Базедова болест- тема 10

  • 15 403
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 20 163
Постоянно. Преди това беше на моменти, нищо не пиех, но от февруари след като изкарах нещо вирусно и скочи на 130 пулса, няма откачане от хапчето. Пробвах един-два пъти да го спра, изкарам ден-два и се започва с трескането, и пак започвам да пия.

# 211
  • Мнения: 4 204
Метизолът е евтин, затова са го спрели /предполагам/, тяхната майка!  Само се надявам, че ще се появи аналог, но на по-висока цена.
Сценарият е познат- ривотрил и клонарекс, напр.

# 212
  • Мнения: 1 913
Lemy, често след вирус се случва... Предполагам ще се оправиш, но кой знае кога... А като го пиеш нормализира ли се? Ходила ли си на кардиолог да видиш какво става?

# 213
  • Мнения: 20 163
Е ходих преди да ги започна (за кой ли път). Миналото лято по жегите пак с тях изкарах, есента ги спрях, сега наново....
Според кардиолога е от щитовидната, нищо че хормоните са уж в норма.
Да ти кажа нормализира се от тях но пак време на време има моменти в които сутрин някой път се будя със сърцебиене въпреки хапчета, и да кажем пулс 100. Сега по жегите също не ми е много комфортно, но не ми се иска да вдигам дозата.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 14:11 от Lemy

# 214
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз също след лечението на щитовидната си останах на доза сутрин 1.25 конкор.
Понякога ми скача от повечко ядене пулса или като се тревожа, понякога преди да ми дойде цикъла.

# 215
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Това с пулса не се оправя и след напълно премахната жлеза.Не знам защо.
Пия до два пъти Пропранолол от 20 на ден.Вчера забравих да го пия.По едно време ми прилоша.Викам си,че е от нерви,но взех апарата за кръвно.Пулс 111.Изпих си бета  блокера и полежах малко.Поспадна,ходихме със сина да пазарим.
На всичкото отгоре имам ниско кръвно.Личната казваше,че не се връзва с Базеда,сега казва,че не се връзва с метаболитния синдром и високите холестерол и триглицериди.Ми не се връзва,ама е такова.
Наистина вярвах,че след операцията ще се променят нещата.

# 216
  • Мнения: 20 163
А, не се връзва, но и аз толкова години съм с ниско кръвно, то и за това не мога да пия бетаблокер, и по тия жеги ми е много зле. Ходя с хидратин алфа в чантата или пия вода със сол.
Едва от скоро започва леко да се повдига на моменти.

# 217
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Леми,и аз съм с Хидратин.Заради диариите,те прекрасно допълват картинката и целия ужас.
Пробвала ли си новия Хидратин с малина или каквото там беше?Мен ме е страх да не ми подразни червата или да не е като веро.
Обаче сега имам и гастрит.Вода със сол и изобщо много сол избягвам.
Когато имам нужда,трябва личната лекарка да ми слага система.Влиза в нейните задължения.Говорих със здравната каса.Казах и.Тя това и чакаше,веднага:"Като не ме харесваш,сменяй ме!"Горката има желание да ме махне от главата си.И аз имам желание да се махна,но ми отказват.Трябва пак да питам в касата дали не мога да избера лекар и дали той има право на отказ.Минават с мотива,че практиката им е пълна.Тези,които по телефона са ми го казвали,при първо обаждане ,ок.Но тези,които първо ме питат за болести,после се сещат,че са им пълни практиките,не са ок.

# 218
  • Мнения: 1 913
Що за доктори, направо ужас... Аз доколкото знам личен лекар не може да отказва избора на пациент... Обаче вече доколко ще го лекува и ще му обръща внимание е друга тема.. Макар че това е безобразие според мен

# 219
  • Мнения: 20 163
Миме, този с малината е отврат.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Миме, този с малината е отврат.
Аз не се и съмнявам,че е отврат,затова не вземам.Пия обикновения и заради ниски нива на калий,винаги,по всяко време.Изписвали са ми Калинор,но ме боли стомах от тези шумящите таблетки.

Aurora,всеки месец ходя при нея с оплаквания.При това от хронични заболявания.И тя е тази,която трябва да прецени от какви изследвания имам нужда и от какво лечение се нуждая.Тя носи отговорност за лечението и състоянието ми.
Пример:Отивам едва дишаща с пулс над 120 с кръвно 80/55 и ми прави кардиограма.Няма как при това положение да се пие бета блокер.Оказа се,че ТСХ ми е...92.Не е грешка.Имах тогава и ситни малки мехурчета с вода по тялото,изключително много.Оказа се милиария,но само кожен лекар успя да го диагностицира.Изчезна със спадането на ТСХ.При затопляне ми излизаше,примерно в банята.Аз бях убедена,че е алергия,но нямаше никакво зачервяване.

Сега имам изхождания на кръв и слуз и много силни болки из черволята.Висок холестерол,захар последно 6,42,висока пикочна киселина и сериозно омазнен черен дроб със завишени чернодробни.
Най-спешни са червата.Към Салофалк-алергия.Имуран няма да пия,вероятно ще ме убие преди болестите.Остават кортикостероидите.С този черен дроб и завишена захар и пикочна киселина са противопоказни,но ако не мине,пак с тях ще се лекувам.

Изписаха ми Карзил за черен дроб.Ми пише да не се взема при ендометриоза.Аз съм предупредена да не вземам естрогени,а там пише,че има такъв ефект.
Изписа ми в понеделник лекарства за подагра и холестерол,пак видях противопоказания.И да я питам,тя ми даде талон за ендокринолог и каза той да реши какво да пия.
За захар около 6.5 помага най-вече диета.Ама снощи имах диария с адски болки и сега дъвча или по-скоро смуча сухари ,че нямам зъби.А трябва и за дроба,и за захарта да ям зеленчуци.Само едни тиквички от зеленчуците ми понасят.И то в малко количество.Месо не бива,зеленчуци варени ми дразнят,какво остава за сурови.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 16:35 от mariqivanova799

# 221
  • София
  • Мнения: 3 880
Миме, не знам дали си опитвала ябълков пектин и пчелен прашец в киселото мляко. Толкова добре ми действа и на корема, и на захарта, и на холестерола, на дроба...с един удар няколко заека.
И също много е хубава отварата от обикновена лавандула за черния дроб, ако ти понася на корема.

# 222
  • Мнения: 20 163
На мен пектина не ми понася, повече ми разръчква корема. А също ми го препоръчаха за холестерола. Не зная как да се спогодим с него. Thinking

# 223
  • София
  • Мнения: 3 880
На мен пектина не ми понася, повече ми разръчква корема. А също ми го препоръчаха за холестерола. Не зная как да се спогодим с него. Thinking

Опитай в киселото мляко с нещо, което обичаш - мюсли, плод, ядка, аз обожавам пчелен прашец в кисело мляко и го ръчкам и него, и канела, но ти с ниското кръвно не бива канела.

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ако е печена ябълка,по-бива.Доре ми е.
Но готов пектин съм опитвала на гранули и таблетки,не ми е особено добре.Повече ме боли,повече ме разкарва.
Аз се чудя за ХУСК.Някакъв живовляк е,май не е от цвят на растение,избягвам да пия заради поленовата алергия чайове и билки,на които се събират цветовете.И пак не знам как ще ми подейства и в тази остра фаза едва ли ще опитам.

За черния дроб си купих Есенциале със соя.Соя уж ми понася,тя също има естрогеноподобен ефект,но не видях предупреждение.Малко да ми се размине и ще опитам.

В кризи с тъпите черва живея на Хидратин,вода и малко храна,която уж не дразни много.Чудя се на бебешките пюрета,но не съм опитвала.
Кисело мляко и в ремисия не мога.Сирене от българското повече ми понася,но и него съм спряла сега.Кашкавал и твърди сирена ми идват мазни или и аз не знам какви,но не ми понасят.

Има някакви добавки за холестерол,трябва да ги огледам.Макар че все повече чета за добавките,че не са добър вариант.

С канелата внимавайте ако я обичате,защото сваля и кръвно,и захар.Свеки я слага в кисело мляко и веднага дава резултат.Аз да можех айран със сол да пия,въобще нямаше да се оплаквам.

Общи условия

Активация на акаунт