Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 1

  • 32 522
  • 763
  •   1
Отговори
# 330
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Не знам дали сте обърнали внимание:
https://www.sofia.bg/web/guest/draft-change-ordinance-dg-pgu срокът е до 17.07

Писмо № СОА20-ВК66-4300-[2]/02.07.2020 г. от доц. д-р Тодор Чобанов, зам.-кмет на Столична община до председателя на Столичния общински съвет за оттегляне на доклад № СОА20-ВК66-4300/03.06.2020 г.

# 331
  • Мнения: 12
Не е честно. Няма места нито в държавни, нито в частни градини. Освен да го запиша с Св. Георги за 1400лв. А догодина с другия какво правим? То аз не мога да изкарам за двамата ако си работя. Май да си ги гледам. Но пък като видя какви фриксъни стават децата отгледани от мами и баби, ужас!

# 332
  • Мнения: 758
Здравейте! Има ли някой представа докъде стигнаха с обещанието за преустройство на бившето 29-то ОДЗ в Младост, което се използва за администрация? Щяха да го правят ясла, готова за работа наесен заедно с други бивши ясли и градини,  които са действащи административни звена в момента. Работи ли се по този въпрос, или отново е една голяма лъжа от страна на Фандъкова и Чобанов?

# 333
  • Мнения: 334
Здравейте! Има ли някой представа докъде стигнаха с обещанието за преустройство на бившето 29-то ОДЗ в Младост, което се използва за администрация? Щяха да го правят ясла, готова за работа наесен заедно с други бивши ясли и градини,  които са действащи административни звена в момента. Работи ли се по този въпрос, или отново е една голяма лъжа от страна на Фандъкова и Чобанов?



Мисля, че до никъде. Едва ли толкова бързо ще се реагира, преустрои и заработи. Всичко е прах в очите, за да си мълчим. Изобщо не им вярвам на двамцата и на лъжите, които бълват.

# 334
  • Мнения: 3 267
Здравейте! Има ли някой представа докъде стигнаха с обещанието за преустройство на бившето 29-то ОДЗ в Младост, което се използва за администрация? Щяха да го правят ясла, готова за работа наесен заедно с други бивши ясли и градини,  които са действащи административни звена в момента. Работи ли се по този въпрос, или отново е една голяма лъжа от страна на Фандъкова и Чобанов?
На гърба на социалните взимам детската кухня. Вчера видях, че сменят дограмите на социалните. Иначе все още си работят служителите там.

# 335
  • Мнения: 446
Когато правих избор на ясла през март, ми направи ми впечатление, че немалко детски ясли или ОДЗ с яслени групи нямат обявен прием за набор 2019. Каква е причината една година да има прием за най-малките, а друга да няма? Това също доста намалява бройката на приетите места.

# 336
  • Мнения: 416
Чобанката отново в действие Expressionless

https://m.24chasa.bg/region/article/8808175

# 337
  • Мнения: 1 091
Чудя се само, дали г-н Чобанов осъзнава какво говори въобще? Постоянната промяна на изявленията му е несериозна.
Постоянно имат добри намерения, но малко резултати.

# 338
  • Мнения: 2 173
Мами, особено Саня, да попитам:

Следя една градина (мечтаната) и от първо класиране си беше с обявени 0 места. След последното класиране в края на юни, преди 3-ти юли се появиха 2 свободни места. Откачих от радост. Днес влизам и виждам, че 1 място го няма. Преди класирането на 27 юни нямаше обявени места, в списъка с класираните от 27 юни обаче има 2 деца класирани с по 13т. очевидно братче/сестриче с еднакви инициали. Как става това? През цялото време се тръшкам, че обявени места няма, на последното класиране 2 деца влизат, отварят се още 2 места и без класиране 1 изчезва. Набор 2016 е това. Как да проверя какво се е случило?

 Мерна ми се някъде, че за тези деца, които ще навършат 5г. Може с някаква молба до РГ? Какъв е реда.

Благодаря.

# 339
  • Мнения: 71
Здравейте, някой знае ли, дали има развитие по прокурорската преписката за РГ и работещите в образователната система?
Благодаря!

# 340
# 341
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, как мога да се свържа с така наречената работна група? Нашият случай е специфичен и имам нужда от помощ..

# 342
  • Мнения: 2 173
Няма работна група в момента. С решение на ВАС е прекратена дейността, но не знам повече.

# 343
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Няма работна група в момента. С решение на ВАС е прекратена дейността, но не знам повече.
Т.е няма кой да отговори на запитването ми? Как е възможно от район Панчарево да не знаят, че е прекратена дейността на тази група? Нямам думи..

# 344
  • Мнения: 2 173
Решението е от вчера, нормално да не знаят. Simple Smile Dessi преди теб го е публикувала.

Общи условия

Активация на акаунт