Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 55 933
  • 826
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 471
Мами, може ли мнение за др. Борислав Маринов  и за д-р. Иван Диков?

# 301
  • Мнения: 36
Мами, може ли мнение за др. Борислав Маринов  и за д-р. Иван Диков?

Здравейте, д-р Диков е изключителен професионалист . Следи профилактичните ми прегледи от близо 10 год. и разбира се се доверих на него за следенето на бременността ми , както и на раждането на моето, първо детенце. Родих секцио през м. Май- заедно с него като асистент беше и дъщеря му, която е страхотна. Много са добри, мили и обясняват всичко, за да се чувстваш спокоен като пациент. Получих и страхотно внимание и от двамата през всичките дни там. Нямам и следи от операцията и възстановяването ми беше много бързо Simple Smile

# 302
  • София
  • Мнения: 39
Момичета в сайта на болницата пише ,че за бебо трябва да се носи само памперси и кърпички,а за майката пижама ,чехли ,прибори,кърпа ,термометър и съответно там документацията,това ли е?Да не пропускам нещо ?

# 303
  • София
  • Мнения: 35
Мами, някоя от вас раждала ли е без избор на екип и ходи ли се предварително там за преглед или нещо друго?

# 304
  • Мнения: 55
За бебето е това, да. Ако сметнеш за нужно можеш и биберон залъгалка да си вземеш. Иначе за теб е това, не забравяй тоалетни принадлежности, в това число и дамски превръзки. Ако си със секцио си вземи две дишащи превръзки, парацетамол и вода от 0.5л,самобръсначка, зарядно за телефон, нощниците е добре да са няколко, нещо с дълъг ръкав(по коридора вечер става течение)

# 305
  • Мнения: X
Аз раждах без избор на екип. Не съм ходила предварително. Като ми изтекоха водите-сакчето и през спешния вход, защото беше през ноща. Като си без избор на екип просто отиваш, когато усетиш че раждането започва и те поемат. Както и тест за коронавирус ми направиха там бърз, който не съм плащала. ( родих средата на май ) 🙂

# 306
  • Мнения: 16
За какво служи това направление номер 7?

# 307
  • София
  • Мнения: 10 642
За какво служи това направление номер 7?
Това е направление за хоспитализация

# 308
  • София
  • Мнения: 39
Момичета ,а за планово секцио ще ми искат ли тест за ковид предварително направен за мия сметка?

# 309
  • Мнения: 55
Не, правят бърз тест за тяхна сметка в деня на постъпване в болницата. Първо минаваш през регистратурата и след това минаваш за тест. Имай предвид, че ако те приемат в понеделник се чака доста

# 310
  • Мнения: 170
Момичета ,а за планово секцио ще ми искат ли тест за ковид предварително направен за мия сметка?
На мен ми искаха. Но ми направиха и бърз. Пара да пада....

# 311
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте,имам следния въпрос,дали в МД позволяват срещу заплащане присъствие на бащата по време на секцио?

# 312
  • Мнения: 5
Здравейте! И аз съм се насочила към Майчин дом за раждане. Искам да попитам каква сума горе-долу излиза избор на екип и престой в стаята и упойките отделно ли се плащат? Просто ориентир някакъв да имам.
В сайта им виждам цените, но си е друго някой скоро преминал през това да те светне.
Аз последния път (декември, 2019 г.) платих: 900 лв. (избор на екип) + 4х120 лв. =480 лв. (ВИП стая на 7 етаж за 4 нощувки) + 72 лв. (стерилен оперативен комплет), общо = 1452 лв. Всичко е точно по ценоразпис.
Родих със секцио, упойката не се плаща отделно. При нормално раждане може би се плаща, тъй като е опционална. Нека дамите, раждали нормално, да кажат.


Родих нормално на 1/08 с избор на екип. В обявените 900лв.се включва вс за раждането-упойка, обезболяване, присъствието на док., акушерка и анестезиолог. Изключително мило и любезно отношение срещнах от страна на всички. Бях на 7ми етаж, където стаите са много приятни и бебенцата са близо. Освен тези 900,не съм плащала нищо друго.

# 313
  • Мнения: 5
Здравейте,имам следния въпрос,дали в МД позволяват срещу заплащане присъствие на бащата по време на секцио?

Бащите не се допускат при никакви обстоятелства. Може само багаж да носят и оставят на охраната. Само при изписването ги допускат до регистратурата и да посрещнат бебето в предназначената стая.

# 314
  • Мнения: X
Аз знам че в МД като цяло не допускат бащи по време на раждането, дори и преди коронавируса.

Общи условия

Активация на акаунт