Гоблин - нестандартна и вълнуваща фентъзи драма с корейски финес

  • 26 367
  • 729
  •   1
Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 612
Аз си доглеждам последния сериал с И Мин Хо -  City Hunter . Доста различно амплоа от обикновеният романтичен красавец., но филмът е хубав. Boys Over Flowers и  Faith също много ми харесаха.  Явно не разбирам от актьорски качества, тъй като масово чета, че Мин Хо бил дърво и т.н., а според мен си играе съвсем добре.
Следващите в списъка за гледане са Crush landing on you и Empress Ki.

# 211
  • Мнения: 1 983
Минавам само да кажа, че се разбих емоционално със Crush landing on you( изгледах го с мъжа ми още веднъж и пак изживяването беше същото) и My love from another star. Много хубави и двата, много смислени, добре заснети с уникален каст, разбира се. Заслужават си гледането на 100%.
Сега продължавам със 100 days my prince. Добър първи епизод, хареса ми.
Аз така и не успях да догледам Crush Landing on You и My love from another star, нещо не ме грабват, може би скоро ако няма какво да гледам ще пробвам пак... Сега гледам it's Ok not be Ok. Иначе за 100 days my Prince - много ми хареса - смешни моменти и страхотен каст

# 212
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807

Може малко да пишат, но повече четем. Simple Smile
Така че пишете.
Не много по темата,но ми се стори любопитно за живота в Корея,така че споделям няколко статии:

# 213
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
Страхотен е 100 days my prince , няма да съжаляваш Simple Smile

Аз вчера си догледах The Rooftop prince и още ми е тъжно, че свърши. Краят не беше съвсем по мой вкус, но като се замисли човек можеше съвсем да се изложат сценаристите.
Възнамерявам да започна Secret garden и се надявам да не сбъркам и краят да е удовлетворяващ Simple Smile

Няма да сбъркаш. Много хубав сериал е, направо класика в жанра Simple Smile
И Хьон Бин е един младичък там.

 The Rooftop prince съм му дигнала мерника и свърша ли с този, веднага го почвам. Само искам хепи енд накрая, не обичам отворени финали или драми.

# 214
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807
Довърших го Wok of Love/Изпържи ме любов, много ми хареса.Като изключим обичайните характерни за корейските сериали - понякога тегаво начало,по средата задират,краят те оставя в недоумение често, вече не им връзвам кусур.Точно от това имах нужда - манджи,тигани,смях и действие без драми.Красив готвач - Тоя Джуно ли е,къв е - голям сладур  и хубавец,а ролята му пасва идеално.Тази двойка си изглеждаше наистина влюбена и не особенно срамежлива. Ще ме накара да прослушам и к-поп накрая. Sob

Набързо позагледах еп.1 на Crush landing on you, много обещаващо начало.Първата среща на главните Smile
Ще се гледа скоро.Просто още не съм се заела с Бини.
Проблемът ми е,че ги меля тези сериали като пуканки.Един след друг.А повечето ми се иска да ги повторя и потретя.А все нови и нови влизат в листата с чакащи.

# 215
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
Оф, и аз съм същата. Искам да изгледам всичко, което съм си набелязала. Снощи приключих "100 days my prince" към 1 часа през нощта и се изкуших да прегледам първи епизод на Sungkyunkwan Scandal, в който действието се развива в същата епоха. С любимата ми Park Min-young и Song Joong-ki.

# 216
  • Мнения: 523
Момичета, аз започнах Go Ahead.Даже в момента излиза.Завладяваща история за 3 деца.

# 217
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807
lilipan,интересен изглежда.
Аз започнах Phantom ,че ми накърти  романтиката за момента.

# 218
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
bb6 и Фантома беше с батко Со Джи Соб нали? Не съм го гледала. Ще дадеш отзиви после.
Аз си оставам твърдо на розови бозички.
Отметнах I am not a robot. Много ми хареса сериалчето, имаше си от всичко. А главния какъв бонбон е...... И той с едни такива големи, влажни очички и страхотна усмивка.
След него подпуках Clean with passion. И този сериал много сладък. Интересна история, хубави актьори, комични и трагични моменти-бол, а главните какви целувки праскат.....
Сега се моря с Marriage not dating. Честно казано очаквах повече, но ще си го догледам. Главния герой както винаги е от вида чебол-дърво, а главната е знаменосеца на всички гламави моми в корейските сериали. Няма такова хамаво чудо. Наблегнали са разбира се на тоалетния хумор, който в пета серия ми дойде в повече. Направо имах чувството, че моите черва ги издават тези звуци.

Последна редакция: пн, 24 авг 2020, 16:19 от Indira

# 219
  • гр. София
  • Мнения: 1 559
Да и аз ще чакам отзиви, въпреки че нещо не ме впечатли сюжета, като разглеждах в какви сериали се е снимал Со Джи Соб след като изгледах Тhe Master's sun(   Simple Smile Любим за мен сериал )
Преди една седмица изгледах Secret garden, не мирясах, стоях до 3ч през нощта да изгледам последните две серии, защото ми предстоеше да отида на  почивка. Много ми хареса, направо цяла седмица си пускам на телефона любими моменти Simple Smile И края беше чудесен, нямаше шок и мигане, задавайки си въпроса защо го гледах този сериал-- случвало ми се е да ми хареса много, но краят  да убие цялото удоволствие. Хаха много точно казано в темата Магията на изтока  Simple Smile и щастливо умрели Joy
След голямо чудене и колебание през миналата седмица какво да започна като се прибера - номинираните бяха няколко и все повече се увеличава списъка Sunglasses Joyсе спрях на Bride of the Water god.

# 220
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807
За Phantom да дам отзиви, преполвих го.Разследват киберпрестъпления,има засукана фабула между основните персонажи.Има някакви спорни моменти,бяга ми логиката,много имена,често се чудя "кой беше този".Батко Со Джи Соб е малко дървен,все гледа с оня премрежен и изпълнен с цялата тъга на света поглед,но ролята му е такава и мисля,че към края ще го поразчупят.Любов за сега няма Smiley И романтика няма!Имах нужда от нещо подобно,за баланс.Харесва ми за сега,ще си го догледам.Много епизоди,можеха и по-стегнато в 10 епизода да разкажат историята,да намалят малко шофирането и говоренето по мобилни.
Даже и Voice съм планирала,че и там двама любимци се вихрят /Гофретката в ролята на злодей/.Но между двата криминални сигурно ще вкарам някой захаросан романтичен.

# 221
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807
Не и не,взимам си думите назад за тоя Phantom!Тегаво действие,никакъви диалози,търчане по коридорите на полицията,безкрайни ретроспекции какво станало в предния епизод,пък какво си спомнил тоя и оня.Превъртях го да видя ще накажат ли злодея,финалът ми беше меко казано слаб и изсмукан.Батко Со Джи Соб дървен си остана до края. Приготвила съм си The Master's Sun и Cain And Abel.
Как не могат на тези хубави мъже и добри актьори да им предложат добри роли на по-зряла възраст?!
Междувременно Хьон Бин много ми хареса в Come Rain, Come Shine ,както и самия филм.


И  Like for Likes (2016) -розова бозица за оправяне на горчивия вкус,гледаем,не оставя трайни следи!

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 16:43 от bb6

# 222
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
Да похваля 1% of anything. Свеж, забавен, стегнато действие и жестока химия между главните. 16 епизода по 30 мин. Оказва се, че е римейк на сериал със същото име от 2003 год.
Изгледах и Wok of love, който много ми хареса. Ей в тази насока да продължават да се развиват, със свежи и човешки сериали. Заради гангстера Чанг Хьок реших да догледам и Fated to love you. Бях го зарязала след първи епизод заради безумния смях на главния и ужасната му прическа. Ами...добре че реших да му дам пак шанс-СТРАХОТЕН! И смях, и сълзи, и любов-от всичко по много!

# 223
  • гр. София
  • Мнения: 1 559
Благодаря за отзивите и препоръките Simple Smile Аз изгледах Вride of the water God. Краят беше хубав, имаше романтика и истински целувки, но ми остави някои въпросителни, които може би нямаше да имам  ако бях чела произведението, по чиято идея е направен.
Сега започнах Queen Inhyun Man. Сериите са по 45 мин Simple Smile

# 224
  • България
  • Мнения: 6 173
Като ви чета и на мен ми се догледа нещо с повече романтика, но разбира се и малко фантастика.
Така започнах Sweet Dreams (2018).
Съвременна история, но героите участват в тестове на гривни, които свързват сродните души по време на сън.
Изгледала съм само първи епизод, очертава се да имат приключения в различни времена и места.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 12:52 от МоарейнД

Общи условия

Активация на акаунт