега си поръчах тази прахообразната, че ми е мерак за такава. Close-mas:


Абе мисля, че ще изглеждам много "набрашнена" с такава... Сегашната не я знам как се зове, ама е в една тъмносиня правоъгълна кутийка със златисто отдолу. Не е лоша. Поръчала съм си от новия каталог и такава, адаптираща се към тена на кожата, но още не съм я почнала. Тя е май в кръгла кутийка. Като цяло, харесвам крем-пудрите, че придават по-естествен тен на лицето.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: Зъхи
Абе мисля, че ще изглеждам много "набрашнена" с такава...

Ами то и аз имам малко такива опасения, но пусто любопитство.. Rolling Eyes .
Такова не съм пробвла и такова да пробвам сега. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 616
Аз пък съм много доволна от сатенените пудри на Орифлейм,и по-точно цвят Полупрозрачна.Прекрасно матира лъскавите участъци на кожата ми и придава съвсем лек,дискретен блясък.

# 15
  • Мнения: 2 323
Цитат на: kopche
Цитат на: Зъхи
Абе мисля, че ще изглеждам много "набрашнена" с такава...

Ами то и аз имам малко такива опасения, но пусто любопитство.. Rolling Eyes .
Такова не съм пробвла и такова да пробвам сега. Simple Smile

напротив-прахообразната пудра стои по-естествено, защото позволява да се сложи по-малко количество, защото се слага с четка!

# 16
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: new_mama
напротив-прахообразната пудра стои по-естествено, защото позволява да се сложи по-малко количество, защото се слага с четка!

Нали, нали?! Laughing
А така, я ми дай едно рамо! Simple Smile
И аз така си мисля-ще се справя някак си. Все пак по-професионален продукт ми се вижда, някак си Rolling Eyes  Wink

# 17
  • Мнения: 2 323
Цитат на: kopche
Цитат на: new_mama
напротив-прахообразната пудра стои по-естествено, защото позволява да се сложи по-малко количество, защото се слага с четка!

Нали, нали?! Laughing
А така, я ми дай едно рамо! Simple Smile
И аз така си мисля-ще се справя някак си. Все пак по-професионален продукт ми се вижда, някак си Rolling Eyes  Wink

че ще се справиш- спор няма- пък нали и те гримирах с такава-имаш опит Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 2 493
днес обиколих магазините и се спрях на антибактериалната на Манхатън. Най-много тя ми допадна като съотношение цена/качество. Взех я от Ремедиум, където струваше 9 лв. Навсякъде другаде беше 9 и нещо... общо взето след обиколката ми (защото и други неща трябваше да си купувам) си купих всичко от там.

Благодаря ви за съветите.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 292
Ремедиум? За първи път чувам за такъв магазин. Къде се намира?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: nad_tab
Ремедиум? За първи път чувам за такъв магазин. Къде се намира?


Това е верига от аптеки. Има на Графа и на ъгъла на ул. Иван Шишман и ул. Иван Вазов. Има предполагам и другаде, но аз знам за тези 2те.

# 21
  • Мнения: 1 533
Аз никога не съм ползвала пудра. Бихте ли ми казали как се използва - направо върху кожата или върху фон дьо тен.

А ако имате желание, кажете как се гримирате - от почистването на лицето, през крема, пудри, фон дьо тени ... та чак докато останете доволни от себе си.

Аз не мога да се гримирам, затова не смея да се плескам много.
Измивам си лицето с normaderm гела на VICHY. Крем. После си слагам малко lumineuse vichy, то май е крем с цвят, аз го ползвам вместо фон дьо тен, спирала, гланц за устни и това е.

Ако реша да си купя тази антибактериална пудра на манхатън, кога да я слагам, къде по-точно да я пъхна в схемата? Thinking

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ех, Калина ела да те гримирам в това съм много много добра
пудрата се слага последна след фон дьо тена
аз се гримкам така
слагам си малко крем за лице, отгоре фон дьотен ( пак антибактериален на Манхатън) и пудра, молив за вежди, сенки( ползвам поне 4 цвята като ги преливам) спирала, червило( много леко) и руж

# 23
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз понеже досега също не съм ползвала, затова се обърнах за съвет тука. В повечето "ръководства" и всякакви такива на тема гирмиране пише, че пудрата се слага след фон дЬо тена, който пък е след крема за лице...
аз по прицнип се гримирам само по специални поводи или някога вечер като ходим някъде и имам повечко време, а не всеки ден. през деня си ходя без грим. от време на време само гланц за устни и това е.

# 24
  • Мнения: 5 539
Пудрата може да се сложи и направо върху основата, т.е. крема.
Е, по-хубаво става с фон дьо тен отдолу, но и само пудра не е зле.
Аз от години ползвам пудрата на Констанс Карол, намерила съм своя цвят и ме е страх да опитам някоя друга марка, защото сигурно ще попадна на неподходящ нюанс. А пък и макар че е евтина, е достатъчно добра.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: Yanche
Цитат на: nad_tab
Ремедиум? За първи път чувам за такъв магазин. Къде се намира?


Това е верига от аптеки. Има на Графа и на ъгъла на ул. Иван Шишман и ул. Иван Вазов. Има предполагам и другаде, но аз знам за тези 2те.

Да, имат още една дрогерия, но тя е много малка. На ъгъла на Добруджа и Аксаков. Срещу "Рошавата гарга".

Аптеките "Ремедиум" са пример за типичната дрогерия. Продават се лекарства с/без рецепта на касата, и е пълно с бяла козметика-медицинска, с изкл. на Виши: Ла Рош Позе, Авен, Рок, Галеник, Дермофил, Лед, Фито, Клоран и пр. от този род. Продава се и козметика на Диор. Има и голяма част от декоративната козметика-среден клас- Буржуа, Аркансил, Мейбълин, Макс Фактор, Лореал, Манхатън.... Бои за коса, маски, балсами, шампоани и пр. глезотийки.
А бе трябва да се види. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: _kalina_k
Цитат
направо върху кожата или върху фон дьо тен.

Желателно е това никога да не се прави. Wink
Иначе рискуваме така директно да си запушим порите на кожата. Пудрата е много фина. Освен това, съдърша талк, който допълнително може да отнеме влагата от кожата, да я изсуши и да развали доброто и състояние в момента.
Винаги трябва да има някакъв овлажнител под пудрата или фон дьо тена. За това и казваме 'основа'.
Цитат
А ако имате желание, кажете как се гримирате - от почистването на лицето, през крема, пудри, фон дьо тени ... та чак докато останете доволни от себе си.

Сутрин рядко правя почистване основно на лицето. В смисъл не ползвам имиващ гел сутрин. Знам, че не било редно, ама слушам кожата си Wink.  Само розова вода-задължителен елемент от козметиката ми Simple Smile.
Минавам лицето с един тампон, напоен в розова вода.
Нанасям дневният крем.
Идва ред на фон дьо тена, ако преди това не съм го смесила с крема. Или слагам само малко пудра. Винаги с четка. Аз ползвам една голяма мека четка за това.
Молив във външният ъгъл на окото. сенки. Много обичам сенки. Спирала.
Червило, или само гланц. Зависи от това, колко съм се заиграла със сенките:) . Поне с едното не бива да се прекалява. Simple Smile
Най-накря мацвам с четка малко руж на скулите. С перли е още по-хубаво... Simple Smile
Цитат
Аз не мога да се гримирам, затова не смея да се плескам много.
Измивам си лицето с normaderm гела на VICHY. Крем. После си слагам малко lumineuse vichy, то май е крем с цвят, аз го ползвам вместо фон дьо тен, спирала, гланц за устни и това е.

Ми на мен това ми звучи много добре, даже. Simple Smile
Доволна ли си от това кремче на Виши? Лесно ли си улучи цвета? То се води тониран крем. Идеален е.
Аз постигам този ефект като смесвам фон дьо тен с дневният ми крем. А тонираният крем стои още по-добре. Лошото е, че няма слънцезащита. Но това може да се поправи с пудра с фактор, например.
Цитат
Ако реша да си купя тази антибактериална пудра на манхатън, кога да я слагам, къде по-точно да я пъхна в схемата? Thinking

След кремчето. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 189
Да ви споделя нещо относно пудрата, преди около година си купих като тази която kopche  показа на снимката, но понеже се гримирам много рядко не знаех как да я сложа така че да не се личи от километри. И така след много неуспешни опити всеки път изглеждах супер "набрашнена" /много точна дума Wink / та реших да я махна и взех да се обливам с вода. Резултата е моето откритие: всичкото прахово, набрашнено  се отмива а цвета остава по лицето и изобщо не се размазва или размива от водата. Според мен стои много естествено. Само да спомена че тази пудра е 2 в1 и не знам дали става с други пудри.

# 28
  • Мнения: 1 533
Цитат на: DEianaZ
Ех, Калина ела да те гримирам в това съм много много добра
пудрата се слага последна след фон дьо тена
аз се гримкам така
слагам си малко крем за лице, отгоре фон дьотен ( пак антибактериален на Манхатън) и пудра, молив за вежди, сенки( ползвам поне 4 цвята като ги преливам) спирала, червило( много леко) и руж



Eeeeх, как искам да ме гримираш, ама много си ми далече Grinning

# 29
  • Мнения: 1 533
Мило копче, жива да си Grinning

Тичам утре сутрин за розова вода и туйцък-онуйцък Grinning

# 30
Минавам лицето с един тампон, напоен в розова вода.
Нанасям дневният крем.
Идва ред на фон дьо тена, ако преди това не съм го смесила с крема. Или слагам само малко пудра. Винаги с четка. Аз ползвам една голяма мека четка за това.
[/quote]

Аз рядко се гримирам, но спазвам тази схема. Само не мога да разбера защо един час след гримиране бръчките около очите стават по ярки. Когато не се гримирам ползвам кремче за около очи и после дневен крем и бръчки не се забелязват.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: cucy
Да ви споделя нещо относно пудрата, преди около година си купих като тази която kopche  показа на снимката ...
Резултата е моето откритие: всичкото прахово, набрашнено  се отмива а цвета остава по лицето и изобщо не се размазва или размива от водата. Според мен стои много естествено. Само да спомена че тази пудра е 2 в1 и не знам дали става с други пудри.

По принцип 2 в 1 пудрите обединяват компактна пудра и фон дьо тен. В сух вид -като матираща пудра, а навлажнени-като фон дьо тен. С навлажнена гъбичка, обаче.
Така, че може би затова се е получило добре с водата при теб. Само, че не ми става ясно как като се обливаш с вода, не разваляш останалата част от грима -сенки, спирала, руж???? Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: _kalina_k
Мило копче, жива да си Grinning

Тичам утре сутрин за розова вода и туйцък-онуйцък Grinning

 newsm10  Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: Anonymous
защо един час след гримиране бръчките около очите стават по ярки. Когато не се гримирам ползвам кремче за около очи и после дневен крем и бръчки не се забелязват.

По принцип и зоната около очите имат нужда от основа, не само лицето. Т.е. подразбира се, че и там слагаме кремче. Ако ползваш околоочен крем- нанасяш си го преди гримиране на очите. Така и гримът там ще стои по-дълго време.
Не мога да ти кажа, защо така се получава при теб...
Да не би да слагаш повечко грим около очите? Thinking

# 34
  • Мнения: 189
Цитат
Така, че може би затова се е получило добре с водата при теб. Само, че не ми става ясно как като се обливаш с вода, не разваляш останалата част от грима -сенки, спирала, руж????

kopche,  това го правя на втория етап след плискането с вода newsm53

# 35
  • София
  • Мнения: 9 399
cucy, разбирам. Simple Smile
Добре, ами крема, който е под пудрата? Той не се ли размазва?
И като изсъхне така измитата пудра, не стяга ли лицето?  Thinking

# 36
  • Мнения: 189
Аз не си слагам крем за основа, обикновено сутрин и това ми е за целия ден. Кожата ми не се изсъхва, добре я чувствам след пудренето, но може би защото рядко се гримирам изцяло. Обикновенно слагам червилце, спирала и нещо лъскаво на клепачите, а тези "екстри" само при по-специални случаи.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 399
Добре е да има отдолу овлажняващо кремче, като основа под пудрата. Това може да бъде дневният ти крем, естествено.
Иначе порите на кожата ще се запушат по бързо така и като цяло кожата на лицето ще се изсуши.

# 38
  • Мнения: 945
Голям фен съм на те това сайтче
http://www.cosmetic-net.de/deutsch/publikum/tips/index.html

Тук има примери zа праzничен, всекидневен,... zа сватбен, zа леце, което с червени петна... Абе всичко. Има само един недостък, че е на немски, но поне е с много картинки Grinning .

Колкото zа прахообраzната пудра, zа да не остава иzлишна след нанасянето се стои 5 мин и остатъка се обира с четка(Картинки 7 и Sunglasses
http://www.cosmetic-net.de/deutsch/publikum/tips/tip-3.html?incl … tip-11/tip-3.html

А как нансяте фон дъо тена? Аz съм много доволна от тампончетата, леко напоени с вода. И да си приzная, в началото го раzмаzвах с пръсти Embarassed . и много гадно си личеше от километри Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 39
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Anonymous
... Само не мога да разбера защо един час след гримиране бръчките около очите стават по ярки. Когато не се гримирам ползвам кремче за около очи и после дневен крем и бръчки не се забелязват.

Слагай съвсем малко пудра под очите, явно кожата там ти е много гънка и чувствителна (и при мен е така).
За да не стои пудрата като маска, след като се нанесе и поседи 2-3 минути, остатъкът (който седи като прашинки, натрупване, въобще излишната част) се обира с четка или памуче, минавате през лицето (без да натискате много  Wink ) и това, което остане е излишното. Аз нанасям пудрата директно върху крема, не ползвам фон дьо тен, слагам молив на очите, сенки (2 или 3 нюанса, пеливащи - от клепача към веждите - от по-тъмно към по-светло), спирала и червило.

# 40
  • София
  • Мнения: 9 399

Много ти благодаря за полезните линкове!
Вече са ми в компютъра. Simple Smile
Аз ползвам немски, така, че още едно предимство. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 323
newsm10 благодарим за линкчетата
копче ще помага с немския!!! Laughing хехехе да не си казвала Laughing
между другото, за да не се подчертават бръчките или дехидратираната кожа около очите с грима-слага се кремче, не само преди грим, а сутрин и вечер, или поне вечер! т.е.ползваме крема, не заради полезността му в грима, а за да ни е по-гладка и мека кожата! оооохххх да си дойдем на думата за кремчето за около очи, щото скоро имаше такава тема  #Splat
newsm10

# 42
  • Мнения: 945
Пак zаповядай   Flutter

# 43
  • Мнения: 2 323
ако се сещаш нещо на бг или английски Embarassed

# 44
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат
копче ще помага с немския!!!  хехехе да не си казвала  

Ми ще помагам, к'во ще правя?!
Доколкото мога, разбира се. Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 323
Цитат на: kopche
Цитат
копче ще помага с немския!!!  хехехе да не си казвала  

Ми ще помагам, к'во ще правя?!
Доколкото мога, разбира се. Simple Smile

 newsm20  благодаря!!!!

# 46
  • София
  • Мнения: 9 399
Laughing Моля, моля!  bowuu

# 47
  • Мнения: 945
Ако искате мога да преведа страничката на БГ, ама не вярвам да успея да преведа всичко.... Така че кажете кои пасажи да преведа и днес след работа ще го направя. А ето и съдържанието на БГ

1. Натурален грим.
2. Грундиране, пудра, руж
3. Вежди скубане, пудра, очертаване
4. Очи сенки, очна линия, спирала
5. Мигли иzкуствени мигли
6. Проблеми увиснали клепачи
7. Грим zа очила  Simple Smile
8. Устни контури и червило
9. Камуфлажен грим
10. Грим zа Senioren
11. Булченски грим
12. Официален грим

# 48
  • Мнения: 1 616
Цитат на: kopche
Идва ред на фон дьо тена, ако преди това не съм го смесила с крема.

Това не го знаех,но пробвах и ефектът беше страхотен!Благодаря,kopche,за идеята-не съм предполагала,че поставянето на фон дьо тен може да бъде толкова лесно.. newsm10

# 49
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: nimfetka
Цитат на: kopche
Идва ред на фон дьо тена, ако преди това не съм го смесила с крема.

Това не го знаех,но пробвах и ефектът беше страхотен!Благодаря,kopche,за идеята-не съм предполагала,че поставянето на фон дьо тен може да бъде толкова лесно.. newsm10

Радвам се, че съм ти била полезна. Close-mas:  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт