Не иска да пие вода

  • 1 663
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Когато голямата ми дъщеря беше новородена точно патронажната сестра ми каза да й давам подсладена вода. Беше на адаптирано мляко и си пиеше водата. След 1 месец махнах захарта.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Афтите нямат нищо общо с не/пиенето на вода. Захарта е пълно безумие, както вече са ви писали. Още зъби няма, а вие искате да положите основите на кариесите...

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Когато голямата ми дъщеря беше новородена точно патронажната сестра ми каза да й давам подсладена вода. Беше на адаптирано мляко и си пиеше водата. След 1 месец махнах захарта.
Това са някакви практики отпреди намси колко години. Вече има нови проучвания и СЗО препоръчва на бебето да не се предлага вода до започване на захранването, обикновено около 6м.

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Това са някакви практики отпреди намси колко години.
Така е, въпросното новородено е родено през 90-те.

# 19
  • Мнения: 3 031
Моето дете беше изцяло на кърма. Пропи вода около годинката и то в най-големите жеги. Пробвах с лъжичка дори само и само да пие. Еми, оказа се, че като му дойде времето ще пропие.
На два месеца не е проблем, че отказва особено, ако е кърмено бебе.

# 20
  • София
  • Мнения: 183
Аз също се се присъдиня към общия съвет, който сте получила. Ако не иска, не го мъчете. Моята дъщеря не пиеше вода до около годинката. И двете ми деца са били на АМ и не сме плакнали устичката след хранене. Синът ми също не пиеше вода до към 6 месец.

# 21
  • Мнения: 29
Не се притеснявай. Второ бебе гледам вече без да му изплаквам устичката. Не са им излизали афти. По скоро това се прави срещу млечница. Афтите са от мръсно нещо, което е лапало бебето. Simple Smile Щом не пие вода, просто не е жадно детето. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт