Хлебарки тази напаст! ПОМОЩ

  • 20 447
  • 225
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 343
Да, ампулата трябва да е за куче над 40 кг.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 692
Много благодаря! Другата седмица идва майка ми и ще го направим Sad

# 47
  • Мнения: 17
Здрявейте! Напоследък и аз с виждам в чудо с гадните кафяви хлебарки в нас. Допреди няколко дни бяха само в кухнята и банята, но вчера видях една в хола и прекарах мини инфаркт. Купих фронтлайн, но нямаха за над 50кг. и взех ампула от 20-40кг. Грешка ли направих?

# 48
  • Мнения: 9 754
Разтвори ампулата в половин литър вода и напръскай хубаво. За банята и кухнята ще ти стигне, дори и за хола тук-там зад секция, дивани, покрай тръбите за парното (ако си в старо строителство) и т.н., докато изпръскаш всичко.  Ако не изчезнат до седмица - 10 дни, купи още една ампула, този път от големите и повтори упражненението.

# 49
  • Мнения: 17
Разтвори ампулата в половин литър вода и напръскай хубаво. За банята и кухнята ще ти стигне, дори и за хола тук-там зад секция, дивани, покрай тръбите за парното (ако си в старо строителство) и т.н., докато изпръскаш всичко.  Ако не изчезнат до седмица - 10 дни, купи още една ампула, този път от големите и повтори упражненението.

Благодаря!

# 50
  • Мнения: 123
Здравейте Simple Smile не съм чела всички коментари, за което се извиявам ако се повратям. Аз се справих с този проблем именно благодарение на форума. Опитвах много неща, докато прочетох за ампулата за кучета фронтлайн. Взех за най-големите породи кучета и разтворих във вода, може би около литър- литър и нещо. Напръсках банята изцяло (защото там имаше), но освен това минах и през всички стай на апартамента покрай стените. Ампулата не я изхвърлих, ами оставих в един ъгъл в банята да постои малко, защото бях чела, че може и да се накапе от нея например, а не само да се пръска. Ефекта е, че сега няма нищо Simple Smile

# 51
  • Мнения: 17 972
Фендона, това е спасението.
Пръскала съм и с Фронтлайн, но Фендона е по-ефективна.

Колко време след пръскането не се чисти с Фендона?

И с Фронтлайн казвате 1 седмица не се чисти след това, а как...
В смисъл живеете ли там? Като се напръскат плотове, шкафове....отровно ли е за хора

# 52
  • Мнения: 9 754
С Фронтлайн се третират кучета, не е отровно за тях.
С Фронтлайн-а аз процедирах така - напръсквах вечерта, преди лягане, стоеше затворено цяла нощ и на сутринта проветрявах. Говорим за кухня и баня.
В кухнята се пръска зад шкафовете, пред шкафовете, в пантите на шкафовете, около сифоните, на самия кухненски плот не съм пръскала. В шкафовете така или иначе нямам продукти директно. А там, където е напръскано, няма да се опипва директно и след това да си оближеш пръстите.
В банята е ясно, че се мокри още от следващия ден - няма да спреш да се къпеш заради пръскането.

# 53
  • Мнения: 17 972
Ами чаши, чинии из шкафовете? Държахте ли ги там или ги извадихте за седмица

# 54
  • Мнения: 9 754
Извадих ги от шкафовете, преди да пръскам. На сутринта си ги прибрах отново. Докато дойде време да измия шкафовете. Моите чаши не са с гърлото надолу, а за чиниите е ясно, че няма как да попадне нещо от повърхността на шкафа върху тях.

Да добавя нещо, само да не се разсърдиш, казвам го съвсем добронамерено.

Скрит текст:
Нали не се очаква да се ближе повърхността на шкафовете? Да не говорим, че кучетата си ближат козината и няма проблем. Доколкото знам препаратът действа на студенокръвни като хлебарките, не на топлокръвни като кучета (и хора). Ако имаш малко дете, все пак е добре да следиш да не пипа поне 2-3 дни там, където си пръскала, за всеки случай. 

Пръснах дори във вентилацията в банята (естествено без да е пусната и не я пусках до сутринта, за да не стане късо съединение). Около щранговете на парното, сифона на пода в банята, накрая ми остана съвсем малко количество и го разделих и го изсипах в сифона на кухненската мивка и мивката в банята (че там по каналите лазят гадините мръсни.

# 55
  • Мнения: 17 972
Споко , не се сърдя. Много ми е странно, че никой друг от блока не се оплаква, това е абсурд за мен.

# 56
  • Мнения: 9 754
А, нали българите сме много срамежливи - не смеем да се оплачем, че ще ни одумват, че не сме добри домакини (мръсни сме). Хич да не ти пука - ти се отърви от гадините при теб, пък другите да си гледат работата.

# 57
  • Мнения: 16
Здравейте! В нета видях, че има Фронтлайн и Фронтлайн комбо, това комбо по-силно ли е? Вие с кое сте пръскали срещу хлебарките?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 577
Здравейте! В нета видях, че има Фронтлайн и Фронтлайн комбо, това комбо по-силно ли е? Вие с кое сте пръскали срещу хлебарките?

Комбо. Доколкото знам, то убивало и яйцата, а другото - само самите хлебарки.

# 59
  • Мнения: 16
Здравейте! В нета видях, че има Фронтлайн и Фронтлайн комбо, това комбо по-силно ли е? Вие с кое сте пръскали срещу хлебарките?

Комбо. Доколкото знам, то убивало и яйцата, а другото - само самите хлебарки.
благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт