Разлика между ПМС и ранна бременост.

  • 49 984
  • 194
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 534
Не е въпрос само на късмет...
А на отговорност и заинтересованост към собственото тяло и здраве. Това, че не зачевате след 2-3-6 м. не значи, че имате репродуктивни проблеми. Но всяка жена трябва 1-2 пъти годишно да пуска поне цитонамазка, TSH, кръвна картина. Не само, когато иска да забременее.

# 76
  • Мнения: 6
Здравейте момичета, първо искам да ви се извиня, нова съм и незнам как да си направя тема. Имам проблем доктора ми изписа clostilbegyt, но тук в България каза, че го няма , много съм объркана и незнам как да ги намеря тези хапчета 😔😔😔 Моля ви, ако знаете нещо ми помогнете

# 77
  • Мнения: 534
Здравейте момичета, първо искам да ви се извиня, нова съм и незнам как да си направя тема. Имам проблем доктора ми изписа clostilbegyt, но тук в България каза, че го няма , много съм объркана и незнам как да ги намеря тези хапчета 😔😔😔 Моля ви, ако знаете нещо ми помогнете

На какво основание ти ги изписа? Имаш ли изследвани хормони, проходимост на маточни тръби и спермограма на партньора?
Клостилбегитът се намира в Гърция и Турция, но под друго наименование. Но те съветвам да не бързаш, а първо да се изследваш.
На мен също ми го бяха изписали преди време без никакви изследвания, просто от един ехографски преглед АГ реши, че нямам овулация и качествени фоликули.
Отказах да приемем хапчетата и започнах с изследване на всички хормони, оказа се, че съм с инсулинова резистентност. Започнах лечение назначеното от ендокринолог и забременях след 5 месеца.
Всяка жена има определен яйчников резерв, нужен за целия и живот. С лекарства стимулиращи овулация, каквито в случая са ти изписали, този резерв може да се изчерпа и да нямаш възможност за естествено зачеване.
Потърси второ мнение, пуснете изследвания и двамата с партньора ти и тогава, ако е нужно, мисли за това лекарство.

# 78
  • Мнения: 15 356
Яйчниковия резерв няма да се изчерпи и с няколко месеца на клостил,жените които си бият инжекции за доста сериозна стимулация при инвитро ,пак си разполагат със собствени яйцеклетки.Дори и години след това,макар с 15 извадени Я на една стимулация,примерно.
 А лекаря изписал го,репродуктивен ли е?И защо изписва хапчета за стимулация,на какво основание?И защо изписва такива,които от памтивека ги няма?Кломен,Фемара,Летрозол са за стимулиран цикъл напоследък,който се прави след изследвания ,както е писано вече ,и при проследяване на броя фоликули,както и нарастването им.

# 79
  • Мнения: 6
Направени са нужните изледвания и на мен и на съпруга ми. Клостилбегит е за стимулиране на овулацията и узряване на яйцеклетката... Просто попитах дали знаете нещо къде мога да открия хапчетата...

# 80
  • Мнения: 534
Направени са нужните изледвания и на мен и на съпруга ми. Клостилбегит е за стимулиране на овулацията и узряване на яйцеклетката... Просто попитах дали знаете нещо къде мога да открия хапчетата...

В Гърция се казва Кломен производното на Клостилбегит. Ако може да си го набавиш от там, в БГ трудно се намира, спрян е отдавна.

# 81
  • Мнения: 21
На темата, ПРеди МЦ  гърдите ми стават надути и големи  болезнени, А при втората бременност въпреки че беше кратка , имах болезнени и чувствителни зърна Допир с ръка, вода , сутиен ми се струваше като удар от ток!! НА това му казвам  разлика. И Ми беше горещо,в ъпреки хладното време, Около мен всички с жилетки , аз с летни рокли, студ не усещах!!! А теста за бременност направо беше фабрично положителен на трети ден закъснението. Докато отворя прозорчето и втората черта ярка като слънце!!

# 82
  • Мнения: 546
При мен нямаше кой знае каква разлика от ПМС. До последно не вярвах, че може да е станало, но имах някакво вътрешно чувство. Гърдите ме болят винаги преди М. Този път обаче само зърната станаха адски чувствителни. Другото, което ми направи впечатление е, че ходех доста често да пишкам. Изхвърлях адски много течности, а преди М това изобщо не е характерно за мен, по принцип се подувам и ми се покачва теглото. Та общо взето само това, което беше по-различно. Успех на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 83
  • Мнения: 30
Здравейте може ли някоида ми каже на какво може да се дължи различната продължителност на цикъла
Принципно ми е редовен (5-7дни)
Интервала е 28/32 дни , различно
Но този месец цикъла ми беше само 3 дни , има ли опасност да съм забременяла ?

# 84
  • Мнения: 155
Имала си цикъл.. Сама си отговори на въпроса 🙂


Здравейте може ли някоида ми каже на какво може да се дължи различната продължителност на цикъла
Принципно ми е редовен (5-7дни)
Интервала е 28/32 дни , различно
Но този месец цикъла ми беше само 3 дни , има ли опасност да съм забременяла ?

# 85
  • Мнения: 146
Здравейте момичета, честито на всички, които носят в утробата си живот! Лека бременност и живи и здрави бебенца. Така , сега искам да Ви разкажа за мен и да чуя мненията Ви. Юли месец ми дойде менструацията на 12.07, не беше обилна и неочаквано кратка, свърши ми около 16-ти. С мъжът ми имахме интимен контакт няколко пъти на 19-ти. От календара на телефона видях, че не съм в овулация, тоест овулацията ми се пада тези дни, тъй като цикълът ми е на 30-32 дни. За съжаление точно в този момент с мъжа ми живеем на различни места и нямаме възможност да пробваме. На 23.07 станах много нервна, чак ми се ревеше ей така без причина, на 25.07 гърдите започнаха да ме болят, подуха ми се, дори когато слизам по стълби си ги държа, защото болката е голяма. Но, всеки месец преди цикъл имам тези болежки в гърдите. Кръстът ме боли, но го отдавам от пренатоварване от тренировките. Апетит по принцип винаги си имам. Вчера обаче не издържах и си купих шур чек тест, който твърдо имаше една черта. Менструацията я очаквам около 10-ти август. Мислите ли, че теста може да не е правилен и макар че опитът е бил след цикъл все още има надежда ? Благодаря.

# 86
  • София
  • Мнения: 11 464
Ако цикълът е редовен, няма шанс.

# 87
  • Мнения: 146
Ако цикълът е редовен, няма шанс.
Еми на 30-32 дни е, единствено ноември ми пропусна миналата година.

# 88
  • София
  • Мнения: 349
Когато забременях със сина ми, единствения симптом, който имах преди закъснението беше много чувствително обоняние. Миризми, които преди това съм усещала едва-едва, тогава започнах да усещам като много силни и остри. Освен това имах пмс по някое време, после отмина, но цикъл не се появи. И когато ми закъсня и направих тест - положителен, чак тогава навързах нещата. Преди това изобщо не предполагах, че съм бременна.

# 89
  • Мнения: 141
Здравейте, цикъла ми е различен 28 дни или 32 , лятото забелязвам , че е 28 дни, по изчисления трябваше на 1 автуст да ми дойде, но още го няма , а юли ми дойде на 5
Въпроса не знам къде да го задам , но ще питам тук: При тази ситуация има ли закъснение , понеже не мога да схвана още през колко дни ми е ?
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт