👨‍🍳 Hell’s Kitchen 👨‍🍳 България "Емоции под налягане" - сезон 3, тема 4

  • 44 478
  • 820
  •   1
Отговори
# 360
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 052
Има още една причина и според мен съществена такава,Ангелов да не даде 100-те бона на Реджеп,а именно че много по-добре е тези пари да останат в България,отколкото да заминат за Италия.

# 361
  • София
  • Мнения: 62 595
Атанас от самото начало влезе като тип "Златното момче - скромен, тих, наследствена професия, патриотизъм и т.н.

# 362
  • Мнения: 1 271
Едно от любимите ми предавания. Стискам палци за Реджи Simple Smile

# 363
  • Мнения: 4 706
Това за мен не е причина, победителят има право да похарчи наградата, където сметне за добре. Ако е така, тогава изобщо да не допускат хора, които жиеят или биха живели извън границите ни, също от различен произход... щом е имало и расистки подмятания към Реджеп...

# 364
  • София
  • Мнения: 11 561
То наградата да не е 1 млн лв, че да става въпрос за някакви инвестиции и възвръщаемост на парите. За 100000 лв някой може да реши да си купи кола от чуждестранна компания и пак да не влязат пари у нас.

# 365
  • Мнения: 4 706
То наградата да не е 1 млн лв, че да става въпрос за някакви инвестиции и възвръщаемост на парите. За 100000 лв някой може да реши да си купи кола от чуждестранна компания и пак да не влязат пари у нас.
А и с тази глобализация сме доста свързани. Има немски заводи за авточасти у нас, които дават работа на доста голям брой сънародници. Сега покрай извънредното положение, пандемия.... би трябвало да са го разбрали повече хора, че всички по целия свят сме малко или много свързани.

На мен ми е странно защо да има расизъм към Реджи само защото се казва така, а към западноевропейци, които работят у нас 20 години, така не са научили езика ни, но са с привилегии... никога няма расистки подмятания, напротив даже. Не че искам да има хааха но и към Реджи не би следвало да има.

Финалът не е на живо, така ли? И как са се върнали останалите участнции за последния епизод въпреки извънредното положение?

# 366
  • Мнения: 10 973
Ако е еврейка а той българин,чудно защо са му избрали турско име.Не ми харесва приятелката му.

Реджеп не е турско, а арабско име, престанете вече с глупостите и се образовайте малко.  Реджеп е един от 12-те месеца в Лунния календар, също както Шабан, Шевал, Сафер, Рамазан и т.н., и да, използва се в Турция и във всички мюсюлмански държави.
Майка му не е еврейка... То и Йосиф е еврейско име, но значи ли че всеки Йосиф у нас или всеки Джоузеф в англоезичния свят е евреин?
Баща му си е българин, както и самият Реджеп е българин.  Бъркате етнос с религия. Реджеп е българин мюсюлманин. Вие сте българка християнка (да речем).  Има много мюсюлмани в района на Гоце Делчев, Сатовча, Велинград и Сърница, които са с чисто български имена, просто несменени след Възродителния процес. Имам приятелка от Сатовча, мюсюлманско семейство, нейният баща се казва Пламен. След Възр.процес не си е върнал мюсюлманското име, по същия начин и Силвия Кацарова не си върна предишното име (Седае) до 1984.

Мириам, не е само еврейско., това име е написано и в корана.  Момчето си е 100% помак, в което няма нищо лошо. Предполагам, че бсще му се води Венцислав по документи, но в къщи му викат по друг начин.

Точно така, в Турция например това име е Meryam. Както и Исус е Иса, Йосиф е Юсуф, Мойсей е Муса, Мария е Мериам и т.н. до безкрай.    Реджеп, майка му и баща му са помаци, т.е. българи мюсюлмани.  Не всички от със сменяни имена през 80-те после си ги връщат.
Днес празнуват Константин и Елена, много българи също се казват така. Ама тези имена не са български, нали? То и в Латинска Америка да речем има Елена, Мария, Марина, Магдалена и т.н. Wink


Колкото до финала, смятам, че останаха двамата най-добри.  Който и да спечели, ще се радвам. И добре, че френската багета Цецо си остана с бронза

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 13:17 от diziler

# 367
  • Мнения: 28 435
Не мога да разбера защо е толкова важно Реджеп от къде е, какъв е, а за другите не коментираме??
Честно казано ми е все едно, готви момчето, добре го прави, има италиански стил и в държане и в готвене, както пък Цеци френски!
Атанас няма стил, безинтересен ми е и не искам да спечели!

# 368
  • Мнения: 10 973
Защото заради 1 изпусната подобна фраза, като набеждават, че еди кой си бил турчин и човек се предизвиква да отговори.
Атанас готви добре, но просто ми се струва прекалено толериран, а и той не е от първия ден в шоуто, дойде по-късно и някакси морално не е ОК да спечели той. Но го предпочитам пред всички, които отпаднаха преди него. Реджеп мисля, че е редно да спечели.  Атанас и Лука... просто според мен бяха също от добрите готвачи.   
Поведение да не коментирам, че всичко е режисирано. Едно голямо театро са и репликите, и хумора, и т.нар. "саботажи", и злобните изцепки на някои хора

# 369
  • Мнения: 28 435
Да, така е, но какво като е турчин, можеше да е грък, французин, италианец...каква е връзката с готвенето...бил от Сърница и какво? Галя е от Гулянци...??? Защо не ни вълнува и другите от къде са...?

# 370
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Е точно затова, сто пъти се обясни, че не е турчин.
А за Галя се написаха не малко коментари и те никак не бяха приятни, особено изречени от други жени...но...то затова целия форум е набеден.

# 371
  • Мнения: 10 973

Ама той не е турчин, хаха...  Всички, с изключение на Жорко са българи.   А при Жорко най-малкият "проблем" беше етноса, той просто е много злобен и хейтеше по всички, все другите са му виновни, аз например не искам да общувам с подобно мрънкало. Колкото до кулинарните заложби, всички участници, за да влезат в това предаване, значи не са хванати от гората, а са напред с кулинарията преди влизането си във формáта. Моите наблюдения бяха, че нивото леко е паднало в този сезон.

# 372
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Ангелов как се опитва да надъха Атанас и да го мотивира. У Атанас няма страст, хъс, вдъхновение, мн е постен! И на мен ми направи впечатление колко сухо беше изказването на майката на Атанас.
Реджеп е наистина ярка звезда, както каза Ангелов. Има чувство в чиниите му, почерк, оригиналност. Стана ми симпатично това момче последните епизоди. Да, ексцентричен е, има самочувствие, его, от време навреме мн лепо (както го определи една съфорумка) послъгва, но има характер и е изключителен готвач. Заслужава да е пръв. Но както знаем първото място зависи от сценария. Ще стискам палци на Реджеп.
Напълно съм съгласна с горното мнение, и за Атанас, и за Реджеп. Отначало изобщо не го харесвах, Реджито, но след като бях сигурна, че Цецо няма да е победител, твърдо съм за него. Няма по-добър от Реджеп този сезон, и аз поне не вярвам на жълтините. Мисля, че именно той ще спечели довечера. Въпреки, че сценариите са ми познати, гледани, четени, няма да е първия формат, в който да не спечели този, който най-много заслужава и е показал качества през целия сезон, предполагам няма да е и последния. К'вото - такова, вече трудно ще се ядосам за ТВ несправедливост, но ми се иска все пак справедливостта да победи.
Хареса ми момичето на Реджи, въпреки, че това няма нищо общо със състезанието.

# 373
  • Мнения: 40 832
Как така разбирате кой е най-добър? Да сте опитали манджите им? Гледаме режисирано предаване с редактирани и подбрани кадри и за това чия манджа е по-вкусна разчитаме на шеф Ангелов. А той какво говори, както вече се разбра, е нагласено. Ако беше конкурс за песни или за танци можем да кажем - ей тоя е най-добрият. Ама тук гледаме манджите и решаваме? Все едно да гледаме без звук конкурс за пианисти, или да слушаме конкурс за балерини...
Това е шоу, предназначено да възбуди интерес и явно е успяло, щом толкова присърце вземате нещата.

# 374
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Значи щом изказвам лично мнение, базирано на това, което гледам, взимам присърце нещата?
Ами значи и ти ги взимаш, и ти коментираш. Ако коментиране на ТВ шоу във форум означава, че нещо се взема присърце, то явно всички сме сърцати. Гледам, имам впечатления, коментирам видяното. И на негова база имам предпочитания. Наясно съм със сценария, не е само тук. Но по принцип, всяко едно шоу е предназначено да възбуди интерес. Едни успяват повече, едни по-малко. Това, което гледам поне аз е средна работа, не знам за другите. Най-слаб сезон от досегашните, но за запълване на време става. И за смешките на Ангелов, лично мен това ме забавлява повече, отколкото липсващо готвене. Всеки с интересите си.

Не бих се учудила, ако Ангелов вземе Цецо на работа в някой от ресторантите си.

Общи условия

Активация на акаунт