Избор на сушилня - Тема 15

  • 33 721
  • 724
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 079
Имат Бош-нямат АЕГ и Електролукса 2 модела,които гледах- за това купих Бош.
Моя грешка. И Самсунг нямат гъба. Предишната ми беше такава. Отиде при майка ми и още работи вече 3 години.

# 166
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
Moята сушилня няма гъба долу, а само едни много фин филтър.

# 167
  • Мнения: 11 577

И така, давам отчет. Избрахме и купихме GORENJE DA83IL/I. Едва изчаках 24-те часа "карантина" и вече два пъти я пускам - веднъж с хавлии и веднъж с бельо и тениски на ММ Laughing (за всеки случай). Нямам думи! Всичко е идеално сухо, меко и пухкаво, няма гънки и свиване!
Благодаря на всички, които ме посъветваха и дадоха глас за нея!
Зори, честита! Радвам се, че ти е харесала. Със здраве да си я ползваш.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
И моите Бош сушилни нямат гъба(имаме 2жилища и съответно 2сушилни),самопочистващи са.

# 169
  • Мнения: 12
Здравейте,
Аз също съм поставен пред избор на сушилня. От прочетеното до момента се ориентирам към тази: https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tsb143-wp
Ще съм благодарен, ако споделите мненията си за нея, особено ако сте я ползвали. Добър избор ли е като съотношение качество/цена или смятате, че за тези пари може да се намери и по-добро решение?

# 170
  • Мнения: 87
Имам сушилня whirlpool купена по коледа.Проблема е следния въпреки , че веднага след цикъла изхвърлям водата от контекнера мирише на мухъл и по време на цикъла морише на застояла вода и на мухъл, но дрехите не миришата . Дайте съвет какво да правя. Слагала съм доместос в контейнера не могише до следвация цикъл.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Аз не разбрах,само контейнера ли мирише или и вътре самата сушилня? Със самопочистващ филтър ли е?

# 172
  • Мнения: 1 153
От петък съм със сушилня Горение DE72/G. От тогава всеки ден я пускам (че и по два пъти в някои от дните), използвах няколко програми - сушене на чаршафи, за гардероб, освежаване и съм много доволна. Противно на очакванията ми, нищо не се сви и не излизат намачкани нещата.

# 173
  • София
  • Мнения: 1 365
Да знаете за сушилня с 10 г. Гаранция на мотора?

# 174
  • Мнения: 11 577
Перални и сушилни(ако има такива) с 10 -годишна гаранция на мотора, на практика са с вечни мотори. На тях няма какво да им се развали по механиката, но виж управляващите ги платки, без които не могат да работят, не са с 10 годишна гаранция и струват ужасно много. Това е тънкостта.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 365
Съгласна съм напълно. Перални има, но за сушилни се питам

# 176
  • София
  • Мнения: 2 178
На АЕГ всички с инверторен мотор са с 10 г. фабрична гаранция на мотора.

# 177
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам сушилня whirlpool купена по коледа.Проблема е следния въпреки , че веднага след цикъла изхвърлям водата от контекнера мирише на мухъл и по време на цикъла морише на застояла вода и на мухъл, но дрехите не миришата . Дайте съвет какво да правя. Слагала съм доместос в контейнера не могише до следвация цикъл.
Изчисти си пералнята. Почисти гумената част на отвора, почисти си чекмеджето за прах и дюзите над него, после я пусни със специализиран за почистване на перални препарат, дълга програма и високи градуси. Вероятно няма да се оправи след първото почистване, защото за да смърди водата след изпиране, работата е занемарена отдавна, но има шанс след няколко такива "измивания/изпиранитя на празно" да се оправи.

# 178
  • Мнения: 1 359
Имам нужда от съвет. Може би сте писали, но изчетох колкото можах (с малко бебе съм и нямам време много). Имам пералня и сушилня Бош 6 серия. Проблемът е, че като пусна дрешките на беба да се сушат се свиват доста. Пускам ги на програма памук. Не си спомням нашите да са се свивали, но да си призная, не съм сушила и много наши. Има ли някакъв начин да не ги свива? Програмата ли бъркам?
Също да попитам, според вас намачкването пералнята ли го прави или сушилнята? Според мен е пералнята и то конкетно високите обороти на центрофугата. Вярно ли е, че дрехи изпрани с омекотител не се сушат в сушилня? Аз без омекотител не пера, аромата на праха изчезва, след като изсъхнат.

# 179
  • Мнения: 7 106
От една седмица съм със сушилня и прането след нея си мирише на прах за пране. Направо се учудвам от мненията тук. Тази нощ не мигнах даже от миризмата на чаршафите, защото сме в ремонт на спалните и нямам достъп до голяма част от багажа, защото е по кашони, та вчера прах и суших чаршафи точно преди лягане и цяла нощ все едно спах с пакет прах за пране под носа Joy. Пера с Ариел за бяло и някакъв Савекс имам за цветно за доизразходване, и с течен Персил - мирише си после. На Ариела е най-силна миризмата и едва го търпя даже, а бельо и спално бельо винаги пускам на допълнително изплакване.

Нямам и нищо видимо свито за сега (не съм мерила целенасочено, но оглеждам щателно от любопитство).

Общи условия

Активация на акаунт