За водата на бебето

  • 2 460
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 754
Цитат на: nikol78
И аз много се чудих, но ми казаха, че водата в тях ври 2 мин., а аз преварявам по 5 мин. Дали има такива, дето се настройват на повече?


Ами аз я пускам на няколко пъти каната да заври, изчаквам малко и пак. Иначе не съм чувала за такива кани да се настройват, но знае ли човек, може и да има.

# 16
  • Мнения: 439
на мен още от болницата ми изписаха вместо преварена вода - глюкоза 5 или 10%. Изобщо не се преварява - само пробиваш пластмасовата банка и сипваш. 500 мл - около лев и нещо. Много е удобно, че от преваряване на котлона вече свят ми се вие Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 559
и ние я сменяме на 20-24 часа и за каната така - пускам я 5-6 пъти между храненията

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Si Key
Цитат на: nikol78
И аз много се чудих, но ми казаха, че водата в тях ври 2 мин., а аз преварявам по 5 мин. Дали има такива, дето се настройват на повече?


Ами аз я пускам на няколко пъти каната да заври, изчаквам малко и пак. Иначе не съм чувала за такива кани да се настройват, но знае ли човек, може и да има.

Ами, ако си напълнила каната догоре, естествено, че ще завира по-дълго, но ако ти трябва по-малко кол-во вода, просто не я пълни, а налей около 0,5-1 л. вода. Няма кани, които да се настройват, поне аз за такива не съм чувала, а иначе такава кана ползвам от 5-6 год.!

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
И аз сменям водата всеки ден и ползвам електрическа кана. Каната е голямо удобство, както и стерелизатора - хич не си представям ежедневието с бебето без тях.

# 20
  • Мнения: 1 793
и аз сменям  и преварявам вода всеки ден. и аз съм ЗА електрическата кана. много ми е удобно с нея.

# 21
  • Мнения: 3 379
С риск да ви се сторя невежа по въпроса, о защо преварявате водата по над 2-5 минути? Аз я оставям да заври малко и това е. Е, аз и без това започнах от езин месец да пробвам да му давам вода, а и той не ще, но все пак - 5 минути!

# 22
  • Мнения: 5 250
И аз съм с ел.кана.Обикновенно преварявам около 0,5 мл. вода (толкова ми е термоса).Пускам я само веднъж,какво значение има кокло минути ще ври  Thinking Искам да уточня ,че водата минава първо през кана Брита(и от нея съм много доволна)

# 23
  • Мнения: 2 258
Извинявам се за невежеството,но би ли ми обяснил някой какво представлява тази кана Брита... Embarassed

# 24
  • Мнения: 5 250
Кана разделена на две като в горната част има един патрон,който прецежда водата.Абе малко тъпо го обясних ама нещо такова е  Wink

виж тук на снимката до ел.каната се вижда и Бритата(не е много ясно ,но ще добиеш представа)

# 25
  • Мнения: X
Цитат на: Petinka
Забравих да попитам малко офф-ние сме само на изкуствено хранене и сещате се колко преварена вода отива на ден:) Та исках да знам дали някоя от вас мами ползва електрическа кана и полезна ли е в това отношение, че да взема да си купя.......

Да аз използвам такава кана, много съм доволна. Водата сменям на около 24 часа.

# 26
  • София
  • Мнения: 754
Цитат на: SAYONARA
Извинявам се за невежеството,но би ли ми обяснил някой какво представлява тази кана Брита... Embarassed


Това е кана, която филтрира водата най-общо казано  Wink

# 27
  • Мнения: 6 206
Всеки ден. Вече пробвам малкия и с чашка с мек накрайник, но така между другото, основно е с биберона. Та не бях сменила водата в чашката два дни, еми дъхаше на застояло. Сериозно, не се втелясвам.

# 28
  • Мнения: 390
още една невежа мама, ама затопляте ли водата или бебетата ви пият водичка на стайна температура? (една приятелка ми разправя, че винаги топлела водата в микровълнова или я държала до печката, но ние сме с климатик и не става и този вариант)

# 29
  • Мнения: 5 250
В болницата ни караха да държим водата в легълцето на бебо за да се топлела.Но в нас си я държа на стайната Т(и ние сме с климатик) и така я пие,не я топля  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт