Сватба, булките на 2020 г. и 2021 г., тема 5

  • 36 154
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Дари, това, което аз знам е, че няма нужда от превод и легализация на удостоверението за сключен граждански брак. Безплатно (или на места срещу такса от 5лв.) получаваш многоезично удостоверение, с което може да си оправиш документите в чужбина. Ние се уговорихме с длъжностното лице да ни донесе и него на самия ден, за да не чакаме после.
За шофьорска книжка - не мисля, че в България ще се сегласят да ти издадат, ако не живееш в страната. Трябва да си я издадеш в държавата, в която живееш. Провери си го пак за твоя случай.

# 691
  • Мнения: 10
PimKie Мерси за информацията! Simple Smile На мен ще ми трябва и апостил за Англия, та ще трябва да проверя какво точно може да предостави длъжностното лице / общината.

# 692
  • Бистрица
  • Мнения: 125
Само да добавя,че издаването на ЛК(което трябва да направите 1во,преди останялите документи) за експресната услуга ( за 1 ден) става само в централата на Мария Луиза.

# 693
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте и от мен.

Запазихме си фотограф , сега предстои избор на DJ
Данчо е моя учител. Каквото знам, от как се включва уредба, до последния ритуал и игра, от него съм се учил. Имаме сигурно 400 сватби заедно, преди да се преместя в София.  И сега гледам да ходя от време на време и винаги научавам нещо ново. Много е готин, има техника, осветление, всичко. Женили сме двойки, сега им женим децата Simple Smile
Има и други в района, ако пък е зает, да ви предложи Илиан, момчето след мен, вече над 10 години са заедно. Успех

# 694
  • София
  • Мнения: 90
Бих била благодарна за съвети за DJ от Русе ,който би се погрижил за атмосферата.
Здравей, много препоръчвам този - https://djsvatbaruse.com/contacts Наши приятели го ангажираха за сватбата си след сватбата съответно на техните кумове. Това е единствения диджей, който успя да накара ММ да потанцува... Малко. Но все пак стана. Joy
За съжаление на нас ще ни дойде соленичко с пътя до София, иначе да съм го букнала вече.
Питайте го. В Русе работят приблизително на софийските цени, 120лв на час. Ще ви утежнят едни пари за пътя само и евентуално нощувка.

# 695
  • Мнения: 1 176
Да, получихме оферта, разгледахме я и преценихме, че с оглед на бюджета предпочитаме да разгледаме с приоритет софийските.

# 696
  • Мнения: 1
Здравейте, не съм сигурна дали тук е подходящо да си задам въпроса, но ще пробвам Simple Smile Има ли някой от вас, който е ходил на сватба в Best Western Expo Hotel тази година? Може ли да ми споделите мнението си? Благодаря предварително!

# 697
  • Мнения: 22
Здравейте,

Интересувам се от група/музикант за сватба. Моля за препоръки. Бюджетът ни е до 3000 лв за тази част от сватбата Simple Smile

# 698
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте,

Интересувам се от група/музикант за сватба. Моля за препоръки. Бюджетът ни е до 3000 лв за тази част от сватбата Simple Smile

Бюджета е добър. Какъв стил?
One-man show ?
Рок-банда, с живи барабани или по скоро пианист плюс мъж и жена певци?
Солов изпълнител?
"Звезда" или по-обикновен?

Ако е рок-банда, група Faces останаха единствените дето ходят по сватби, в стил рок-кавъри.
Ако не искате живи барабани, и по-универсална музика - наемете пиано-бар-формация  -клавир и двойка певци, веднага се сещам за Трио Абсент от пиано-бар Изток, или Цвети и Светло от EXPOSE - винаги можете да ги чуете наживо преди сватбата и цената им е под бюджета. И двете посочени варианта мога да изпълнят всичко от БГ, Естрада, руски  песни, испанската чалга (регетон) и т.н.
Ако искате сам изпълнител на флашка (не съм фен на това), Симона Загорова може да изпълни от хорца, през естрада, през ретро и нов денс.

Отделете някой лев (200-300лв) за допълнително озвучаване, и тон-режисьор...но те ще ви останат, така или иначе.

# 699
  • Мнения: 76
Здравейте, някой може ли да ми разясни ритуала кумска ръченица?Шаферката танцува срещу кума с торта/питка, шаферът с пелието срещу кумата и после се разменят за "откупуването"  или шаферката трябва да играе с пилето.
Някъде го срещам като кумовете да стоят седнали на стол и само шаферите танцуват.. Та съм в чуденка. Помагайте Simple Smile

# 700
  • Мнения: 173
Здравейте, някой може ли да ми разясни ритуала кумска ръченица?Шаферката танцува срещу кума с торта/питка, шаферът с пелието срещу кумата и после се разменят за "откупуването"  или шаферката трябва да играе с пилето.
Някъде го срещам като кумовете да стоят седнали на стол и само шаферите танцуват.. Та съм в чуденка. Помагайте Simple Smile


При нас две от шаферките участваха в надиграването.Кумовете заедно с тях играят ръченица и същевременно се опитват да си вземат даровете.Дават пари за да откупят нещата.На някои сватби ритуала се изпълнява от танцов ансамбъл ,вместо от шаферите.Мойте шаферки бяла доста алчни 😂 и докато не им изкопчиха и последните пари не дадоха даровете.

# 701
  • София
  • Мнения: 6 794
"Risponse" също свирят рок кавъри, не съм разбрала да не ходят вече на сватби. Аз ги препоръчвам, мога да дам контакти. От "Камино" единия състав също мога да препоръчам, там също мога да дам контакт. Не знам каква музика се търси.

# 702
  • София
  • Мнения: 90
"Risponse" също свирят рок кавъри, не съм разбрала да не ходят вече на сватби. Аз ги препоръчвам, мога да дам контакти. От "Камино" единия състав също мога да препоръчам, там също мога да дам контакт. Не знам каква музика се търси.
Да, изключих за Жоро и компания. Просто с Faces най се засичаме. Събота пак сме заедно.

# 703
  • Мнения: 1 195
Здравейте, някой може ли да ми разясни ритуала кумска ръченица?Шаферката танцува срещу кума с торта/питка, шаферът с пелието срещу кумата и после се разменят за "откупуването"  или шаферката трябва да играе с пилето.
Някъде го срещам като кумовете да стоят седнали на стол и само шаферите танцуват.. Та съм в чуденка. Помагайте Simple Smile


При нас две от шаферките участваха в надиграването.Кумовете заедно с тях играят ръченица и същевременно се опитват да си вземат даровете.Дават пари за да откупят нещата.На някои сватби ритуала се изпълнява от танцов ансамбъл ,вместо от шаферите.Мойте шаферки бяла доста алчни 😂 и докато не им изкопчиха и последните пари не дадоха даровете.

Ние ангажирахме ансамбъл. Първоначално сестрата на кума и нейния мъж щяха да играят ръченицата, но им излезе ангажимент и дойдоха по- късно на сватбата. Кумата държеше да се надиграват за пиле, питка и торта, затова имахме 3ма танцьори. Честно казано първо бих питала "набелязаните" за ръченицата- било то някои от шаферите или някои от гостите, дали искат да участват, защото не всеки може да танцува ръченица Grinning

# 704
  • Мнения: 780
Здравейте, момичета.
Минавам само, за да споделя все още емоциите от моминското ми парти на 15-16.08.2020. Беше невероятно!
Все още не мога да повярвам как успяха да организират всичко това!

Може би до преди моминското, от толкова много организация не проумявах, че след седмица се женя, но вече с всеки изминал ден все повече нямам търпение!











Общи условия

Активация на акаунт