Манипулативните, егоистични и ревниви свекърви

  • 3 185
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 745
... Та откакто синът й се ожени за мен и си създаде свое семейство на 41 години, тя изпадна в депресия, истерия, ко ли не. Спря да се храни, не си пие лекарствата, разболява се, на 78 години е, а пуши да не казвам като какво.Винаги,когато им отиваме на гости, постоянно е недоволна, вечно хленчеща, все свекъра й е виновен, а той горкия  няма си и представа какви змии и гущери бълва тя по негов адрес. ...Миналата седмица я прияха в болницата, и дори почна с лъжи и манипулации да тормози съпруга ми, че уж е умирала, че уж не са се грижели за нея и тем подобни, а лекарите казват, че е много добре даже. Нейните интриги, циркове от две години се повтарят, честно казано не издържам вече. Ясно осъзнавам, че тя просто не може да преживее мисълта, че синът й вече не е до нея, че си има друго семейство, тя просто иска той да е до полите й нонстоп, докато напусне този свят. ...Боли ме от туй, че съпругът ми, въпреки, че вижда какво прави майка му, че го манипулира и лъже, за да се безпокои за нея, е на нейна страна.За мое съжаление той е мамино синче, и й мълчи, позволява й да си прави игричките си, за сметка на спокойствието на нашето семейство. Тя му е майка, но това не й дава правото да постъпва така с нас! Вече сериозно почвам да се замислям за развод, обичам съпруга си, но няма да позволя някой с егоистични цели да съсипе спокойствието и живота ми. Вие как бихте постъпили? Ще се радвам на съвети, и мнения различни от мойта гледна точка. Благодаря ви!
Харесваш и обичаш съпруга си - как може да ти дойде изобщо на ума да си разваляш семейството заради някаква бабишкера!
Синът ти не е мамино синче, а е човек, който обича майка си и проявява разбиране към нейните проблеми, в това число към характереца й. Ако той е в състояние да проявява такова разбиране - мила авторке, той ще разбира и теб, в трудни за теб моменти, защото явно има емоционална интелигентност.
Дистансцирай се максимално от бабката, остави мъжа си да е добър син, както се надяваме и вашето детенце един ден да е загрижено за вас и да проявява разбиране, даже когато сте "изкукали".
Просто си промени гледната точка. Опитай се да проявиш емоционална интелигентност към съпруга ти и ситуацията му в момента, а тя не е никак лесна.

Последна редакция: ср, 13 май 2020, 01:33 от Uncommon

# 31
  • Мнения: 1 373
Недей така, папа. Омръзнало й на жената, какво да прави?
Що да не се трият профили, трият се.
Просто трябва да смени името и снимката и да спре да пише глупости.
Трябва малко дистанция от бабата и да преосмисли нещата, както и да говори с мъжа си за нещата, които я притесняват.

# 32
  • Мнения: X
Бе, какво ѝ е омръзнало?! Бабето занимава синът си - авторката дори не я броят за жива.
Как пък не, майка ми ще ми звънне да ѝ купя 10 кила домати и чушки, за да си направи лютеница (примерно) и аз няма да отида да ѝ ги занеса, понеже "жена ми"  ще се цупи защо майка ми на 80 години не отиде пеш да си купи продуктите?!

Май не бабето има проблем, че той е обвързан, а авторката има проблем, понеже за нея явно не е нормално здрав и прав мъж да се грижи за болната си и стара майка.

В МНОГО ХОРА НЯМА ЧОВЕК!

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Бабата е на 78 години.И е болна.Колко още живее?
Вероятно вие живеете отделно и това не и харесва.

Въобще недей да я отразяваш,не се ядосвай заради нея.
Недей да говориш на мъжа си против нея.Така ти ще излезеш лошата.
Остави го сам да се оправя с майка си.
Не си струва да си разваляш семейството заради нея.




# 34
  • Мнения: 35 960
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт