Живот в Америка

  • 21 980
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
Америка е толкова огромна... пълно е с хора от различни точки на света, различна раса, различна религия, различни разбирания за живота. Тук има за всеки по нещо. Може би не точно за всеки. Ако со негативно настроен, че храната е ужасна, че има цветнокожи, че е лудница и т.н. Не е тук твоето място. Човек малко или много трябва да е отворен към света. Но такива сме, че и на луната да отидем пак ще си мрънкаме за нещо Simple Smile
Животът тук хич не е лош. Разполагам с повече свободно време в сравнение с България. Познавам и хора, на които не им харесва тук и единственото нещо, което правят е да мрънкат, без да се опитват да променят нещо. Пак казвам, до човек си е.

# 16
  • Мнения: 82
Без зелена карта или $ 1 000 000 за Investor visa няма как да дойдеш.
И за живота добре е ако правиш кам $4000-$5000 в някой по малък град. $10 000 ако си в NYC, LA, Chicago etc.

А ако сте семейство $10 000 в малък град или $20 000 в по голям и ще сте добре.

900 000$ е ЗК-та като инвеститор.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте, записвам се да следя темата Simple Smile Моят въпрос е малко по конкретизиран. Работя за английска фирма, която има офиси и в Америка. Мога ли да си изкарам работна виза, ако ме изпратят там? Аз или работодателя го прави? И какво става със семейството ми- мъжът ми и децата, могат ли и те да заминат с мен?

# 18
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Компанията Ви прави визата , и на семейството  също. За съжаление в момента мисля този вид визи са спрени и като цяло в сега има доста висока безработица в САЩ и доколкото знам много работодатели се въздържат да водят хора от чужбина , а вместо това наемат кадри тук на място. Освен разбира се  ако не упражнявате някоя  тясно специализирана и много търсена професия тогава може би да  , но дори и така да е поне тази година мисля ще бъде трудно.

# 19
  • Мнения: 949
Гаал, аз знам доста хора, чиито фирми ги прехвърлиха в офиси в САЩ. Фирмата ти урежда визата и съответно ти подаваш документи за виза на семейството ти след това. Или се договаряш с адвокатите на фирмата ти да ти помогнат, защото си е голяма играчка. Това беше преди Тръмп да реши да спре всички визи, да уточня и не знам сега как е.
Най-добре говори с шефа си.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 49
Благодаря ви за бързите отговори. Ориентирах се поне за вида виза L-1 е, трябва да почета само дали за нея важи това спиране което Тръмп наложи- гледам че е до 31 Март... А може ли малко повече информация относно животът там... Интересува ме кои са предпочитаните щати. Майка съм на две деца и образованието им ми е приоритет, така че ще се радвам да споделите опита си Simple Smile Друго което ме интересува е , ако мъжът ми дойде с L-1 виза, има ли опция да подаде някакви документи за помощи за безработица?

# 21
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Ако Вие сте на L-1, съпругът Ви ще бъде на L-2 и ще има право на работа с EAD. За помощите не съм наясно.
Питате за предпочитани щати, какви са Вашите опции.
Навсякъде има добри, нетолкова добри райони, както и такива, които трябва,да се избягват.
Колкото по-добър е един район, толкова по-добри са и училищата в него. Училищата са пряко свързани с местоживеенето, изключение са частните.
Хубавите райони съответно са и по-скъпи, това се отразява на училищата.

Успех с визите и организацията.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 49
Опциите ми че някъде около NY, но тъй като сме home office мога да си работя реално отвсякъде. Работните ми срещи ще бъдат в месеца една максимум. Кои щати е добре да избягваме? Предполагам, че държавните училища и градини не са платени , или бъркам?

# 23
  • Down south
  • Мнения: 7 679
След като можете да избирате, ориентирайте се към място, където климата би ви допаднал, имате приятели и т.н.
 Ако предпочитате по-студеното време, няма да се установите във Флорида и обратното, ако обичате топло време, Минесота не би бил добър избор.
Училищата са безплатни, тоест плащат се от таксите на определеният район
Детските градини се заплащат. Зависи пак къде живеете. Не съм се интересувала скоро, моята дъщеря е голяма,, но цените биха могли да бъдат около $500 на седмица.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 49
Daylily, това е че като цяло нямам много познати там и затова и питам в темата, за да се позапозная със ситуацията. Дъщеря ми е с говорни проблеми и това е основната причина да искам да заминем- считам че образователната система в Америка е много по-добра от нашата и на децата със специални образователни потребности реално се помага! Явно ще трябва да се ориентирам първо към щат, после град, училище и да чета много....И най-вече, работодателя да ми подаде ръка в това приключение Simple Smile После вече ще мисля как ще убеждавам мъжът си Sad(((

# 25
  • Мнения: 949
За социални или други помощи, Канада е мястото. В САЩ никой нищо не ти дава. Дори на лекар не може да отидеш без застраховка. Всеки щат си има своите закони, затова е много трудно да се обобщи живота тук. Аз лично бих живяла само в по-образованите (грубо казано) щати като Масачузетс, Калифорния, Ню Йорк и още 2-3 други. Но те са много по-скъпи. Колкото по-евтино, толкова по-диво - ред некс с пушки, много необразовани и ниско културни хора и т.н. Знам че не звуча много коректно, но аз лично не бих искала децата ми да растат в подобна среда. Затова с мъжа ми работим като роботи, печелим добре, за да живеем в един от скъпите щати. Колкото са по-добри държавните училища в един район, толкова по-скъпи са къщите и данъците там. Иначе дрехи, техника, храна са евтини навсякъде.
Много мои познати в България си мислят че съм луда да избера това пред по-лесното. И аз все по-често искам да променя нещо, но като съм се хванала на хорото вече, е много трудно да спреш. Затова трябва да разберете какво е най-важно за вас, преди да изберете къде да започнете. Но общо взето за САЩ може да се обобщи - имаш добра работа, живееш добре. Нямаш работа, загиваш прав.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 49
Т.е в тези изброени щати училищата са най-добри, но пък живота е много скъп. Къде мога да разгледам например наемите в Ню Йорк? И ако работя там, кои квартали са най-подходящи за наем? За съжаление за Канада нямам вариант- първо незнаем грам фреснски , второ фирмата ми няма офиси там Sad Затова варианта е Ирландия, Великобритания и Америка.

# 27
  • Мнения: 2 472
Gaaal, в Канада във всичките и провинции и територии се говори само английски. Единствено в една провинция се говори френски.

# 28
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
GaaL като казвате Ню Йорк имате предвид Ню Йорк сити ? Или щата защото щата е доста голям. Много хора с деца които работят в НЙС живеят в Ню Джързи което зависи къде живееш ако няма трафик си за 30 мин в Манхатън или също така има влак който ходи до града .Наемите за апартамент с 3 спални например варират от около $2200до $ 3000 а може и доста повече . Съгласна съм с мнение по-горе ,че хората, училищата ,културата са много по добри в скъпите щати .. Колко са големи децата ? Градините са около 1200-1500 на месец пак зависи къде има и по-скъпи . С доход годишен под $100.000 за 4-членно семейство в НЙ и района ще. Е трудно .....колкото повече над това по-добре . За наеми и продажби вижте zillow.com.

# 29
  • Мнения: 949
Да, с деца в Манхатън не е добра идея да се живее, освен ако нямате излишни милиони за жилище в хубав район Simple Smile Наемите са ненормално високи. Дори Бруклин вече е супер скъп. Всички се изнасят към Джърси и Кънектикът, но той е по-далече.
Това е хубава статия за сабърбсите около НЙ сити, макар че средната цена на къщите, която дават, ми се струва по-ниска от тези, които съм виждала реално да продават. Но цената зависи от много неща.
https://www.pods.com/blog/2020/06/nyc-suburbs/

Хубав сайт за имоти освен zillow e и redfin.com.

Общи условия

Активация на акаунт