Подарък за любимия - идеи по време на извънредната обстановка

  • 630
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 571
Здравейте, дами!

   Имам нужда от помощ. С приятеля ми сме заедно от четири години и през това време за различните празници винаги съм му подарявала разнообразни неща. Другата седмица има рожден ден, но този път съм закъсала с идеите. Времето си лети, а каквото ми хрумне все е неизпълнимо заради извънредната обстановка. Мислех да му взема ваучер за катерене в Уолтопия, но за съжаление няма как да се получат нещата, тъй като господина носи голям номер обувки, а в катерачния център имат номерация до 47... И все такива истории.

  Човекът става на 26, занимава се с фитнес и е програмист, но много трудно мога да избера нещо подходящо в тези две сфери. Не носи бижута и часовници, нито парфюми... Не ми е лесно. Ако можете да ми предложите нещо, бих била много благодарна! За Свети Валентин попаднах на страхотна идея тук във форума, една дама беше поръчала ваучер за стрелба, та последвах нейния пример.

   Предварително ви благодаря! Flowers Cherry Blossom

# 1
  • Мнения: 4 008
Не знам до каква сума се изисква, но това са нещата, които моят програмист на 32 иска/има

Електронен дартс
външна батерия/външен хард
3D принтер
Алекса/Гугъл хоум
Дрон - има в различни големини/ценови диапазон
Razеr слушалки  и клавиатура
Хубав геймърски стол
Игра (вече зависи какво харесва - Assassin Creed примерно, новата DooM или каквото му е на сърце)
Плейстейшън
Очила за виртуална реалност

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 15:41 от Нервен_Хамстер

# 2
  • Мнения: 324
Комплект инструменти, хубава раница (на Самсонайт са добри). Ако искаш да е преживяване, в тази ситуация се сещам единствено за конна езда, тъй като има отворени бази.

# 3
  • Мнения: 38
На мъж - нож, разбира се Simple Smile Няма мъж, който не би се зарадвал на още един нож, колкото и каквито и да има. "Викторинокс" са достатъчно изискан подарък, традиционно се връчват на дипломати от приятелски държави. Има няколко модела CyberTool, които освен всичко друго имат и отвертка с комплект накрайници, най-често използвани при разглобяване на електронни джаджи.  Не на последно място - цената им е съвсем поносима, под и около 200 лева са. Някои търговци предлагат и опция за гравиране на надпис, когато са предназначени за подарък. Ако е любител на виното - няма начин да не се влюби във Victorinox Wine Master Walnut, но неговата цена вече наближава 300 лв. Ако обича да майстори и поправя разни неща, един инструмент Swiss Tool би го зарадвал много. Цените им са от 300 до 450 лв. Ако разполагаш с по-сериозен бюджет, има модели на Fantoni или братя Широгорови, които са мечта на всеки мъж... А ако искаш нещо максимално евтино, но с възможно най-доброто съотношение цена/качество - Manly Peak, но задължително от стомана S90V! Цената му е под 150 лв. Умишлено не давам линкове, за да не прозвучи поста ми като реклама. Използвай google.

Другият вариант е фенер - също традиционен мъжки аксесоар. Цените на добрите модели са пак под и около 200 лева, но има една подробност - те използват литиево-йонни батерии 18650 или (най-добрите модели) - 21700. А за тези батерии е добре да се вземе отделно зарядно. Въпреки че някои модели фенери имат microUSB порт и могат да се зареждат със зарядно за телефон или от USB порт на компютър. Най-добрите модели са на Fenix и Olight (последните са с малко по-сложно управление и не се харесват на всекиго).

На компютърджия не бих препоръчал да се подарява електронна джаджа, съдейки по себе си Simple Smile Ние имаме това, което ни трябва или ако ни липсва нещо, то е с толкова специфични параметри, че вероятността да улучиш желаната марка, модел и характеристики с много малка. Примерно аз много бих се зарадвал на мишка "Microsoft Comfort Mouse 6000" или клавиатура "Microsoft Ergonomic Keyboard 4000", но не и на който и да е друг модел на M$, нито пък на такива на Razer, които се водят едни от най-добрите и са доста по-скъпи.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 16:35 от ScrollLock

# 4
  • Мнения: 2 433
А обича ли бира? На ММ за последния рожден ден му поръчах абонамент за крафт бира и всеки месец му пращат по кашонче с различни крафт бири. Като малко дете ги чака и им се радва Simple Smile

# 5
  • Мнения: 374
Щом обича фитнеса, може да му купите хубава чанта за фитнес, като вътре му я напълните с всички необходими неща - бутилка за вода, екип, хавлия и т.н.

# 6
  • Мнения: 4 347
А обича ли бира? На ММ за последния рожден ден му поръчах абонамент за крафт бира и всеки месец му пращат по кашонче с различни крафт бири. Като малко дете ги чака и им се радва Simple Smile
може ли повече информация? Откъде и колко е цената?
Аз бих предложила магична чаша - като се напълни с гореща течност се появява ваша снимка. Или само твоя Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 433
Ами напишете в гугъл “абонамент бира”  аз избрах 100beers, като обясних какви са предпочитанията му и съм доволна(и той най-вече) от това, което изпратиха, 200лв е за 3 месеца, има варианти и година, но ми се досвидяха 800лв.

# 8
  • Мнения: 816
Ако искаш нещо за спомен  и , което да ползва - има едни оригами портфейли SINTIO. Около нас няколко програмисти ги харесаха - но са по- компактни и модерни , не са класически тип портфейл. Може да се гравират инициали за спомен . Имат страница в фейсбук.
Иначе ваучер за парапланер ?

# 9
  • Мнения: 38
Като ще е ваучер, по-добре за бънджи скок Simple Smile За полет с парапланер се искат подходящи атмосферни условия, тандемен планер, съобразен с теглото на човека. Пък и усещането през целия полет пилотът да стои на 10 сантиметра зад гърба ти не е от най-приятните... При бънджито емоцията е далеч по-силна - заставаш на ръба, отдолу ти са между 50 и 130 метра празно пространство и трябва сам да се решиш да скочиш. Един приятел след първия си скок коренно преосмисли живота си - реши, че щом е намерил смелост за това, вече от нищо не го е страх. Напусна работата и шефа, която търпеше от години, започна самостоятелен бизнес и като цяло днес животът му е много по-пълноценен.

Общи условия

Активация на акаунт