Как живеете с минимална заплата?

  • 49 051
  • 1 194
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 3 250
Дори и когато сме на борсата,т.е получаваме обезщетение за безработица?

# 1 156
  • Мнения: 1 076
Чета по-горе за разнасяне на вестници сутрин. Много американски филми се гледат. В Бг. рядко някой се абонира за пресата.
А безплатните брошури на Кауфланд, Лидъл и подобни как стигат в пощенската Ви кутия? Факт е, че не живея в Бг, но все някой разнася тези рекламни материали за няколко часа на ден.

Дадени са и други добри предложения - мартеници, работа на каса в магазин. Изработка на бижута или плетене на вълнени чорапи и продаването им онлайн, шиене на многократни чанти за пазар. Все нещо се измисля, ако се търси с желание и се мобилизират всички идеи и ресурси. Може не всяка идея да работи, но все някоя ще проработи. Вие познавате средата си, както и уменията си.

# 1 157
  • Мнения: 68 642
Кой ще ги купия тия чорапи, защо говорите глупости..

# 1 158
  • Мнения: 1 076
Аз си купувам редовно вълнени чорапи, плетени от други хора. Но това е без значение. Защо се хващате за думата? Единственото, което се опитвам да кажа е, че няма начин, да няма начин млад и здрав човек да изкара някой лев.

# 1 159
  • Мнения: X
Купуват. Една съседка на майка ми плете вълнени чорапи по поръчка. Казва, че едва смогва да изпълни поръчките, защото много се търсели.

# 1 160
  • Мнения: 1 355
Пак се сетих за приказката, че сития на гладния не вярва.

# 1 161
  • Мнения: 68 642
Хващам се, защото като купи вълната, и колко ще е печалбата?
Моите впечатления са че дрехи, онлайн, не се търгуват лесно. ОЛХ е препълнен, препълнен.

# 1 162
  • Мнения: X
Печалбата се изчислява лесно. Чифт вълнени чорапи струва 5-7 лева в зависимост от размера. Силно се съмнявам, че съседката на майка ми плете чорапи с благотворителна цел и го прави без печалба.
В малките градчета търговията с такива неща не е онлайн. От типа word of mouth е.

# 1 163
  • Мнения: 22 867
Пак се сетих за приказката, че сития на гладния не вярва.

И това вероятно го има, но понеже имам позната безработна, която не иска да работи какво да е - в канцелария, на бюро ѝ е мечтата. Тя продавачка в квартално магазинче не можела. Входове да чисти? Ама как изобщо ѝ се предлага такова нещо? Тя била млада, да не е някоя баба, та да мете входове. Образование средно, гимназия. Езиците от училище, компютър, колкото да потърси я грим, я някакъв страхотен крем. Млада жена, предлагане никакво, но претенции много. Съжалявам, но вече дори не съчувствам. Та в тоя смисъл, хубаво дават момичетата всякакви идеи, пък авторката на темата да си решава какво евентуално би могла или не би могла да прави. Но, когато човек наистина е в затруднено положение, не се поставя в позицията на избиращ, а се хваща нещо да върши.

# 1 164
  • Мнения: 1 076
Добре. Какво предлагате Вие? Да седне и да чака до безкрайност на тази повече от скромна сума и всеки път да й се свива сърцето в магазина с детето й или да се стегне, да си ритне сама един отзад и да запретне ръкави сама да се измъкне от тази дупка?

Ако ще на улицата щях да продавам сурвачки за Нова Година. Ръчни играчки за елха. Мартеници във фейсбук. Домашен хляб да пече и доставя. Чистачка в офис, във вход на блок, в магазин вечер.

Пак казвам, излишно е да се хващаме за конкретния пример, защото никой не познава ситуацията, уменията и наличното й време.

# 1 165
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Лабрекс, пълно е с такива хора, уви, в нашия град/село не можеш да намериш човек, който да ти свърши някаква работа, всеки иска надник 50лв. и ако може да не е за цял ден работа.

# 1 166
  • Мнения: 1 355
Labrex, и аз имам позната, която по времето на първия локдаун кършеше ръце, че остана без работа. Позната и предложи да чисти входа. Аз буквално я хванах за ръка и отидох с нея. Два пъти чистих с нея в началото, ами не ще и това е.
Винаги е мрънкала, че взема малко пари, но и не се помръдва да направи нещо. Тя е точно от тия, дето си чакат мечтаната работа.

# 1 167
  • Мнения: 11 566
Прости и мързеливи хора.
Чистя пет входа, 400 чисти пари месечно. Аз си ги намерих, без фирма. Макс три часа на вход за чистене, по веднъж седмично, след работа.
А почнах само от нашия преди две години, и мисля да разраствам бизнеса, хаха, има хляб в тая работа.
Ако можех да плета, щях.

# 1 168
  • Мнения: 22 867
Мен точно мрънкането ме дразни. Парите не стигат, работа нямало, в Бюрото по труда някакви курсове предлагали, това по-преди, сега едва ли правят такива, ама за какво и били, конкретно моята позната имам предвид и се отнесе нанякъде в мечти как искала да работи в канцелария на бюро. Ама какво ще изработи там не знам, пък като гледам, канцелария до канцеларията и бюрата седят празни. Други познати имам, по на две и три места работят и не придирят или да капризничат, но конкретната дама не можела. А също позната аптекарка точно входове мете известно време, просто се наложи. Разведе се, деца имаше, само заплатата явно не беше достатъчна. И тя сравнително млада жена, не е баба, но това не ѝ пречеше. Та си е до човека според мен.

# 1 169
  • Мнения: 3 608
Минаха празниците,ошушках се до последно ,а борса чак към средата на мисеца...Само ние ли сме така,пууу направо вече ми писна.Само в провинциалните ли градове хората едва свързват двата края...Почвам вече да се замислям да се преместя в голям град...Кандидатсвах за помоща за Ковид,но си мисля,че няма да ме одобрат...Отчаях се...И ми тежи,детето като каже може ли нещо от магазина и аз все да казвам нямаме парички...Свива ми се сърцето....Извинявайте ,че мрънкам но да си излея мъката...
За всички ни е трудно или поне на по  голямата част, в големия град не си мислете,че е екстра вижте наемите какви са,каква работа може да,си намерите евентуално,и колко време може да изкарате без да сте на работа.В големия град е и по -скъпо навсякъде е сложно.

Общи условия

Активация на акаунт