Избор на Airfryer

  • 125 006
  • 768
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 273
Светкавичке,
Скрит текст:
виж в тази група има тема за продажба на уредите

https://m.facebook.com/groups/2588712967815325/permalink/4773676152652318/

# 661
  • Мнения: 1 244
Момичета, харесах този модел Фритюрник с горещ въздух First Austria FA-5053-1, 6.2 литра, 1700W и то го харесах заради цената и обема. Някой дали има отзиви за него? Първа покупка ще ми е?  Или препоръчайте, моля
 Благодаря Ви

И аз съм се спряла на него, най-вече заради достъпната цена. Само не зная как е покритието, дали няма да се развали бързо-бързо ..

# 662
  • София
  • Мнения: 1 554
Преди две години закупих за майка ми на тази марка мултикукър. До ден днешен работи перфектно и фкусно. Преди седмица и взех и Файяра. Все още не го е тествала. Щом имам информация, ще споделя.

# 663
  • Мнения: 1 244
Аз в крайна сметка се спрях на PHILIPS HD9270/90. Като параметри е много добър, цената е по-висока, но пък предполагам си заслужава. И на малкото покритието е добро и няма да се развали бързо.
Много добри отзиви съм чела и за Вортекс, обаче като характеристики са по-слаби от Филипса.

# 664
  • Мнения: 1 045
Аз в крайна сметка се спрях на PHILIPS HD9270/90. Като параметри е много добър, цената е по-висока, но пък предполагам си заслужава. И на малкото покритието е добро и няма да се развали бързо.
Много добри отзиви съм чела и за Вортекс, обаче като характеристики са по-слаби от Филипса.
В момента го има на промоция в Техномикс. На предишната промоция и ние взехме същия модел оттам.

# 665
  • Мнения: 9
Благодаря, Недоволна. Мисият е успешна и имаме първите изпечени!

Сега като видях колко е просто, чак ме е срам колко ги въртях и суках без резултат:grinning:

Иначе уредът наистина е супер, не съм пускала другата фурна от месец.


За шишчетата - предполагам, че е същата като моята. И аз дълго се чудех, после намерих клип, сега не мога, и ще трябва да пиша.
Има два диска, всеки има дупки и цели отвори. Центрира се с винтовете така, че дупката на единия да бъде срещу отвора на другия.
Пъха се долния край на шиша в дупка на долния диск, с доста усилие се стиска горната част на шиша, за да влезне в дупката и се завърта.
Намерих и клип:


# 666
  • Мнения: 128
Здравейте! Имам Tefal Easy Fry&Grill 2in1. Много добре готви, правих банички, картофи, става всичко много вкусно. НО ме побърква! Много е шумен. Все едно съм пуснала прахосмукачка. Моля ви, ако някой има този модел да сподели дали само аз си въобразявам,че е много шумен или всички са такива.
Предварително ви благодаря!

# 667
  • Мнения: 46 492
Аз в крайна сметка се спрях на PHILIPS HD9270/90. Като параметри е много добър, цената е по-висока, но пък предполагам си заслужава. И на малкото покритието е добро и няма да се развали бързо.
Много добри отзиви съм чела и за Вортекс, обаче като характеристики са по-слаби от Филипса.
Следи промоциите, пускат го с много големи намаления. Преди около 2 месеца го взехме от Метро за 269 лв.

П.П. Ние го продадохме. Оказа се, че не ни допада вкусът на приготвена в еърфрайер храна. Но това е въпрос на лични предпочитания, иначе машинката е стабилна, лесна за управление и се почиства лесно.

# 668
  • Мнения: 1 244
Благодаря, Не се сърди, човече. Поръчах накрая Вортекс Satisfied Много съм доволна засега.

# 669
  • Мнения: 1 698
Моля момичетата, които си взеха фурнички от Билла и Кауфланд да кажат как се справят от използването досега? Нашият е стар модел Силвър Крест и е на умирачка. Чудя се между тях, ако изобщо намеря, двойно по-скъпият нов модел на Инстант пот или Вортекса. Вортексът миришел на пластмаса. При някои само първия път, при други по-дълго. Искам някой, който прави читави картофи с нормален размер за 15-20 минути. Филипсът вече ми идва доста скъп.

# 670
  • Мнения: 27 440
Фурничката (от Кауфланд) се справя чудесно с 900-950 гр сурови картофи за 35-40 мин. 😃 С такова количество съм тествала. С бланширани картофи ще е по-бързо.

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 21:53 от dolce miele

# 671
  • софия
  • Мнения: 564
аз съм с фурничка от билла - купих я декември, но доста по-късно почнах да я ползвам. със сигурност нямаше миризма, лесно се мие и поддържа - чудесен уред. всъщност най-малко картофи правя в нея, за сметка на това качих 2 кг от разни прекрасни тестени неща, които правя през ден-два и стават за 10 мин., както и печени месца и зеленчуци, пълнени чушки, бутчета, пици, гювечета. харесва ми, че си ползвам по-малки тавички и йена глас съдове, които стават идеално. за рецепти-събирам си идеи от фейсбук групите и експериментирам.

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 20:16 от ema22

# 672
  • Мнения: 1 244
Моля момичетата, които си взеха фурнички от Билла и Кауфланд да кажат как се справят от използването досега? Нашият е стар модел Силвър Крест и е на умирачка. Чудя се между тях, ако изобщо намеря, двойно по-скъпият нов модел на Инстант пот или Вортекса. Вортексът миришел на пластмаса. При някои само първия път, при други по-дълго. Искам някой, който прави читави картофи с нормален размер за 15-20 минути. Филипсът вече ми идва доста скъп.

Вортексът го пуснах няколко пъти без храна, то си пише в упътването, да обгори. Само тогава миришеше на пластмаса, сега си е окей. Картофките пробвах с бланширани, за мен се получиха супер, аз обичам по-сухи и без това ..

# 673
  • Мнения: 5 384
Моята фурничка е от Кауфланд, засега съм пробвала  картофи  с три лъж.олио напръскани, не са за всеки по вкуса. Затова продължих с пил.филета, пуешки стекове тарелка от Лидл, пил.хапки тарелка от Лидл, дробчета 500 г охладени от Лидл. Ако си поиграя и овалвам добре в олио, сол, подправки и малко брашно и галета - стават хубави, немазни , хрупкави. Ако бързам и само поръся тук-там с олио, има сухи твърди участъци. Спец.за дробчетата опитах следното -  в самата тавичка на фурничката с две лъж.олио и около три лъж.вода, плътно наредени, предварително оваляни в сол, червен, черен пипер, сминдух и брашно. Побраха се 500 г пил.дробчета.
Не чета в групи ФБ, по усет и с проба - грешка.
Мирис на пластмаса не е имало.
Днес пекох бисквитки с черен шоколад, каф.захар, яйце, масло, брашно и този път опитах директно върху решетките, без хартия за печене. По-трудно ги отлепих, някои се разтрошиха леко.
Не съм ползвала от зададените програми, аз си нагласям минути и градуси по моя преценка и така се уча. Веднъж направих ориз с пил.месо, но отиде много време , сложих стандартно количество вода и някак бе по-сухо. Тавичката ми бе обикновена, емайлирана. Не съм сигурна, че е редно всякакви тави да се слагат, аз обаче де пробвам с всичко, което се пъха вътре и издържа на градуси.
Пекох и полуфабрикати - пици от Лидл, без тава и без хартия, направо върху решетка,. Побра се плътно пицата и се изпече.

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Искам да сменя моя вече старичък фраер с нов, тип фурничка, но все не нацелвам по веритите, а за скъп не ми се дават пари в момента.
Следя темата, моля ако мернете фурничка някъде в София, да пишете! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт