Азиатска козметика и грим 17

  • 45 421
  • 781
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 549
Някой ползвал ли е GGBG за доставка до България през UK? Регистрирах се в сайта ми, но още се чудя... Също не знам дали и чрез тях има опасност от митница...
Аз ползвам ggbg може би от началото на годината за корейските пратки. До UK предимно, но понеже съм експериментатор пуснах веднъж и до Германия Simple Smile Всичко е наред до момента, нищо не са ми спирали митниците. Включително и едно Jolse, което ми изпратиха с FedEx, си отиде директно при тях без митници. Корейците винаги пишат ниска стойност в декларациите и засега не съм имала проблем.
Много благодаря 😊 Ще пробвам, надявам се, че всичко ще е наред.

# 226
  • Мнения: 1 795
Агент, мерси за ревюто. Аз си бях взимала Moonshot, но цвят 201 и бях като призрак Grin
И моите впечатления са за много леко покритие, но за суха кожа не е ОК. Засъхва и се набива във всички бръчици и гънчици, и накрая отиде в кофата.

Само аз ли още си чакам кушънчетата... Felis, и аз ще се радвам на ревюта и сравнение Simple Smile

Нещо много интересно за феновете на Sulwhasoo. Видео с препоръчителна мултимаскинг рутина с доста страна на пръв поглед последователност (но след леко обмисляне всъщност много дори логична!). За пореден път се убеждавам колко е важно да се погледнат препоръките за даден продукт. Както пише една блогърка, която ползва и коментра основно корейски лукс: " Ако някое азиатско средство не ви харесва или няма ефект, най-вероятно не го ползвате както трябва!"

Продуктите по ред на изполването са:
1. Snowise EX White Ginseng Exfoliating Gel
2. First Care Activating Serum
3. Benecircle Massage Cream
4. Clarifying Mask
5. Overnight Vitalizing Mask

Клип
https://youtu.be/VacWH6c2rLs
 
Статията от блога на Beauty granny
https://beauty-granny.com/2018/03/13/%d1%81%d0%bf%d0%b0-%d1%83%d … 1s5xXGmCrbJZJekc8

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 01:09 от Viola Tarakanova

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 794
Виола, много полезно и интересно, както винаги. Аз харесвам много продуктите на Sulwhasoo, но от някои не съм много впечатлена като ефект на моята кожа и сега напълно разбирам защо. Запали ме много да пробвам този ритуал, но имам само някои от продуктите, масажния крем и ексфол. гел ги нямам и в тази връзка да питам, получавате ли пратки от ebay?
Имам поръчка от Джолсе, която вече е на митница София и предполагам, че утре или във вторник ще е при мен и още една от Йесстайл, която пуснах до Англия и още се мотае по пътя. Джолсе и ДЧЛ ме впечатлиха, с бърза доставка. Пробемът е, че ми свършва балма на Ароматика, а той е в другата поръчка, която ще дойде неизвестно кога. Сега се чудя дали мога да заменя с нещо взето от тук, но май нямам много опции. Загледах този, https://www.zoya.bg/%D0%94%D1%8A%D0%BB%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D0%BE-% … 5-60-%D0%B3.11145 но не мога да преценя състава, Виола, надявам се не е нахално от моя страна да те помоля за коментар.

# 228
  • Мнения: 13 260
Не ми е много ок така рутината на beaty granny
1.Snowise EX White Ginseng Exfoliating Gel - почва с ексфолиране, Ползвала съм този гел, не го довърших защото доста пресушава. Имаше и нещо кофти в състава, в момента не се сеща какво точно, но е ок за първа стъпка.
Характерно за всички измивни средства на бранда е, че са много икономични. Само на върха на пръста да си сложите и се разпенва по цялото лице. Като тестери се продават и в много удобни 40 мл опаковки повечето или се продаваха по сайтовете, нямам наблюдения от последната година.

2. First Care Activating Serum - много харесван продукт в темата, добър е, но няма да повтаря, за мен е средна хубост продукт с неоправдано висока цена.

3.Benecircle Massage Cream - любимия ми продукт за масажи, използвала съм три опаковки  от него плюс тестери и такава опаковка като на снимката от този крем не съм виждала. Превъзходен за масажи, много приятна и копринена текстура, обаче въобще не попива както е писала  блогърката, а седи на повърхността и не се налага да добавяш още крем при около7-10 мин масаж какъвто си правя - то това е и целта на масажните кремове. След масажа измивам само с топла вода, в самия крем има и някакъв лек измиващ елемент, който спомага в комбинация с водата да отмие излишното и върху кожата да останат само полезностите.

4. Clarifying Mask - въобще не я харесвам, а аромата може да умори човек, трудно се маха,после и остатъците не се почистват лесно. Като ефект нищо особено.
Какво е направила блогърката - почистила лицето, предполага се че е масажира известно време, засилила кръвообръщението, вкарала полезности и после хоп почистаща маска. Е, на вече добре обгрижена кожа всеки продукт ще заблести дори и такъв със скромни качества. И каква е нуждата тук да се прави още едно почистване - тотален нонсенс ми е.

5.Overnight Vitalizing Mask - има много фенове в темата, за мен също  е средна хубост продукт, но след толкова почистващи средства на голо лице въобще не мисля, че ще може да покаже добрите си качества, единствено, ако Clarifying Mask не е успяла да изсмуче ползите от хубавия масажен крем евентуално би била ок, но щом не почиства предишното средство, тогава какви са и точно почистващите свойства се чудя.

Като цяло впечатленията ми от бранда са, че е средна хубост с неоправдано високи цени. А по повод на неправилната употреба, следвам указанията на производителя, и няма да се съглася с блогърката, която е купила едни мостри и целта и е да си напише поредното ревю.
С блогърите винаги седи проблема, че бълват материал, за да поддържат интерес и да се борят за трафик, скритата реклама и т.н. Sunglasses Та да не ми обясняват на мен, която дотук в живота си съм похарчила цяло състояние за козметика, че не го ползвам както трябва. Като реша, че не ми харесва, не ми харесва и маркетинговите трикчета не ми вървят. В случая мисля, че granny, трябва по-старателно да изчете сайта на производителя, преди да даде този съвет.


Йен, това масло от карите на първо място предполага, че е за много суха кожа.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 10:02 от zari65

# 229
  • Мнения: 1 795
Иен, на мен добре ми звучи това масло Simple Smile Аз съм със суха кожа, но никак не се притеснявам, когато става въпрос за измивен продукт, какво точно е маслото. Правила съм почистване и с чисти, базови масла без проблем.  Важното е да премахваш остатъка с влажна кърпа ако не емулсира добре.

А пратката от Jolse защо е на митница? Нали уж идваха без проблем? Може и на лични Simple Smile

Зари , ние си се знаем и няма да ти направи впечатление, но понеже ме обвиниха, че съм контра на всичко ще трябва да се изкажа. Някак си чувствам се задължена HugJoy
Бюти грани не ми е от любимите блогърки ( дори ми е леко антипатична) , но определено не е от вида " купих тестери, за да направя ревю". Следя я от доста време, защото коментира изключително корейски лукс и купува и тества огромно количество, включително всички лимитки. Рутината, която показва си е на марката, а тя просто  обръща внимание, че с тестери е достъпна за всеки.
Колкото до самата поредност за мен има логика. Аз харесвам  Sulwhasoo- не всичко, а и не всичко ми понася на чувствителната кожа, но доста продукти повтарям и потретвам и то пълноразмерни. First-a и нощната маска са ми любов отдавна, clarifying маската определено по този начин върши работа, само масажния крем още не съм пробвала, но ще коригирам при първа възможност. От луксознити брандове при мен се оказа голямо разочарование Sum:37, но със sulwhasoo и whoo си другаруваме прекрасно. Чакам да пуснат полетите и да ме заредят приятелите от Корея с някоя красота.
За рутината не бих ползвала тяхния ексфолиант, защото определено не е мой тип, но мисля, че всеки друг ще върши работа.
Имаме: ексфолиация -махнали сме мъртвия горен слой и сме подготвили кожата за по-добро проникване на последващите стъпки; слагаме first-a, който е грижа и отгоре масажираме с богатия на масла масажен крем. Всички хубавини прониква в дълбочина, а маслата разтварят мазнотиите по порите и размекват горния слой клетки. Обтриваме с гореща влажна кърпa, което е достатъчно, за да премахне остатъка, но не суши кожата като при измиване. Слагаме отлепящата се маска, която ако се нанася на суха и чиста кожа наистина не се сваля. Имам я и ми отлежава в шкафа по тази причина, но като пробвах върху кожа подготвена с маслена баня ( за съжаление нямам масажния крем) наестина се отлепи много лесно и без зачервяване. Като цяло от доста време вече ползвам всички почистващи маски , вкл.глинените след почистване с масло и обтриване с влажна кърпа.
Маската допочиства порите, като пак няма измиване, т.е. всичко което сме сложили отдолу продължава да си е там и отдавна е проникнало навътре. Отгоре запечатваме с нощната маска.

# 230
  • Мнения: 13 260
Viola, масажния крем само се изплаква с вода. По спомен инструкциите бяха такива на производителя, изплакване с вода или с топла кърпа 3-5 мин. За овърнайт маската също се препоръчваше  само изплакване с вода. На някой, ако му се занимава може да види точно как е, че пиша от телефон и не ми се рови.


Всеки търси различни неща в продуктите. Както казах средна хубост, но не за тази цена. Прилични продукт с отличен маркетинг.
А блогърите няма как да избягат от повърхностното,  тъй като целта е публикации. И мойта любимка вече върти една и съща плоча и залита към скрита реклама. Пък и да не забравяме, че на пазара е пълно с кофти продукти, затова много от нас се интересуват какво къде и си помагаме в тази тема с обмен на знания и впечатления, та има от всичко и кофти продукти и неправилно използване , което и на мен се е случвало. Но също се е случвало и правилно използван продукт, та няма как да се съглася с изказването, което коментирахме.

# 231
  • Мнения: 6 618
Скрит текст:
Swetulka, най-правилния отговор в случая е: с всичко и с нищо Joy Зависи от кожата и от останалите продукти
Галактомисис  са екстракт от дрожди, получен при оризова ферментация, т.е. това са ферменти и като проводници от една страна усилват действието и подобряват проникването на всички останали компоненти, от друга -самия екстракт е много богат на нутриенти— пептиди, аминокиселини и минерали, витамини от  група В и А, фолиевая к-на и др.
Тъй като са ферменти има ензимен процес, самите вещества са разбити на много малки молекули и проникват по-дълбоко в дермата, стимулират регенерацията и синтеза на колаген, имат имуномоделиращо и антиоксидантно действие и други хубавини, но също така подобряват проникването и засилват действиетто на всичко, с което се комбинират. За това и обикновено продуктите с ферменти са first treatment. Съответно има и повишен риск от раздразнение и алергия.

За борбата с появата на черни точки е много важна хидратацията- вътрешна и външна, защото дехидратираната кожа е склонна към по-обилно отделяне на себум и то по-гъст, и лепкав.

За третиране на черните точки:
1. По-продължително маслено почистване. Назад съм пускала един клип с подробности по въпроса. Изпробвано е- върши чудеса!
2. Редовна, лека хим.ексфолиация с ВНА. Само тя има въздействие върху черните точки, защото е мастноразтворима и прониква в дълбочина. Аз харесвам Cosrx black head liquid - справя се добре без да е твърде активна.
3. Съчетаване на горните две с физ.ексфолиация -пилинг гел, най-добре ензимен, и локално нанасяне на глинени маски.
4. Задължително хидратация с тоник няколко скина особено след т.2 и т.3.

Трябва да се има предвид, че вит.С засилва видимостта на черните точки, защото кара себума в порите оксидира и потъмнява и визуално си проличават и най-малките точици.

niya.ivanova, като пристрастена към центелата много харесвам тоника на Purito, както и крема. Напоследък преоткрих и серията Cicapair на dr.Jart

Viola , Cosrx black head liquid дали е подходящ за 14 годишен тийн ?
Засега го мажа един път седмично с Glycolic Acid 7% Toning Solution на ТО, получават се нещата .

# 232
  • Мнения: 1 795
iliana, подходящ е, има достатъчно меко действие, но като всяка киселина си изисква хидратация и задължителна слънцезащита. Гликоловата е Аha и има по-леко действие спрямо салициловата.

# 233
  • Мнения: 6 618
Благодаря, ще доизразходвам тоника на ТО и ще поръчам на Cosrx. Трябва и да намеря начин да го принудя да слага слънцезащита, а вечер  само с хидратиращ тоник ще е достатъчно ли?

# 234
  • Мнения: 1 795
Зависи от кожата с какво мие, но пак тоника ще се изпари след някое време ако няма какво да го запечата. По добре да е някаква емулсия вода-масло или поне някакъв лек гел-крем над тоника

Да похваля слънцезащитата на make prem с оранжевата капачка Capsule Sun Gel. Най-лекия хидратиращ спф, който съм ползвала! Бях забравила колко е комфортен. 75мл, туба с помпа, хим.филтри. Не е подходящ за мазна кожа. Ако някъде ви попадне на добра цена взимайте без да се замисляте Simple Smile

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 794
Зари, Виола благодаря ви за коментара за маслото, аз съм с мазна склонна към акне кожа и доста масла и балсами ми предизвикват пъпки, та много внимавам с продукта на първа стъпка. Имам едно масло от кайсиеви ядки и може него да ползвам ако поръчката много закъснее.
За Джолсе писах на лични Виола.

# 236
  • софия
  • Мнения: 1 200
Добро утро,  може ли някой почитател на японската козметика да сподели впечатления от маски на Mitomo?
А, и да кажа, че идват пратки от ebay до UK, доста бързо даже.

# 237
  • Мнения: 3 632
http://jolse.com/category/mega-deal/588/?

MD, а вие нищо не казвате Imp

# 238
  • Мнения: 1 795
Защото явно не сме видяли...
Това сигурно е за сефте да има мегадийл и да не е пропищял форума още в 10.01 сутринта JoyGrin
Честно казано, от както доставят само с ДЧЛ и вероятност 50/50 за близки срещи с митница, въобще спрях да ги следя.
Отивам да разглеждам и най-вероятно ще забърша едно- две нещица, колкото да тествам възобновената доставка до UK.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Йен, били си сподели опита си с балмовете и маслата при първата стъпка за почистване ?
(може и на лични , ако искаш ) 
И моята кожа е мазничка , а сега лятото сутрин ставам и мазнооо мазнооо, а нищо не съм променила в рутината си, а явно трябва 😀 Приключвам с олиото на skin watchers и се чудя какво да пробвам сега.
Сега на мега Дийл се загледах и в балма на Банила. Кое е по-икономично за ползване балма или олиото според Вас ?

Общи условия

Активация на акаунт