Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • www.bg-mamma.com
Знаете ли, че е възможно да се движите и да останете във форма дори и когато сте си у дома?
Има много хора, които тренират в домашни условия и са в прекрасна форма. Да, липсва социалният елемент, но така или иначе сега не можем да си позволим това удоволствие, така че нека поне да не се лишаваме от движение.

За да ви помогне да бъдете във форма по време на бременността, да се възстановите лесно след раждането, да се презаредите и да се почувствате отново добре в тялото си, в настоящата тема ще ви консултира Ваня Висарионова.

Ваня Висарионова

Ваня Висарионова е треньор, специалист по ресторативно движение и магистър към Висшето немско спортно училище в град Кьолн.
Мисията на Ваня е да помогне и вдъхнови майките да бъдат във форма, както през бременността, така и след раждането.
Повече от 10 години работи успешно с бременни и наскоро родили жени.
Ваня е и ководещ на подкаста "Мама Говори" (аудио серии за майки), както и част от екипа на сайта Мама Съм – платформа за онлайн програми и полезна информация за настоящи и бъдещи майки.
Най-популярната програма на екипа е "Не на диастазата" – 12 седмичен онлайн курс за прибиране на диастазата и цялостно възстановяване след раждане, който е помогнал на повече от 1500 жени да възвърнат добрата си форма след раждане.
Опитът и резултатите на момичетата, с които Ваня работи, ѝ дават увереност и мотивация да продължава да се обучава, да споделя знания и да твори.

Задайте към Ваня вашите въпроси, свързани със спорта през бременността и възстановяването след раждане.
Очаквайте отговорите всеки понеделник и петък между 14 и 16 часа.

Темата е част от социалната инициатива на BG-Mamma "Специалистите говорят".
Ако се нуждаете от #консултация в друга сфера, вижте всички #специалисти, които са се включили в кампанията ТУК.

#СпециалиститеГоворят #ЗаедноВкъщи #бременност #раждане #тяло #майки

Правила на консултативните теми във форума

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 10:56 от Mamma

# 1
Здравейте! Родих със секцио и коремна операция (апендисит). Следящият лекар каза 6 месеца никакви упражнения особено коремни преси. Казаха ми само разходки.
Малко абсурдно ми се струва съвсем нищо да не мога да правя и то толкова дълъг период от време. Минаха 2 месеца. Чувствам се добре, единствено като се уморя повече физически усещам натоварването и в областта на корема.
Преди да забременея спортувах активно - фитнес и танци. По време на бременността не съм правила почти нищо поради медицински причини. Единствено разходки и лека гимнастика за раздвижване.
Коремът не ми се е прибрал напълно, не мисля и че са само тлъстинки. Иска ми се да правя някакви упражнения за раздвижване и тонус, както и да си стегна малко краката и по възможност корема. Не очаквам чудеса, нито да си върна стария режим в близко бъдеще, но не искам и съвсем нищо да не правя.
Моля за някакви съвети, насоки и примерни упражнения.

# 2
Здравейте!
Кои са упражненията и действията, които трябва да избягваме по време на бременност, за да предотвратим “диастаза”?

Четох, че ставането от леглото трябва да бъде бавно и главно на ръце Simple Smile

# 3
Здравейте!
Кои са упражненията и действията, които трябва да избягваме по време на бременност, за да предотвратим “диастаза”?

Четох, че ставането от леглото трябва да бъде бавно и главно на ръце Simple Smile

Здравейте!

През бременността е добре да се съблюдават няколко неща, за които съм писала подробно в моя статия за диастаза и бремеенност тук - https://mamasum.bg/2019/09/12/bremennost-i-diastaza-ne-na-diastazata/

Относно ставането от леглото, нека да е на една страна. Избягвайте ставането от гръб.

Поздрави Simple Smile

# 4
Здравейте! Родих със секцио и коремна операция (апендисит). Следящият лекар каза 6 месеца никакви упражнения особено коремни преси. Казаха ми само разходки.
Малко абсурдно ми се струва съвсем нищо да не мога да правя и то толкова дълъг период от време. Минаха 2 месеца. Чувствам се добре, единствено като се уморя повече физически усещам натоварването и в областта на корема.
Преди да забременея спортувах активно - фитнес и танци. По време на бременността не съм правила почти нищо поради медицински причини. Единствено разходки и лека гимнастика за раздвижване.
Коремът не ми се е прибрал напълно, не мисля и че са само тлъстинки. Иска ми се да правя някакви упражнения за раздвижване и тонус, както и да си стегна малко краката и по възможност корема. Не очаквам чудеса, нито да си върна стария режим в близко бъдеще, но не искам и съвсем нищо да не правя.
Моля за някакви съвети, насоки и примерни упражнения.

Здравейте!

Нормално е  да ви в препоръчат почивка. Във всички учебници пише, че след коремна операция се почива 6 месеца. Щом те спортувала активно преди да забременеете, означава, че добре си познавате тялото и според мен можете да правите леки упражнения.

Бих препоръчала дихателни практики за корема, които ще ви помогнат да "събудите"  коремните мускули. В това видео

показвам едно такова упражнение.

Също така  можете да правите упражнения за долната и горната част на тялото - напади, клекове, везна, хоризонтални  набирания и много други.

Успех с възстановяването!

Общи условия

Активация на акаунт