164 гпие или 1ва аег?

  • 2 831
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Може ли отзиви/информация за училищата?

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 22:28 от Ganka.321

# 1
  • Мнения: 8 590
по какво да ги сравняваме точно. Избери си училище според езика, който ти е необходим или приятен за учене.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 201
И аз се зачудих. Ако имат подобни паралелки - да кажем с първи английски, втори испански, да ги сравним, ама те са съвсем различни.

# 3
  • Мнения: 4
Искаме английски и испански, но не сме избрали в кое училище. Френската ни е като резерва.

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 12:23 от Ganka.321

# 4
  • София
  • Мнения: 38 201
Ами сложете ги в списъка, пък за което стигне бала. Сложете и 127 мо. Там има такива паралелки, ние сме там. Учителите определено се стараят.

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 12:44 от Rockstar

# 5
  • София
  • Мнения: 6 148
32 СУИЧЕ също има паралелка английски и испански.

# 6
  • Мнения: 568
Все пак, изяснете си кой искате да е водещия език, важно е. Имайте предвид, че втория език по принцип се учи по-слабо от водещия, т.е. не разчитайте на втори език, ако не си помагате за него с уроци извън езиковото училище, което ще изберете. В езиковите училища се набляга предимно на първия език.

# 7
  • Мнения: 2 274
Синът ми завърши 164 ГПИЕ. С две ръце съм "ЗА" това училище. На матурата по БЕЛ има 5,64, без да е ходил на уроци. Приеха го фармация, пак без да е посещавал допълнителни курсове.
На две приятелки децата им бяха в 1 АЕГ, и двете не бяха много доволни от начина на преподаване там.

# 8
  • София
  • Мнения: 268
Синът ми завърши 164 ГПИЕ.

benighted, къкъв беше вторият език на твоя син - опитвам се да събера информация за втори език италиански и португалски - ниво на преподаване, добри ли са учителите. Ако синът ти е завършил тази година, вероятно неговите учители ще поемат осмокласниците наесен. Може ли да споделиш впечатления от учителите по Мат и БЕЛ?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 085
Синът ми завърши 164 ГПИЕ. С две ръце съм "ЗА" това училище. На матурата по БЕЛ има 5,64, без да е ходил на уроци. Приеха го фармация, пак без да е посещавал допълнителни курсове.
На две приятелки децата им бяха в 1 АЕГ, и двете не бяха много доволни от начина на преподаване там.
Аз пък съм доволна. Започна да учи АЕ в гимназията и има 6 на матурата по езика.

# 10
  • Мнения: 2 274
Синът ми завърши 164 ГПИЕ.

benighted, къкъв беше вторият език на твоя син - опитвам се да събера информация за втори език италиански и португалски - ниво на преподаване, добри ли са учителите. Ако синът ти е завършил тази година, вероятно неговите учители ще поемат осмокласниците наесен. Може ли да споделиш впечатления от учителите по Мат и БЕЛ?
Моят син е вече студент в трети курс. Той беше ИЕ+АЕ. Учителите по английски са страхотни, г-жа Щерионова по БЕЛ, г-жа Костадинова по химия, по биология, г-жа Димова по испанска литература. Бог да я прости г-жа Найденова по математика беше уникален преподавател. Сега чета, че нещата не са така добре по математика. Г-жа Аламанова по испански ще ги накара да реват с кървави сълзи, докато не научат испанския. Иван Киров по философия е страхотен
По негово време нямаше паралелки с италиански, а португалската паралелка бяха най-недисциплинираната паралелка с най-лошите ученици (в португалската бяха децата с най-нисък бал). Сега обаче като гледам баловете нещата доста са се променили, а и предполагам си зависи и от децата. Иначе като ниво на преподаване френския и португалския бяха на много високо ниво. Имам спомен, че от випуска на детето имаше една девойка от португалската паралелка, спечелила международен езиков конкурс и наградата и беше пътуване до Испания. Тогава имаха и native speaker от Испания, която беше разкошна девойка. Имат и театрална школа.
Мога още много да пиша. Ако нещо друго те интересува - пиши. Ако ви трябват учебници - давам ги почти без пари Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 268
Ако ви трябват учебници - давам ги почти без пари Wink
С удоволствие бих те освободила от учебниците, стига да са по сегашната програма.
Благодаря за отзивите от училището. Наесен като започне там дъщеря ми, сигурно ще има още въпроси. Утре ще я записвам.

# 12
  • Мнения: 2 274
Ако ви трябват учебници - давам ги почти без пари Wink
С удоволствие бих те освободила от учебниците, стига да са по сегашната програма.
Благодаря за отзивите от училището. Наесен като започне там дъщеря ми, сигурно ще има още въпроси. Утре ще я записвам.
Успех! В Испанската има преподаватели, които могат да дадат много, ако детето има желание. Дано класът и е добър!

# 13
  • Мнения: 1
Лично според мен в 1аег (FELS - First English Language School) e много по-добре, тъй като учителите са коректни, внимателни, добре възпитани и обичащи предмета, по който преподават. Препоръчвам да проверите кой ще бъде класен на паралелката, в която сте и ако имате възможност да изберете Мартин Дмянов, тъй като той е широко-скроен,забавен и успява да привлече внимнието на учениците и ги стимулира да учат и е обичан от всички класове, на които е преподавал.
До колкото знам, преди няколко години е имало подписка, с която са заменили една учителка с него, тъй като не е била добра класна и след като това се е случило, учениците и родителите са били много доволни.
Като цяло, 1аег предоставя повече шансове на учениците си чрез множеството клубове, провеждани там.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 921
Лично според мен в 1аег (FELS - First English Language School) e много по-добре, тъй като учителите са коректни, внимателни, добре възпитани и обичащи предмета, по който преподават. Препоръчвам да проверите кой ще бъде класен на паралелката, в която сте и ако имате възможност да изберете Мартин Дмянов, тъй като той е широко-скроен,забавен и успява да привлече внимнието на учениците и ги стимулира да учат и е обичан от всички класове, на които е преподавал.
До колкото знам, преди няколко години е имало подписка, с която са заменили една учителка с него, тъй като не е била добра класна и след като това се е случило, учениците и родителите са били много доволни.
Като цяло, 1аег предоставя повече шансове на учениците си чрез множеството клубове, провеждани там.

Нямам деца в нито едно от двете училища. И трите ми дъщери завършиха друга столична езикова. Но се включих, защото от четеното из форумните теми съм останала с впечатлението за обратното на написаното за упоменатия преподавател.  Не е ли  същият, на когото казват Марти парти, явно заради недостатъчно активното учене? Или е съвпадение на имената?

Иначе  е най-добре човек да избере  онова училище, в което по-желаният за учене език е първият. Понеже колкото и да  е добър преподавателят по втория, при ограниченията на МОН трудно ще се достигнат прилични нива по него без допълнителни занимания.

Общи условия

Активация на акаунт