Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 55 953
  • 826
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 93
Момичета, предстои ми секцио в Майчин дом, въпроса ми колко време след секциото ще мога да ставам? (С първата ми Б родих 17:25 и ме вдигнаха на следващият ден към 14, бях в Св. Анна) ако операцията е сутринта, дали мога вечерта? Имам много проблеми с пикочни пътища и бъбреци и искам максимално бързо да махнат катетъра, заради инфекция. И това къде ще съм след реанимация на 7 етаж или на 12, кой го решава? Благодаря ви!

Аз раждах в четвъртък на обяд и в петък сутринта дойде рехабилитатор. Едно момиче роди в четвъртък в 17.30 и нея я раздвижиха също сутринта. Вземи си доста вода и казвай на тъпите сестри да ти сменят катетъра щом си с такива проблеми, дори си предупреди доктора, ако ложе д им каже да те наблюдават повече. Дневната смяна, която хванах бяха стрхотни жените, но мощната се падна една, която легна да спи и едно момиче й звънеше а тя се правеше, че не чува. Не ми беше сменяла катетъра и видях, че е пълен и й казах да го сменя и тя се овърташе. А н едно момиче, въпреки молбите й не го смени и резултатът беше спукан катетър и в пикня всичко на земята и тази овца каза само "оффф, трябва да викам санитар, че всичко е в пикня ''..... И това в реанимация...

# 106
  • Мнения: 335
Искам да питам скоро раждалите в МД, за самото раждане те ли дават дреха или трябва да си нося някаква нощница/халат ?

# 107
  • Мнения: 366
Искам да питам скоро раждалите в МД, за самото раждане те ли дават дреха или трябва да си нося някаква нощница/халат ?

Аз си носех моя.След като ме прегледаха  ми казаха да си обличам нощницата и ме качиха към родилна зала.

# 108
  • Мнения: 169
Искам да питам скоро раждалите в МД, за самото раждане те ли дават дреха или трябва да си нося някаква нощница/халат ?
С ваша нощница сте Simple Smile

# 109
  • Мнения: 1 287
Даже си вземи няколко. Аз имах 3, върху едната беше повърнато, другата се изцапа с разни телесни течности, та ми носиха допълнителна. Ако смяташ да кърмиш, вземи си от тези с копчета горе.

# 110
  • София
  • Мнения: 10 642
“Тъпите сестри” са акушерки и няма как да махнат катетър, ако доктора не е преценил и разрешил.

# 111
  • Мнения: 684
Момичета имам един въпрос? Ако избера 12 етаж се предполага, че аз трябва да си кърмя детето, а ако то не засуче има ли опция, в която носят АМ или ние трябва да си подсигурим предварително? Знам, че не винаги от първия ден тръгва кърмата.

Не те съветвам да избираш 12 етаж по няколко причини. Първата е защото след раждането ще имаш нужда от цялата почивка на света, а ако бебчо е при теб денонощно можеш да забравиш за съня. Втората е, че стаите на 7-ми етаж са били ремонтирани съвсем наскоро и и са в пъти по-добри от тези на 12 етаж. Особено ако ще плащаш за вип стая не си заслужава. 😁

Аз пък те съветвам да избереш 12 етаж точно защото бебето ще е при теб и ще имаш постоянно наблюдение над това, какво се случва с него. На моето два пъти щяха да сложат една и съща ваксина. Нещо, което можеше да се случи, ако не беше при мен.
Ако искаш да кърмиш също е добре да го слагаш на гърда често, дори и през нощта. На 7 етаж последно ги дават в 10 вечерта, ако не бъркам.
В крайна сметка отиваш да раждаш, а не на хотел. Условията на 12 етаж са съвсем прилични. Била съм на много по-лоши места Simple Smile

# 112
  • Мнения: 1 287
12-ят етаж е кофти избор след секцио. След нормално раждане е ок. Леглата са ниски и доста неудобни. Костваше ми доста усилия да лягам и ставам първите 2-3 дена. Момичето в съседната стая първия ден след реанимация не беше лягала даже.
Иначе, бебето е при вас, не стои в една стая само с още 20 бебета и усеща присъствието на мама. Ако кърмите, също е по-добрият вариант. Но ако е първо дете, си е малко стресово.

# 113
  • Мнения: 102
Момичета, а караха ли ви да си махате гел лака преди раждане или не е проблем?

# 114
  • София
  • Мнения: 5 466
Момичета, а караха ли ви да си махате гел лака преди раждане или не е проблем?
Не е проблем,това са отживелици

# 115
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 667
Преди секцио, на мен ми казаха - без бижута и без лак. По ноктите на ръцете най-лесно се проверява сатурацията на кръвта.
Най-добре махнете лака, просто за всеки случай...

# 116
  • Мнения: 37
Здравейте, в 33 г.с. и имам уговпрка с др Сергей Славов, не видях много впечатления от него, надявам се не съм сбъркала. Виждам, че всички пишете за етажите в болницата, може ли малко разяснение избора за етаж мой ли е и всъщност каква е разликата? Също гледах и списъка в сайта, ще попитам и док, но все пак да попитам и миналите по този път- дрешки за бебчето носихте ли, както и шишенца? Виждам, че искат памперси в неотворен пакет, но брой не е опоменат.. благодаря много предварително 😊
Сега съм в мд,не носите за бебето нищо освен памперси-едни взимат малък пакет,други най-евтин...въпрос на избор
Ако сте на ет 12 бебето ще е с вас и какво вземете,това ще ползвате
Къде-решавате вие и ви питат когато сте в операционната-поне с мен беше така
А трябва да имате и дрешки за изписването

# 117
  • Мнения: 93
“Тъпите сестри” са акушерки и няма как да махнат катетър, ако доктора не е преценил и разрешил.


Aуууу я по-сериозно. Какви акушерките в реанимация ви гонят вас????? И да, тъпи са, като е пълна долу торбата на катетъра се сменя, а не се препълва. И катетър се маха на следващия ден сутринта преди да е минал докторът ти или визитация, без да са питали който и да е било. И вечерно време в реанимация не се ляга да спиш, а гледаш родилките - за това ти плащат.

# 118
  • София
  • Мнения: 10 642
“Тъпите сестри” са акушерки и няма как да махнат катетър, ако доктора не е преценил и разрешил.


Aуууу я по-сериозно. Какви акушерките в реанимация ви гонят вас????? И да, тъпи са, като е пълна долу торбата на катетъра се сменя, а не се препълва. И катетър се маха на следващия ден сутринта преди да е минал докторът ти или визитация, без да са питали който и да е било. И вечерно време в реанимация не се ляга да спиш, а гледаш родилките - за това ти плащат.
Да, и в реанимация са акушерки, както и тези в операционната!
15 години съм работила в МД, със сигурност знам по-добре от вас, какви колеги има в различните отделения.
Дори когато се налага акушерките от родилна зала влизат в реанимация, както и тези от реанимация влизат в РЗ.
Това, че вие не знаете какво точно е назначил лекаря, не означава, че акушерките махат катетър на своя глава.

# 119
  • Мнения: 93
“Тъпите сестри” са акушерки и няма как да махнат катетър, ако доктора не е преценил и разрешил.


Aуууу я по-сериозно. Какви акушерките в реанимация ви гонят вас????? И да, тъпи са, като е пълна долу торбата на катетъра се сменя, а не се препълва. И катетър се маха на следващия ден сутринта преди да е минал докторът ти или визитация, без да са питали който и да е било. И вечерно време в реанимация не се ляга да спиш, а гледаш родилките - за това ти плащат.
Да, и в реанимация са акушерки, както и тези в операционната!
15 години съм работила в МД, със сигурност знам по-добре от вас, какви колеги има в различните отделения.
Дори когато се налага акушерките от родилна зала влизат в реанимация, както и тези от реанимация влизат в РЗ.
Това, че вие не знаете какво точно е назначил лекаря, не означава, че акушерките махат катетър на своя глава.


Разбирам, че са ви колеги, но на черното бяло понякога няма как да кажете. Очевидно е, че сте се засегнали. Като сте работили 15 г в МД я ми кажете тогава за смяна на торба на катетър трябва ли да чакаш докторът да ти каже или е твоя работа да го смениш???????? И в реанимация трябва ли нощната смяна да легнеш и да спиш докато те викат и се правиш на глух? Дори и акушерка да е била, дори и такава да е била, торба н катетър се сменя без лекар да каже. Това не е работа на доктора, по-горе не съм се изразила правилно като казах да смени катетър. Имах предвид торбата му. Разбирам, че ще ги защитите, защото са ви колеги, но 99% са адски мързеливи, със самочувствие без покритие и смятам, че дори заплатите, които взимат са им много. И това не е мое мнение само. Има 6 теми за раждане в МД и доволните от акушерките се броят на пръсти.

Общи условия

Активация на акаунт