Киста на яйчника

  • 4 601
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте ,мами. Миналата година преди да забременея си лекувах една киста на яйчника пиех  кистоп плюс. Не се пукаше при цикъл. Беше 3см и се смали до 1 см и нещо. След това забременях, и наскоро преди 1 месец накарах следящата ми акушерка бремеността да види дали кистата я има още(не е същата гинеколожка която ми лекуваше кистата) и тя ми каза,че кистата е изчезнала. Притеснявам се дали след като родя ще се появи отново. Някоя мама ако е имала същия проблем моля да сподели .

# 1
  • Мнения: 93
Здравейте ,мами. Миналата година преди да забременея си лекувах една киста на яйчника пиех  кистоп плюс. Не се пукаше при цикъл. Беше 3см и се смали до 1 см и нещо. След това забременях, и наскоро преди 1 месец накарах следящата ми акушерка бремеността да види дали кистата я има още(не е същата гинеколожка която ми лекуваше кистата) и тя ми каза,че кистата е изчезнала. Притеснявам се дали след като родя ще се появи отново. Някоя мама ако е имала същия проблем моля да сподели .
Не е задължително да се появи пак. Когато забременях, тогава ми откриха киста на единия яйчник, която някъде след месец изчезна просто. Мина вече над 1 година откакто родих и киста нямам до сега, а си ходя на профилактични прегледи поне 2 пъти годишно

# 2
  • Мнения: 20
Надявам се да не се пояни пак ,че ми създаваше доста дискомфорт.

# 3
  • Мнения: 42
По принцип костите на яйчника се появяват вследствие на хормонален дисбаланс,но пак зависи каква точно е кистата. Ако знаете при вас каква е била точно (фуликулярна, на жълтото тяло...)?

# 4
  • Мнения: 20
Ами не съм сигурна.. Знам,че не се пукаше като ми идваше цикъла.

# 5
  • Мнения: 42
Ами да - някакъв вид фуликулярна киста е. Най-честата причина да се появява е хормонален дисбаланс, но след раждане обикновено хормоните се стабилизират и е възможно да нямате повече такъв проблем. Все пак е добре от време на време да се преглеждате за такива неща щом организма ви е склонен да образува кисти.

# 6
  • Мнения: 157
Кистите са неприятни образувания, понякога са опасни, понякога не. При всички случаи обаче трябва да се следят. И някой наистина добър специалист да прецени дали са от опасните (злокачествени) или не. Или пък са просто уголемен фуликул, защото и това много често се случва.

Обикновено гинекологът може да прецени дали е фуликул или е друга, по-сериозна. Важното е да прецени дали е фуликул и ще се пукне от само себе си, или е друг вид, например шоколадова, и е наложителна операция.

Моят съвет е, ако нямате гинеколог, на когото вярвате и сте убедена, че е добър специалист,  да посетите задължително поне двама лекари, защото така шансът да се получи грешка е по-малък. Ако пък имате познат специалист, доверете се на него, защото иначе ходенето по лекари е много натоварващо и стресиращо. Особено ако всеки дава различна диагноза и лечения.

Успех!

# 7
  • Мнения: 109
Ровех преди малко в нета за повече информация и попаднах на следната статия:

https://www.medinfo.bg/spisanie/2020/2/statii/polikistozna-boles … zlichno-lice-3109

Написана е на горе-долу човешки език, и не-лекари могат да разберат Simple Smile. Поствам я, защото е написана от моя гинеколог, а за него гарантирам, че е много навътре в тази област.

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 14:22 от Не се сърди, човече

# 8
  • Мнения: 2


Здравейте мами бихте ли ми помогнали с разчитането.
Имам поликистозни яйчници от около 4 години имам редовен цикъл,  но този месец ми закъсня с около 15 дни.При прегледа гинеколожката ми каза, че вижда киста с малко по-големи размери от нормалните, каквито и да са те и е задължена да ми пусне туморни маркери. Моля да ми помогнете с разчитането на резултатите, защото тя ще е на работа чак в понеделник.Изпратих и резултатите на viber и ми отговори само (Ок ще лекуваме) и повече нищо не ми написа. На мен ми се виждат в норма но този отговор ок ще лекуваме ме притесни.

# 9
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Добре са, моите са по-високи. Ще пиете хормонални таблетки за кистата вероятно.
При мен не подействаха и сега ще ме оперират, и то за 2 път.

# 10
  • Мнения: 25
Здравейте, от декември до март нямах менструация, притеснявах се да отида на лекар и чаках да ми дойде 3 месеца, така и не ми дойде и отидох на гинеколог, откриха ми киста на десния яйчник след, което ми изписаха антибиотик и още едно лекарство не се сещам за името приемах го 3х1,за да се спуска листата, след приема на тези лекарства имах леко кървено след което отново, нямах менструация, отидох отново на преглед гинеколога каза че кистата се е смалила и ми изписа линдинет 30 за 3 месеца, но аз прекъснах след втората опаковка тоест на 2 месец понеже не се чувствах добре, не съм пропуснала хапче пиех ги точно по часовник, след като ги свърших противозачатъчните имах отново леко кървене за 2 дни и този месец ми закъснява вече 6 дни, как мислите възможно ли е отново да имам киста или да съм забременяла, страхувам се да отида на лекар, извинявам се че стана много дълго

# 11
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Всичко е възможно...Лекар трябва да Ви види, аз се готвя за операция. Нищо не ми подейства.

# 12
  • Мнения: 157


Здравейте мами бихте ли ми помогнали с разчитането.
Имам поликистозни яйчници от около 4 години имам редовен цикъл,  но този месец ми закъсня с около 15 дни.При прегледа гинеколожката ми каза, че вижда киста с малко по-големи размери от нормалните, каквито и да са те и е задължена да ми пусне туморни маркери. Моля да ми помогнете с разчитането на резултатите, защото тя ще е на работа чак в понеделник.Изпратих и резултатите на viber и ми отговори само (Ок ще лекуваме) и повече нищо не ми написа. На мен ми се виждат в норма но този отговор ок ще лекуваме ме притесни.

Добре де, не разбирам, на бележката се големи букви пише резултатите да се тълкуват само от квалифициран лекар, а Вие питате тук, във форума. Не, че е нещо лошо, ама недай си Боже някой даде кофти съвет, който може да Ви навреди и Вие вземете, че го приложите.... Не е ли наистина по-добре да се консултирате с лекар? Има даже напоследък и онлайн копнсултации с лекари, верно, платени, ама струват по-малко от преглед. За всеки случай, оставям линк за онлйан консултация при моя лекар, който се занимава изключително много с такива неща и е един от имената в областта. Ако решите, все пак да се допитате до специалсит:

https://app.healee.com/m-login/?desktop&target_page=m%2F%3Fd … ssages#login-main

Стискам палци всичко да е наред!

# 13
  • Мнения: 25
Здравейте, сутринта си направих тест,закъснението се дължи на бебче, видях ясно двете чертички 😁😁😁

# 14
  • Мнения: 11
Бравооо!Дано всичко да е наред:blush:

Общи условия

Активация на акаунт