Почивка в Сапарева баня

  • 17 219
  • 93
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Препоръчате ми хотел или къща за гости с външен басейн в Сапарева баня.
Искаме да отидем през лятото за 5 нощувки.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Емали или Германея , но има и други хубави

# 2
  • София
  • Мнения: 38 199
Аз съм била в Емали, но предпочитам един друг, който е на една минута оеша от големите басейни.

# 3
  • Мнения: 1 270
Аз препоръчвам Holiday House Kubrat. Със съпругът ми сме били там и сме доволни.

# 4
  • Мнения: 2 517
Аз препоръчвам Holiday House Kubrat. Със съпругът ми сме били там и сме доволни.
Ама Букинг дава само наем на цяла къща ...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Всъщност винаги и навсякъде има свободни места , кАто отиваме следващ път ще избираме на място Simple Smile

# 6
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Разгледах много къщи за гости и хотели. Спрях се на следните хотелчета Германея, Виа Лакус и Апартхотел Сапарева баня. Всичките имат външни басейни. Първите два предлагат и закуска. Цените на нощувка са близки 93лв,100лв и 85 лв.
Моля да ми препоръчате кой да избера.

# 7
  • Мнения: 6 255
Разгледах много къщи за гости и хотели. Спрях се на следните хотелчета Германея, Виа Лакус и Апартхотел Сапарева баня. Всичките имат външни басейни. Първите два предлагат и закуска. Цените на нощувка са близки 93лв,100лв и 85 лв.
Моля да ми препоръчате кой да избера.
В никакъв случай, НЕ избирайте Германея. Стар хотел с нечисти басейни. Храната им е посрествена.

# 8
  • Мнения: 19 357
....и Виа Лакус - НЕ. Това е пародия на хотел, лошо обслужване, теснотия и т.н. Не става категорично.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 129
....и Виа Лакус - НЕ. Това е пародия на хотел, лошо обслужване, теснотия и т.н. Не става категорично.
Това е доста меко казано Wink
Уж всичко си има, но е колкото да се каже/напише че го има. Личният ми отзив е и в Гугъл, и в черния списък.
Последния път спахме в една къща Идер - няма басейн, спа и тн, само за преспиване след котвата бяхме, но беше доста по-приятно от Виа Лакус.

# 10
  • Мнения: 19 357
Нелка, много точно описваш хотела, така го усетих и аз. Между другото в Котвата са пуснали билети за външен и вътрешен басейн по 35 лв в делник и по 40 лв уикенд цена.....Та малко ще пропускам тази дестинация, докато не се освестят. Билетът беше 15 лв преди.

# 11
  • Мнения: 6 255
Има си доста други хотели с басейни, така че изобщо не смятам да ходя в Котвата или някъде другаде. Аз обичам да слизам в Спато по хавлия, а не да се преобличам в разни съблекални и да мъкна багажи.

# 12
  • Мнения: 19 357
Има си да - https://www.spahotel103.bg/bg/accommodation
между 220 и 320 лв за нощувка. Другото е простотията в Германи и Виа Лакус. Това е положението в Сапарева баня в момента за съжаление.

# 13
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Ние се отказахме ще  ходим в Пампорово.

# 14
  • Мнения: 6 255
Има си да - https://www.spahotel103.bg/bg/accommodation
между 220 и 320 лв за нощувка. Другото е простотията в Германи и Виа Лакус. Това е положението в Сапарева баня в момента за съжаление.
Аз харесвам Емали Грийн, но той е само с малък хидромасажен вътрешен басейн и две външни джакузита. В другият Емали на съм била,но той също е с басейн. Мои близки често посещават Апарт хотел и Спа Сапарева баня и са супер доволни. Там обаче няма ресторант,което за мен е проблем, иначе до сега да съм го посетила. Ходят също и в Илиевата къща. Коко хилс също имат басейн, но не съм го посещавала и не можо да дам отзиви.
Иначе извън темата, ако не ти е много скъпо и само на 14 км от Сапарева баня, може да погледнеш новата перла на с. Белчин,  Белчински извор https://www.belchin-spring.com/ или Белчин гардън.

# 15
  • Мнения: 19 357
Мерси, това в Белчин съм си го набелязала. Иначе редовно ходя в Белчин гардън и ми харесва.

# 16
  • Мнения: 128
Здравейте! Препоръчайте добро хотелче в Сапарева баня. Също какво може да се види наоколо? Някой ходил ли е скоро в района да каже работи ли лифта към Рилските езера? Също ме интересува откъде тръгва и откъде минава, смисъл от него могат ли да се видят? Благодаря предварително!

# 17
  • Мнения: 1
Не ходете в Германея. Не се спазват противоепидемичните мерки. Сутрин се сервира на блок-маса, която е много малка, хората се бутат около нея и всеки пипа хляба и храната. Външният басейн е малък и винаги им много хора в него. Не се спазва социална дистанция. Ужас!

# 18
  • Мнения: 19 357
Случайно някой да знае дали в Емали до Аква клуб котвата имат собствен външен басейн? Почти съм сигурна, че го видях като минавах, но на сайта няма такава снимка и описание.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 140
По спомени от преди няколко години, нямаха външен, само вътрешен. Ние сме почивали там и ни хареса, но за басейн си ходехме на Котвата.

# 20
  • Мнения: 19 357
Котвата са забили страшни цени, отделно стаите в Емали са по стотарка на вечер и ако ще плащам таксата в Котвата, по-добре да си взема някоя стая в хубава къща за гости на тихо място за половината цена от тази на Емали. Че и ме наплашиха че било шумно от улицата в стаите. Още се чудя. Благодаря за отговора.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 140
Ако цените са високи не си струва, наистина.

# 22
  • Мнения: 683
Котвата са забили страшни цени, отделно стаите в Емали са по стотарка на вечер и ако ще плащам таксата в Котвата, по-добре да си взема някоя стая в хубава къща за гости на тихо място за половината цена от тази на Емали. Че и ме наплашиха че било шумно от улицата в стаите. Още се чудя. Благодаря за отговора.

За Емали имаше ваучери за по 50 лева със закуска и вечеря. На влизане в Котвата сякаш и аз видях външен басейн на Емали.
Иначе на Котвата входа е 20 лева през седмицата и е тихо и спокойно. Мисля, че за деца беше 5 лева.
Ние бяхме в къща за гости с външен басейн. На главната улица е и наистина е шумно нощем. Като изхвърлят боклука сутрин  в 7 точно под прозореца ти е невъобразим шум.

# 23
  • Мнения: 2 517
Коя е къщата за гости?

# 24
  • Мнения: 683
Коя е къщата за гости?

Елпида

# 25
  • Мнения: 2 517
Мерси. Доволни ли сте?

# 26
  • Мнения: 683
Да. Като изключим шумните моменти, които споменах, всичко друго беше добре.

# 27
  • Мнения: 19 357
Повдигам темата, защото на картата видях, че са направили още две места с открити басейни и платен достъп в Сапарева баня. Водно конче и още един - Аква зона. Някакви отзиви за тях, някой да ги е посещавал - Водното конче има ли съблекалня, че не намерих сайт, а само доста симпатични снимки.

# 28
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Повдигам темата, защото на картата видях, че са направили още две места с открити басейни и платен достъп в Сапарева баня. Водно конче и още един - Аква зона. Някакви отзиви за тях, някой да ги е посещавал - Водното конче има ли съблекалня, че не намерих сайт, а само доста симпатични снимки.
И аз съм набелязала Аква зона. Писах им на Месинджър за цената - делник 12лв/8 лв, а уикенда 20 лв/10 лв съответно за възрастен/дете. Ако е хубаво времето (прогнозата за средата на август не е много добра, но вече резервирах), ще ги посетим и ще пиша.

# 29
  • Мнения: 19 357
Благодаря, ще се радвам да прочета. Пожелавам приятна почивка, то в Сапарева баня е хубаво и когато не е толкова горещо.

# 30
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Здравейте. В Сапарева баня сме, но не посетихме Аква зона, а минерален басейн Плажъ. Препоръча ни го семейство от къщата за гости, в която заедно бяхме настанени. Аз лично не съм очарована. Шезлонгите са много на гъсто и големият басейн е супер дълбок. В басейна с дюзите едва се намира място. Както и да е, децата са доволни.

# 31
  • Мнения: 19 357
Здравейте. В Сапарева баня сме, но не посетихме Аква зона, а минерален басейн Плажъ. Препоръча ни го семейство от къщата за гости, в която заедно бяхме настанени. Аз лично не съм очарована. Шезлонгите са много на гъсто и големият басейн е супер дълбок. В басейна с дюзите едва се намира място. Както и да е, децата са доволни.
Сапарева баня се пука по шевовете от туристи тези дни. И показателно е, че сте посетили басейна в делник и отново е натоварено. Къщите за гости никнат като гъби, басейните са едва четири, които стават за плажуване.

# 32
  • Мнения: 683
Ако можете да си позволите, отидете на Котвата. Ще ви хареса доста повече.

# 33
  • Мнения: 19 357
Ако можете да си позволите, отидете на Котвата. Ще ви хареса доста повече.
Не съм на това мнение. Пиша като човек, който преди десетина дни е посетил точно Котвата. Човек върху човек, жега и невъобразим шум. Плюс високи цени. То бива да забиеш двайсет-трийсет лева на човек вход, но вътре да е ВИП, а то прилича на селски панаир. Съблекалните предлагат двайсетина сантиметра лично пространство, в по-натоварените периоди няма и толкова. С една дума докато не редуцират шезлонгите и продаваните билети до разумна цифра, гарантираща комфорта на всеки плажуващ, аз там повече няма да стъпя.

# 34
  • Мнения: 683
Да, но там има много повече басейни, разнообразни като температура и дълбочина.
Разбира се, че е въпрос на предпочитания.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 11 913
В началото на юли бяхме за няколко дена в Сапарева баня.8-10 юли. Беше много спокойно в Котвата. Намирахме си ММ свободни басейни с по двама трима човека максимум освен нас, а често си се разполагахме сами. Много ни хареса.В петък беше 20 лв, в събота и неделя - 30 лв входа. Явно си е до сезон запълването.

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 4 146
Изкарахме седмица в Сапарева баня. На Плажъ  е просторно и има добре подредени огромни квадратни чадъри. Тоалетните и съблекалните, обаче, са малко , зле и мръсни ,вътре ,освен,че е тясно,не може да се диша от влага и задух .  Топлият басейн е  тъпкан, мътен,кръглият горещ- също все пълен, големият -студен,за мен, и дълбок.
На Котвата изкарахме другите плажувания. Няколко пъти влизах след 15 ч безплатно с Мултиспорт карта.
Нощувките ни бяха в къща ИДеР, има всичко необходимо. Сърдечни стопани.Посуда,сушилка, идеален интернет, микровълнова,кърпи,хубава баня,приземен етаж. Голяма трапезна маса,на която вечер си правехме салатата. Няма климатик ( за моя радост),но си е прохладно.Оттам ни дадоха и талони за 10 процента отстъпка за Котвата. Вероятно и другите къщи за гости разполагат с такива.
Вчера очаквах лудница в Котвата,но до 15 ч си беше почти спокойно.  На моменти е, в петък по обяд спряха да пускат, заради многото продадени билети. Котвата печели ,че можеш часове да не излизаш от водата и с добрите си тоалетни и съблекални. Така и така бяхме разчели бюджета си основно за водата. С останалото- карахме по-скромно.
Приятелка похвали много Аква зоната,но не стигнахме до нея.
Пп.На централната улица една баба продава чуден мед от борови шишарки Smiley
За съжаление,гейзерът не работи,чака го сериозен ремонт.

# 37
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
blanc и аз бях набелязала тази къща, но нямаше места за нашите дати.

# 38
  • Мнения: 197
хубав хотел освен 5 те елемента?

# 39
  • Мнения: 9 152
хубав хотел освен 5 те елемента?
Много съм доволна от 103 °. Хотелът има отличен сервис, много млади и усмихнати служители,  хубаво меню с вкусни ястия, хубава гледка- вижда се планината, гейзерът, който вече работи. Вечер е осветен в цвят.
Хотелът е добре поддържан, чист, светъл, уютен, красиво обзаведен, с оригинални маслени картини, с добро отопление, вентилация, осветление. Има солна стая, зала за релакс, сауна, външно и вътрешно джакузи, фитнес, басейн, джакузи.
Водата е великолепна! Сребърните ми украшения се оцветиха, което означава, че не е разредена. Кожата ми стана мека и гладка като на бебе. Масажистите имат златни ръце. С професионално отношение и талант, успяват да уцелят индивидуалните специфики и нужди на клиента.
Сега за празниците коледната декорация е много красива и стилна. Създава още по- хубаво настроение.

# 40
  • Мнения: 19 357
Не е ли доста шумно от улицата? Намира се на натоварен междуградски път.

# 41
  • Мнения: 9 152
Ми сигурно зависи от това къде е разположена стаята. Пътят ми се видя малък, тих и спокоен. Може би представите ми за натовареност са различни. Ако балконската врата е отворена, се чува от време навреме някакво спорадично движение, но на мен подобен " трафик"  изобщо не ми е проблем.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Много съм доволна от 103 °. Хотелът има отличен сервис, много млади и усмихнати служители,  хубаво меню с вкусни ястия, хубава гледка- вижда се планината, гейзерът, който вече работи. Вечер е осветен в цвят.
Хотелът е добре поддържан, чист, светъл, уютен, красиво обзаведен, с оригинални маслени картини, с добро отопление, вентилация, осветление. Има солна стая, зала за релакс, сауна, външно и вътрешно джакузи, фитнес, басейн, джакузи.
Водата е великолепна! Сребърните ми украшения се оцветиха, което означава, че не е разредена. Кожата ми стана мека и гладка като на бебе. Масажистите имат златни ръце. С професионално отношение и талант, успяват да уцелят индивидуалните специфики и нужди на клиента.
Сега за празниците коледната декорация е много красива и стилна. Създава още по- хубаво настроение.
Катерица каква температурата в басейна? Топъл или леко хладен?

# 43
  • Мнения: 9 152
don domat, водата в басейна е топла, 36•, а в джакузито още по- топла, но не попитах колко точно е. Ако първо се влезе в джакузито, а след това в басейна, водата в басейна се усеща хладка. Ако се влезе в джакузито непосредствено след басейна, водата в него се усеща като много топла. Има таймер, аз след изтичане на времето му не оставах за по- дълго, за да не прегрея. Единият път лицето ми се зачерви и усетих приливни вълни. Имах нужда да посъбера топлина и ми се отрази добре.

# 44
  • Мнения: 3 377
Някой, който е бил в 103° и в Петте елемента? Да направи съпоставка и да каже кой от двата хотела е по-хубав, с по-топли басейни, СПА, храна и пр.? Бих била много благодарна 🌷

# 45
  • Мнения: 197
Някой, който е бил в 103° и в Петте елемента? Да направи съпоставка и да каже кой от двата хотела е по-хубав, с по-топли басейни, СПА, храна и пр.? Бих била много благодарна 🌷

5 елемента

# 46
  • Мнения: 197
някой мнения за рила рокс?

# 47
  • Мнения: 96
Здравейте, ще почиваме на Паничище и търся мнения за закрит минерален  басейн подходящ и за деца, който до посетим в Сапарева баня.
Моля за препоръки Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 17 140
Я как навреме се съживи тази тема, че да ме подсети да питам - ще ходим на Сапарева баня другия уикенд, но ще е по повод и исках да питам за препоръки за ресторант. Мисля да направя още през седмицата резервации за една вечеря и един обяд, че последния път като ходихме уикенда, се видяхме в чудо без резервация.
Вечеряли сме в ресторанта на 103 градуса и много ни харесва, така че той ми е резерва, но е много скъп и бих избрала друг, ако има препоръки. Единственият ни каприз е да не е супер нагъчкано и шумно (например със силна музика и оркестър не ни се иска да вечеряме Wink).

# 49
  • София
  • Мнения: 1 244
Я как навреме се съживи тази тема, че да ме подсети да питам - ще ходим на Сапарева баня другия уикенд, но ще е по повод и исках да питам за препоръки за ресторант. Мисля да направя още през седмицата резервации за една вечеря и един обяд, че последния път като ходихме уикенда, се видяхме в чудо без резервация.
Вечеряли сме в ресторанта на 103 градуса и много ни харесва, така че той ми е резерва, но е много скъп и бих избрала друг, ако има препоръки. Единственият ни каприз е да не е супер нагъчкано и шумно (например със силна музика и оркестър не ни се иска да вечеряме Wink).

При Радо, ходили сме преди две години може би, но страхотни неща правеха. Пици, паста, салати. Задължително с резервация. Не беше много голямо, макар че правиха някакво разширение.

https://www.google.bg/maps/place/Pizza+Rado/@42.2886503,23.2619665,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x5c041bd141f83517!8m2!3d42.2886503!4d23.2619665

# 50
  • София
  • Мнения: 17 140
Точно При Радо гледах вчера в Гугъл и си го бях харесала, много благодаря за мнението! И благодаря за информацията за резервация, мислех, че там ще можем да минем и без.

# 51
  • Мнения: 19 357
Ползвала съм услугите на пицария Радо за приготвяне на храна за вкъщи  - много доволни останахме от ризотото, бързо и коректно обслужване.

# 52
  • Мнения: 41
И двата хотела -103 и петия елемент посетих тази година. Първия през седмицата от неделя до сряда, втория през уикенда. Втори път хотел петия елемент няма да посетя. Причините са няколко. Заблуждаващя оферта и при настаняване когато искахме да я сменим не пожелаха. Запазих две нощувки със пълно изхранване - закуска, обяд и вечеря. Изумлението ми при настаняване беше че ми се полага само един обяд. Поисках да сме тогава с офета само закуска и вечеря отговора беше НЕ може -така сте резервирали. В крайна сметка има платена услуга която не предоставят. Персонала не е обучен. Не се почиства стаята. СПА -то им е голямо с много предложения за всеки вкус и с няколко басейна. Обзавеждането в хотел е отлично, стаите са големи. Хотел 103 е по бутиков с превъзходна закуска. Има доста по малко СПА и работи само вътрешния басейн който не е много голям. Бих го посетила отново след като отворят и басейна на покрива.

# 53
  • Мнения: 9 152
Не знаех,че 103  има басейн на покрива.
Там не само закуската е првъзходна, а обяда и вечерите - също. Много добра кухня, прясна, разнообразна и гурме.
Ресторантът е стилен, обслужването е перфектно.

# 54
  • Мнения: 41
Да в 103, има басейн на покрива който се ползва в по топлите месеци. Допълвам че, хотел Петте елемента ме компенсираха днес при напускане на хотела и платих цена на оферта със закуски и вечеря. Благодаря за което, впечатлиха ме.

# 55
  • София
  • Мнения: 17 140
Басейнът на покрива е малък и е по-скоро бар  с басейн, но е много приятно де, с гледките и всичко, стига да успеете да си намерите свободен шезлонг.
Иначе аз също много харесвам хотела и особено кухнята, ресторантът е уникален.

# 56
  • Мнения: 19 357
Момичета, колебая се между 103 Сапарева баня и 103 Алпин - този средният, не най-новият в Паничище. Търся добър СПА център, хубава храна и да може да се наеме апартамент. В 103 в Сапарева баня как е уреден въпросът с паркирането? Периодът на настаняване ми е края на март - вероятно тогава Сапарева баня ще е по-подходящ като локация?

# 57
  • София
  • Мнения: 17 140
103 в Сапарева баня имат паркинг от другата страна на улицата.
От Алпин се интересувам и аз, ако някой иде, да сподели Simple Smile

# 58
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Бърди, и от мен едно За за Радо. И определено с резервация.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 140
Бяхме в Радо, Ели, много ни хареса Blush
 Благодарности на милитана!

# 60
  • София
  • Мнения: 1 244
Явно държат нивото, сигурна бях. Дано успеем и ние да стигнем до там скоро Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 2 875
Някой да е ходил е хотел Емар?

# 62
  • Мнения: 264
Отзиви за Вила Влахов? Благодаря!

# 63
  • Мнения: 19 357
Отзиви за Вила Влахов? Благодаря!
Чистичко, ново, с басейн, на хубаво място. Сега минусите - има едни мухи около басейна много досадни. И главното - при обещана възможност за закуска в барчето имаше някакви питки чак към 10,30-11 часа ,преди това нищо за ядене. Ние бяхме в стая без възможност за готвене и не си носехме нищо, а ставаме и закусваме рано. Отделно че при настаняване не ти обясняват къде може да си направиш храна и да ползваш хладилник, печка, маса за хранене и т.н. Видях, че има и то много добре уредено място, но не бях сигурна, че може да го ползваме и кога, тъй като хотелът беше пълен. Това е характерно в семейните хотелчета в Сапарева баня - обща кухня, но на мен не ми допада, защото се притеснявам, а и е за доста стаи в интерес на истината. Ако сте ок с тези условия, става за два-три дни.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 875
Някой да е ходил е хотел Емар?

Да кажа , че го препоръчвам! Нямам забележки! Уникален!

# 65
  • Мнения: 19 357
Някой да е ходил е хотел Емар?

Да кажа , че го препоръчвам! Нямам забележки! Уникален!
300 лв на вечер за стая и даже няма вътрешен басейн?

# 66
  • София
  • Мнения: 2 875
Някой да е ходил е хотел Емар?

Да кажа , че го препоръчвам! Нямам забележки! Уникален!
300 лв на вечер за стая и даже няма вътрешен басейн?

238 ни излезна, като се плати предварително.Това е съботно- неделна цена. Външният басейн ни беше достатъчен. Хотелът е много нов и много добре направен. Закуската беше много качествена. В ресторанта им храната е много добра и не е на непоносими цени. В другите големи хотели които гледах цените бяха 300-320 лв. Заради цената го предпочетох, но със сигурност ще се върнем Hands V

# 67
  • Мнения: 4 239
Миналата седмица с ММ бяхме за пет нощувки от понеделник до събота в Апартхотел и СПА "Сапарева баня" /ЕНИС СПА/ . Резервирах и платих през букинг, избрах по снимки и отзиви, тел. за резервации - 0895620521.
       Търсехме си място, където двама възрастни да отдъхнат на тишина и спокойствие от хорска глъчка - намерихме го!  Хотела е с минерален басейн и джакузи (само за гостите си), които бяха отлично поддържани, с идеална температура на минералната вода. За наш късмет в 95 % от времето на престоя ни си се пляцикахме само двамата като в частен басейн и не сме се засичали с други хора. Чак в петък следобед пристигнаха едно семейство с две дечица Simple Smile Работното време на басейна е от 8.30 до 19 ч. Разполагат и с ИЧ сауна, но по здравословни причини не я ползвахме.
       Стаята ни беше на последния етаж с много голяма тераса с чудна гледка, идеална за събиране на слънчев тен. Удобно легло, телевизор с много канали, баня с душ-кабина, малък хладилник. Хотела се намира на ул. Трети март, не предлагат изхранване, но буквално срещу входа му има магазинче за хранителни стоки, на метри е СВА, а малко по-надолу отлично заредения Фреш-маркет. За семейства с дечурлига пред фреш-маркета има много хубава детска площадка. Преди СВА, в началото  на ул. Васил Левски (пътя за Паничище) е хотел с ресторант "Приятели" - чудесен ресторант с много добра кухня и обслужване. Започват работа в 8 ч. и за закуска освен много други неща предлагат мекици и пържени филийки Simple Smile На съвсем близко пешеходно растояние също има заведения с добра кухня с обедно меню, до парка с гейзера е ресторант Бохеми, който също ни допадна. Докато пробвахме къде да похапваме престоя ни приключи и така и не стигнахме до пицарията при Радо, за която освен от темата, чухме добри отзиви от приятели.
         Градчето много ни хареса, тихо и спокойно, чудесна природа, много дружелюбни хора. С удоволствие ще почиваме пак там.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 09:29 от tetka_the_best

# 68
  • Мнения: 421
Миналата седмица с ММ бяхме за пет нощувки от понеделник до събота в Апартхотел и СПА "Сапарева баня" /ЕНИС СПА/ . Резервирах и платих през букинг, избрах по снимки и отзиви, тел. за резервации - 0895620521.
       Търсехме си място, където двама възрастни да отдъхнат на тишина и спокойствие от хорска глъчка - намерихме го!  Хотела е с минерален басейн и джакузи (само за гостите си), които бяха отлично поддържани, с идеална температура на минералната вода. За наш късмет в 95 % от времето на престоя ни си се пляцикахме само двамата като в частен басейн и не сме се засичали с други хора. Чак в петък следобед пристигнаха едно семейство с две дечица Simple Smile Работното време на басейна е от 8.30 до 19 ч. Разполагат и с ИЧ сауна, но по здравословни причини не я ползвахме.
       Стаята ни беше на последния етаж с много голяма тераса с чудна гледка, идеална за събиране на слънчев тен. Удобно легло, телевизор с много канали, баня с душ-кабина, малък хладилник. Хотела се намира на ул. Трети март, не предлагат изхранване, но буквално срещу входа му има магазинче за хранителни стоки, на метри е СВА, а малко по-надолу отлично заредения Фреш-маркет. За семейства с дечурлига пред фреш-маркета има много хубава детска площадка. Преди СВА, в началото  на ул. Васил Левски (пътя за Паничище) е хотел с ресторант "Приятели" - чудесен ресторант с много добра кухня и обслужване. Започват работа в 8 ч. и за закуска освен много други неща предлагат мекици и пържени филийки Simple Smile На съвсем близко пешеходно растояние също има заведения с добра кухня с обедно меню, до парка с гейзера е ресторант Бохеми, който също ни допадна. Докато пробвахме къде да похапваме престоя ни приключи и така и не стигнахме до пицарията при Радо, за която освен от темата, чухме добри отзиви от приятели.
         Градчето много ни хареса, тихо и спокойно, чудесна природа, много дружелюбни хора. С удоволствие ще почиваме пак там.


Чудесен отзив, разгледах мястото, хареса ми. Имам два въпроса - кухните оборудвани ли са, в смисъл можеш ли да приготвиш нещо леко, вземайки храна от магазина? И басейнът изцяло открит ли е или има плексигласови плоскости, които се махат? Че последното много ме дразни, иначе мястото ми хареса, най-вече заради големите апартаменти - ние сме с три деца и трудно намират места за настаняване в подобни курорти

# 69
  • Мнения: 6 255
polij, преди може би 2 години бях в апартхотела в апартамент с две спални. Няма удобства за готвене. Има малък хладилник и шкафове с мивка, чаши и чинии, но не са достатъчни. Имаше котлони, които по спомен не бяха вързани, но няма и абсорбатор, така че ако се готви вероятно ще се умирише целият апартамент. Мисля че имаше кана за топла вода. Ние си носехме машина за кафе, но така правим винаги. Има възможност да си поръчваш храна с доставка до хотела, или просто ти да си я донесеш от някое заведение, ако държиш да се храните в апартамента. Сега ако в кухните има промяна и са оборудвани би било добре. В басейна част от настилката се люпеше и бе неприятно за стъпване. Нямам идея дали поликарбонатното покритие са свяла през летните месеци, защото го посетих през зимата. Няма асансьор, така че за такива като мен със здравословни проблеми изкачването и слизането по стълбите е преизвикателство. Балкончето на апратамента е малко, но става. За бюджетна почивка е ок.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 13:59 от Fatalina

# 70
  • Мнения: 421
polij, преди може би 2 години бях в апратхотела в апартамент с две спални. Няма удобства за готвене. Има малък хладилник и шкафове с мивка, чаши и чинии, но не са достатъчни. Имаше котлони, които по спомен не бяха вързани, но няма и абсорбатор, така че ако се готви вероятно ще се умирише целият апартамент. Мисля че имаше кана за топла вода. Ние си носехме машина за кафе, но така правим винаги. Има възможност да си поръчваш храна с доставка до хотела, или просто ти да си я донесеш от някое заведение, ако държиш да се храните в апартамента. Сега ако в кухните има промяна и са оборудвани би било добре. В басейна част от настилката се люпеше и бе неприятно за стъпване. Нямам идея дали поликарбонатното покритие са свяла през летните месеци, защото го посетих през зимата. Няма асансьор, така че за такива като мен със здравословни проблеми изкачването и слизането по стълбите е преизвикателство. Балкончето на апратамента е малко, но става. За бюджетна почивка е ок.

Благодаря, за бюджетна е ок, но това с покритието на басейна мноого ме дразни, все едно съм в парник. Така че най-вероятно отпада. Просто ми хрумна като отправна точка за Рилските езера, които са планувани в обозримо бъдеще.

# 71
  • Мнения: 4 239
Да, ще подкрепя Fatalina по отношение липсата на асансьор. Както писах, ние си бяхме само двамцата на последния етаж с много голямата тераса в стая с една спалня. Подозирам, че съседния апартамент с тераса на покрива е по-голям и за повече хора, може би той е оборудван с кухня.  Като баба на дребни внучета обаче аз не бих била спокойна да ги пускам без наглеждане по терасата, защото съм си страхлива да не се покатерят на някой стол. Нямахме кухня в стаята, а само малък хладилник, което за нас беше напълно достатъчно. Два пъти ММ реши, че ще си правим салата, докато си пие питието на терасата. Терасите на долните етажи са малки, но прилични. Не стават за плаж Simple Smile
Басейна в момента е покрит, махнати са плоскостите отстрани, така че влиза достатъчно въздух и не е задушно от топлата минерална вода. Аз и заради това го избрах - заради прогнозата за дъждовно време, което не исках да ме ограничава от ползването на басейна когато ми хрумне. Почти три-четири пъти се случваше да превали по малко следобедите. Казаха, че при добро време махат покрива. Извън покрива покрай басейна също има шезлонги, но там слънцето започва да огрява към 10 ч. заради оградата и аз успях малко да поизгоря.  
Като заклети кафеджии си мислех да мъкнем с нас кафе-машината, но се отказах, че съвсем нямаше да мръднем от стаята. Както казах, срещу входа на хотела до малкото магазинче има кафе-автомат. Късно (последния ден) открихме, че във фреш-маркета има автомат за кафе, на който се плаща с банкова карта. Такова страхотно капучино с уникална пяна не са ми сервирали никъде скоро! А сутрешното кафе със закуска в "Приятели" (на петдесетина крачки) също беше много добро.
Eто линк от фб страницата - снимките горе в дясно и долу в ляво са на нашата стая и тераса. Другите две с кухнята не зная от къде са.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=581388727324917&set=pb.1000 … 36704.-2207520000.
       От чисто бабешка гледна точка за внучетата ми на 3 и 5 годинки това място би било скучно. Да се къпят и забавляват в басейна е ОК в рамките на час, час и нещо максимум, но после няма как тези деца да ги вържеш да не тичат насам-натам, а в самия периметър на хотела няма къде. Няма място за игра, освен в стаята...  Отделно от това, че не се предлага никаква храна и напитки те ангажира да излизаш с децата извън хотела, свързано със съответната подготовка, преобличане и т.н. ритуали.
      За мен и дядо беше идеално, обаче.
ПП - допълвам, че настилката в и около басейна в момента е без забележки.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 16:06 от tetka_the_best

# 72
  • Мнения: 683
Миналата година бяхме в къща за гости Елпида. Имат кухня за общо ползване и външен басейн. Цената е повече от добра. Намира се на центъра.

# 73
  • Мнения: 1 758
Зном,че въпросът ми не е точно за тук,но се колебая между Спа хотел Езерец Благоевград и Емар
Ако има някой,който е бил и в двата  да направи сравнение бих била благодарна

# 74
  • Мнения: 797
Миналата година бяхме в къща за гости Елпида. Имат кухня за общо ползване и външен басейн. Цената е повече от добра. Намира се на центъра.
И ние бяхме там. Не сме ползвали кухнята.  Хапвахме навън. Изкарахме си добре. Брат ми и синът ни всеки следобед ползваха басейна. Само това,  че  бяхме за малко дни не ми хареса.

# 75
  • Мнения: 19 357
Миналата година бяхме в къща за гости Елпида. Имат кухня за общо ползване и външен басейн. Цената е повече от добра. Намира се на центъра.
И ние бяхме там. Не сме ползвали кухнята.  Хапвахме навън. Изкарахме си добре. Брат ми и синът ни всеки следобед ползваха басейна. Само това,  че  бяхме за малко дни не ми хареса.
Басейнът с минерална вода ли е и не се ли чува шосето доста там?

# 76
  • Мнения: 683
Ауу, не помня за басейна, май не е минерална.
Не е някаква идеална тишина, но все пак е на централната улица. Има стаи с изглед към градината и басейна.
За 50 лева нямаше какво повече да очаквам. Сега гледам цената е 60 за двама.
И ние не сме ползвали кухнята да готвим, но си е опция. Правехме си коктейлчета, понеже има хладилник навън и беше удобно покрай басейна да си направиш питиенце.

# 77
  • Мнения: 797
Не е минерална водата. Нашата стая беше с тераса с изглед към градината. Не ни е прочел шумът. Нямаше шумни компании да се веселят до късно вечер. По обяд на басейна бяха брат ми и сина - децата ги пребираха за обеден сън.

# 78
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Басейнът в Елпида топъл ли е?

# 79
  • Мнения: 797
Басейнът в Елпида топъл ли е?
Няма система за отопляване на водата.

# 80
  • Мнения: 421
Планирам кратка ваканция - цел Рилски езера, нощуване в Сапарева къща, Сапарева баня. Някой с отзиви за мястото, пътят Сапарева баня-до лифта как е, много ли е натоварен лифта, макар въпросът да е безсмислен като се има предвид, че пътуването е на 22 септември:)

# 81
  • Мнения: 8 880
Пътят от Сапарева баня до т.нар. паркинг е много хубав, на паркинга вече къде ще има място е въпрос на късмет.

# 82
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Планирам кратка ваканция - цел Рилски езера, нощуване в Сапарева къща, Сапарева баня. Някой с отзиви за мястото, пътят Сапарева баня-до лифта как е, много ли е натоварен лифта, макар въпросът да е безсмислен като се има предвид, че пътуването е на 22 септември:)
Бъдете на паркинга до лифта около 8, дори по - рано, за да избегнете чакане.

# 83
  • Мнения: 193
Здравейте, между хотел Петте елемента и 103 градуса,кой е за препоръчване от към СПА и удобства,обслужване...

# 84
  • Мнения: 234
Здравейте, между хотел Петте елемента и 103 градуса,кой е за препоръчване от към СПА и удобства,обслужване...
Петте елемента.

# 85
  • Мнения: 3
Въобще не ми струва оправдано 350лв/нощувката за който да е хотел в Сепарева баня. За тези пари почивахме в Лъки Банско, в който всичко беше чудесно.

За идния уикенд резервирахме Art Studio в Сепарева баня, има много добър рейтинг в Booking. Освен Котвата и пицарията "При Радо", има ли нещо друго в градчето, което си заслужава да се посети?

# 86
  • Мнения: 1 685
Мисля да резервирам хотел Енис в края на март. Не шофирам, единствен автобус, който намирам София - Сапарева Баня е в 22.40, пристигащ посред нощ в Сапарева Баня. Това възможно ли е? Единствено фирма Травентурия излиза да предлага превоза Сф- Сапарева Баня.

# 87
  • Мнения: 3 001
Би трябвало да има автобус по магистралата - посока Пловдив, защо трябва да "катерите" планината и да пристигате по нощите. Във ФБ има групи за споделено пътуване, но нямам информация как се търси - може би по дестинация. Снаха ми и родителите й много често ги ползват, от Пловдив ли, от Раковски ли - това няма значение, имам предвид, че може да намерите и за Сапарева Баня - разстоянието от София е около 60 км. мисля.

# 88
  • Мнения: 6 255
Какъв Пловдив, това е съвсем друга посока. Това е магистрала Струма, а не Тракия и какъв терминал?! Автобусите за Дупница тръгват от автогара Сердика. Вижте автобус или влак до Дупница. Проверете разписанието на автобусите на автогара Дупница по маршрута Дупница - Сапарева баня. Поне преди години имаше почти на всеки час.

Последна редакция: нд, 18 фев 2024, 13:59 от Fatalina

# 89
  • Мнения: 3 001
Би трябвало да има автобус по магистралата - посока Пловдив, защо трябва да "катерите" планината и да пристигате по нощите. Във ФБ има групи за споделено пътуване, но нямам информация как се търси - може би по дестинация. Снаха ми и родителите й много често ги ползват, от Пловдив ли, от Раковски ли - това няма значение, имам предвид, че може да намерите и за Сапарева Баня - разстоянието от София е около 60 км. мисля.
Самоцитирам се, защото наистина съм направила грешка с посоката, да, до Сапарева баня е по магистрала "Струма" и по нея, в зависимост от отправната точка /София, съответен квартал, разстоянието е около 60-70 км. - така ми го дава Гугъл от нас до определен хотел там/.

Предполагам, че има повече автобуси, както е препоръчано по-горе, може би и влак. Но, като краен вариант и тези групи за "споделено пътуване" във ФБ могат да свършат работа. Просто трябва малко повече търсене в нета.

# 90
  • Мнения: 193
За хотел Петте елементя  - заслужава и си по високата цена от 45 лв за  Стандартна двойна стая с изглед към басейна вместо Стандартна двойна стая,толкова ли е хубав изгледа от едната стая и не хубав от другата стая,само в изгледа ли е причината или има разбика и в самите стаи. ,никога не съм ходила в Сапарева баня

# 91
  • Мнения: 19 357
За хотел Петте елементя  - заслужава и си по високата цена от 45 лв за  Стандартна двойна стая с изглед към басейна вместо Стандартна двойна стая,толкова ли е хубав изгледа от едната стая и не хубав от другата стая,само в изгледа ли е причината или има разбика и в самите стаи. ,никога не съм ходила в Сапарева баня
За мен тези цени изобщо не си заслужават за Сапарева баня. Стандартните стаи са с изглед към Рила, но и към шосето, което е доста натоварено, има отсреща и чалга заведение, което в уикендите работи до малките часове. Към басейна всъщност е северно изложение, гледката е към Плана планина и е много шумно от басейните, но след 19 часа утихва. Като цяло наоколо си е едно малко провинциално градче с къщи и дворове, което беше доста симпатично преди да го налазят големите пари и преди общината да въведе Синя зона за пришълците, която всъщност е в калта и канавките на няколко улици в центъра.

# 92
  • Мнения: 1 685
Бяхме във Вършец преди година, а сега планувам Сапарева баня. Вършец ми допадна доста, как се сравняват двата града?

# 93
  • Мнения: 19 357
Бяхме във Вършец преди година, а сега планувам Сапарева баня. Вършец ми допадна доста, как се сравняват двата града?
В Сапарева баня почти няма място за разходки за разлика от Вършец, който има огромен парк. Иначе пък е на един хвърлей от София за разлика от Вършец. И двата града са до красиви планини и може да се правят преходи. Във Вършец не съм забелязала такива цени като в СП на хотели, но отдавна не съм ходила така че.....

Общи условия

Активация на акаунт