СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 21

  • 29 380
  • 794
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 924
Отчитам като голяма грешка, че записвах детето само на пи бел в смг. Нереалната трудност и съответния нисък резултат те скапва психически. Дори и да пренебрегна факта, че над месец чакахме резултат (което е доста изнервящо), и последващи корекции, и неполучаването на яснота какво точно грешиш, остава основното: липса на увереност у детето и притеснение, че дори и да се спукваш от учене все нещо ти куца.

# 331
  • София
  • Мнения: 6 360
34 точки на преразказ досега не бяхме виждали Simple Smile

# 332
  • София
  • Мнения: 2 265
Браво на децата.
Ние пък сме пълна трагедия по БЕЛ.

# 333
  • София
  • Мнения: 3 451
Като сме на вълна БЕЛ да си похваля детето-92 т. на ПИ.Данп стигнат за бал,който да компенсира трагедията по математика ... Вчера пак се е разстроила и е плакала по темата.Опитвсм де да в успокоя че не може пък всичко да сме математици,но виждам че се измъчва и това наистина ме притеснява

# 334
  • Мнения: 2 022
Аз имам едно чисто техническо питане по отношение на идентификационната бланка. Много ме притеснява, ако тези данни се попълват самостоятелно от децата - входящ номер и ЕГН. Дето се вика - една грешка тук помита целия изпит. Как е предни години - квесторът участва ли в този процес? Моите не си знаят ЕГН-тата.

# 335
  • София
  • Мнения: 2 845
Квесторът е длъжен да участва във всеки един момент от изпита, защото това му е част от задълженията. Такъв отговор получих и двата пъти на родителска среща. Но каква ще е реалността, никой не може да каже.

# 336
  • Мнения: 6 924
Не е нужно да си знаят егн-тата. Просто ги преписват от бележката. Първите 6 цифри всеки си ги знае, другите 4 ще ги провери 2 пъти дали правилно ги е преписал. Има да пренесе 20 букви след това в отговорите, едва ли тези 4 цифри ще са препъни камък.

# 337
  • Мнения: 2 022
Мария, тази бележка ще им я дадат на място, така ли? И това време влиза ли в изпитното?

# 338
  • София
  • Мнения: 2 845
Не ще я получите онлайн от класната ви, ще си я разпечатате и ще я носи детето.

# 339
  • Мнения: 6 924
Не, тази бележка ще я дадат началото на юни от училище (предполагам по електронен път) и с нея отиват на изпит.
Не, не влиза в изпитното време преписването на ЕГН-то. Както и четенето на инструктажа.

# 340
  • Мнения: 2 022
Благодаря много! И това трябва да се оттренира значи ... Smirk

# 341
  • София
  • Мнения: 3 560
Днес на трезва глава реших да погледна на резултатите от ПИ БЕЛ в Регалия от добрата страна - човекът е качил 7т на преразказа (30т на преразказ - направо не можах да повярвам). Стратегията в следващите две седмици ще е преговор на литературата, че там се е оклепал, пък другото - каквото сабя покаже. Надявам се така да докара до 70т. Досега двата му ПИ са 62т и 63т.

# 342
  • Мнения: 3 873
Moят никога не е правил план на преразказа - като приключи с четенето набързо си нахвърля имената на героите  (нали е син на майка си и имена не помни), нахвърля някои важни според него епитети и силни глаголи, и се мята направо на беловата
До тук най-високия резултат от вътрешен пробен е 32т, на тезите системно е на 5 или 6т, но за там си има собствена стратегия - свива анализа на произведението максимално и го научава буквално наизуст

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 09:02 от Mama TAZ

# 343
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Браво на децата.
Ние пък сме пълна трагедия по БЕЛ.
   Луси, всеки в нещо е трагедия, идеални няма, но трябва да се радваме на малките успехи😀

# 344
  • Мнения: 8 222
След като излязат резултатите от НВО, има ли официално информация как се разпределят точките между първи и втори модул? Не че е толкова съществено, но ще ми е любопитно.
Това ДО малко ми обърка плановете. Искаше ми се да направи поне един ПИ по БЕЛ и още един по математика, но не би.
В крайна сметка,каквото такова. Снощи му дадох теста от Регалия по математика. На първите 17 задачи имаше две грешки заради смятане наум. Следващите ги решава между 22ч и 23ч докато гледаше филм. Реши ги, но спря на геометричната, защото филмът свърши 😂 и съответно баща му го засили към банята и към леглото.
Геометричната аз я реших по-рано вечерта и ми се стори пък много лесна спрямо други ПИ.

Общи условия

Активация на акаунт