Закъснение на менструацията

  • 852
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Аз съм момиче на 18 години. Тренирам, но отскоро пия хранителни добавки(анаболна суроватка - протеин, креатин монохидрат и мултивитамини), които влиаят на менструацията ми. Този месец ми закъсня с една седмица и половина. Нормално ли е?

Последна редакция: чт, 14 май 2020, 20:46 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: X
Случва се цикълът да подрани или да закъснее. Ако се повтори и следващия месец, бих се консултирала с гинеколог. Стрес, смяна в режима, смяна на сезоните може да повлияе.

Относно добавките не мога да дам мнение. Това, което съм чувала е, че не трябва жената да преследва твърде нисък процент мазнини, защото мастните клетки участват в хормоналното ѝ здраве. При падане под определен процент мазнини цикълът спира и има цялостно хормонални проблеми. Какъв е твоят случай не знам, но бих те посъветвала да не прекаляваш със спортуването и добавките, защото може да дойде момент, в който вече не ти е приоритет и да си си объркала хормоните, а такива проблеми се лекуват много бавно и тягостно. Добавки, за които знам, че повлияват негативно хормоните ми, не бих пила.

# 2
  • Мнения: 5
Дами, какво правите, ако усетите, че имате хормонален дисбаланс?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 533
Отивам при ендокринолог.

# 4
  • Мнения: 5 820
Как установихте, че имате хормонален дисбаланс?

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте дами! Аз съм момиче на 17 и имам проблем с цикъла. Преди 3 години ми дойде за първи път и имам случеи, в които ми пропуска по 3,4 месеца. Преди 3 месеца с приятеля ми правехме секс, но презерватива се спука. Първото нещо което направих, беше да пия “ескапел”. Преди няколко дена си направих тест за бременност и беше отрицателен, защото цикъла ми още не е дошъл. Всеки ден имам или Бяла и лепкава течност или призрачна като вода течност. Въпроса ми е, възможно ли е да съч бременна или това се случва заради ескапела?

Общи условия

Активация на акаунт