Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
Здравейте,
Има ли някаква разлика в упражненията при секцио с вертикален разрез на корема? И някакви по специфични грижи в бъдеще?

# 31
Здрзвейте отново! До колко е нормално да се напълнее по време на бременноста?
Благодаря за отговорите!

# 32
Здрзвейте отново! До колко е нормално да се напълнее по време на бременноста?
Благодаря за отговорите!

Здравейте Simple Smile

благодаря ви за търпението и се извинявам за закъснелия отговор.

Твърди се, че нормата е 12кг. за цялата бременност. Все пак е много относително. Зависи какви килограми сте преди да забременеете. Има момичета, с поднормени килограми и по време на бременността качват 20-25, а има и такива с наднормени килограми, които почти не качват нищо, а дори и свалят. Най-добре се консултирайте с Вашия лекар, спрямо Вашето състояние Simple Smile

# 33
Аз  съм нова в сайта и да попитам, тези линкове , в отговорите за абонаменти безплатни ли са??!
Аз иначе съм в 8мия месец и искам да не напълнявам много, даже ако може само бебето да расте без да пълнея! И преди не бях много слаба и за това искам да не напълнявам много, а след раждането да отслабна, възможно ли е?!

Да, всички линкове са безплатни.

Щом сте в 8ия месец, значи не ви остава много. По статистика последния месец качва само бебето, а майката или нещи не качва, а понякога и сваля килограми.

# 34
Здравейте,
Има ли някаква разлика в упражненията при секцио с вертикален разрез на корема? И някакви по специфични грижи в бъдеще?

Зависи от големината на разреза. Колкото е по-голям, толкова по-дълго е възстановяването. Най-добре се консултирайте с Вашия лекар. За да сте спокойна, изчакайте минимум 6 месеца преди да започнете с възстановяването. Иначе няма по-специфични упражнения.

# 35
Здравейте.Тренирам от много години, първо групови занимания, което не ми допадна, след това фитнес , но мн дълго и ежедневно за покачване на кг и през цялото време, докато забременях вдекидневни :тичане; каране на колело ,по града и равни места. Ходене на походи от малка по планината ежеседмично. Тренирам разбообразно ,но във втория мес на бременността, когато разбрах, спрях всакакви тренировки. Само ходя сутрин по 30 мин . Сега вече съм 18-19 седм и незнам дали мога да почна да тренирам най-вече искам ръце и долна част, защото , май по време на бременността кракат ми де отпуснаха и дупето, явно от храната , че си позволих и тестено и сладко повечко. Не че прекалявам, аз не ям след 6-7 и ме ям тесто вечер , не пия газирани и такива неща от години. Но твстото и сладкото ги ям. Ще съм ви благодарна , ако ме опътите а някакви трен дори

# 36
Здравейте.Тренирам от много години, първо групови занимания, което не ми допадна, след това фитнес , но мн дълго и ежедневно за покачване на кг и през цялото време, докато забременях вдекидневни :тичане; каране на колело ,по града и равни места. Ходене на походи от малка по планината ежеседмично. Тренирам разбообразно ,но във втория мес на бременността, когато разбрах, спрях всакакви тренировки. Само ходя сутрин по 30 мин . Сега вече съм 18-19 седм и незнам дали мога да почна да тренирам най-вече искам ръце и долна част, защото , май по време на бременността кракат ми де отпуснаха и дупето, явно от храната , че си позволих и тестено и сладко повечко. Не че прекалявам, аз не ям след 6-7 и ме ям тесто вечер , не пия газирани и такива неща от години. Но твстото и сладкото ги ям. Ще съм ви благодарна , ако ме опътите а някакви трен дори

Здравейте,
извинявам се за закъснелия отговор. Дано не е късно.

Ако се чувствате добре няма проблем да тренирате след 12та седмица, а Вие вече сте я минала. При положение, че сте била супер активна преди да забременеете не мисля, че е нужно толкова рязко да спирате. Ако нямате лекарска забрана, спокойно можете да тренирате за долна и горна част.

Може да се включите на една гимнастика за бременни с мен и да видите дали ще ви хареса. Водя всеки вторник и четвъртък от 9ч или събота от 11. Залата ни се намира много близо до бившия хотел Плиска. Можете да видите адреса ни на http://www.fitbabyhotmama.com/

# 37
  • София
Здравейте, вярно ли е, че ако след първата година не се погрижим да затворим диастазата, вече след това е късно? Започнах на 7-8 мия месец след раждането и честно казано не постигнах успех с упражнения да я затворя.

# 38
Здравейте, вярно ли е, че ако след първата година не се погрижим да затворим диастазата, вече след това е късно? Започнах на 7-8 мия месец след раждането и честно казано не постигнах успех с упражнения да я затворя.

Здравейте,

не, не е вярно. Работила съм с много жени, дори и 2 години след раждане и са постигали резултати. 7-8 месец е чудесно време за започване на възстановяване. Би трябвало да има ефект. Но всичко зависи и от големината на диастазата. Колко голяма е Вашата диастаза? - на бълбочина и на широчина?

# 39
  • София

Здравейте,

не, не е вярно. Работила съм с много жени, дори и 2 години след раждане и са постигали резултати. 7-8 месец е чудесно време за започване на възстановяване. Би трябвало да има ефект. Но всичко зависи и от големината на диастазата. Колко голяма е Вашата диастаза? - на бълбочина и на широчина?

Здравейте, под 2 см е измервана от хирург. Когато азс съм я мерила е 1 пръст. Въпреки малката диастаза все още не мога да я затворя и корема след раждане седи малко изтумбен напред.

# 40

Здравейте, под 2 см е измервана от хирург. Когато азс съм я мерила е 1 пръст. Въпреки малката диастаза все още не мога да я затворя и корема след раждане седи малко изтумбен напред.

За мен това е супер малка диастаза и би трябвало много бързо да се прибере

Общи условия

Активация на акаунт