Бързи здравословни въпроси и отговори – 26

  • 26 458
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 47 981
Само от инфекция. Наблюдавай и евентуално ако има зачервяване,оток, болка...
За тетанус, щом само преди месец имаш, няма проблем

# 481
  • Мнения: 4 611
Мажа се с фенистил, Арника, охлаждащ гел и компрес с риванол.
Да ви кажа тази сутрин повече ме сърби, отколкото боли. Може би почва да минава...
И аз имах кофти реакция от ухапване по прасеца - подуване, затопляне на мястото, целият крак ме болеше като стъпвах. Предписаха ми да пия противоалергично, както и да се мажа с Дипрогента (и друг крем с кортикостероиди би помогнал според ме). Фенистил не е достатъчен.

# 482
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Кремовете с кортикостероид са с рецепта.Аз имам винаги в наличност.

Ваксината против тетанус не се бие всеки месец.Специално за тетанус място за притеснение няма.

# 483
  • Мнения: 683
Някой  правил ли си е термовизуална диагностика?  Обмисляме да заведем детето на такава.  Надяваме се да ни насочи към  определен специалист. Яко ме затресе пак хипохондрията. Помагайте с мнения и съвети.
      Неразположенията са си същите както преди ,с изключение на температурите около 40 гр /сега  37,2-37,7/  и се  появи  непостоянен сърбеж по глезените и  гърба ,напоследък казва,че го болят краката/ мисля,че копира от баба си/.

# 484
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Копира от баба си може би само думите.Имам колит и като нямаше къде да го оставя,съм го вземала с мен по лекари.
В трети клас май беше,го заболя корем.Лекарката попита какво го боли и той напълно убеден заяви:"Тук ме боли,по  хода на дебелото черво!"Апендисит се оказа,но използва моите думи.

При хомеопат мислили ли сте да ходите?
Само че хомеопатични и Изопринозин и подобни май не бива да се смесват.
Диференциално броене пускали ли сте?Да се видят еозинофили,гранулоцити...
Друго не мога да измисля.

# 485
  • Пловдив
  • Мнения: 995
Момичета, не отидох на лекар. Не успях днес, а утре заминаваме рано.
Болката почти изчезна. Ако докосвам, тогава боли. Но подуването си е сериозно. Усещането е като "тежки" крака след много стоене/ходене и жега. Оттоците по-бавно ли минават от болката?
Вкъщи намерих Хепароид Зентива, Адвантан и Дипрогента с малко изтекъл срок.

# 486
  • Мнения: 1 134
Оцет с кърпа с лед.

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Адвантан след кърпата с лед.Ако не бъркам е кортикостероид.
И нищо им няма на лекарствата с изтекъл срок.Ако има промяна в цвят и консистенция си личи.

# 488
  • Мнения: 54 408
И аз имам Дипрогента с изтекъл срок, действа безотказно.

# 489
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ние пък Фенистил,Бетноват и Адвантан.Всички са с изтекъл срок и им няма нищо.Кортикостероиди рядко мажа,ако не се търпи.
Горкото ми дете беше малко като го нахапа/ха зверски бълха/бълхи.Поду се мястото.Мазахме с Бетноват,първите дни Урбазон,посе Ксизал.Поне с крема малко се облекчаваше мястото.Горкият се пробуждаше вечер,но на децата,да са ни живи и здрави,по-бързо им минава.

# 490
  • Мнения: 4 611
Адвантан и Дипрогента също стават.

# 491
  • Мнения: 4 872
В случай, че някой иска да се възползва, в болница Вита ще се проведат безплатни прегледи на жлъчка от 3 до 17 август 2020 г. ➡ https://www.credoweb.bg/publication/123712/bezplatni-pregledi-na … -vita-prez-avgust

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 09:16 от Marsia_K

# 492
  • Мнения: 683
Копира от баба си може би само думите.Имам колит и като нямаше къде да го оставя,съм го вземала с мен по лекари.
В трети клас май беше,го заболя корем.Лекарката попита какво го боли и той напълно убеден заяви:"Тук ме боли,по  хода на дебелото черво!"Апендисит се оказа,но използва моите думи.

При хомеопат мислили ли сте да ходите?
Само че хомеопатични и Изопринозин и подобни май не бива да се смесват.
Диференциално броене пускали ли сте?Да се видят еозинофили,гранулоцити...
Друго не мога да измисля.
     Неразположенията са отдавна. В ДКК  се установява само неутропения и лимфоцитоза. Инфекциозна мононуклеоза,лаймска,цитомегаловирус,токсоплазма,хламидия-отрицателни.
     Свързах се с доктор,който прави термовизуална диагностика. Обясни ми разбираемо за метода и каза,че ако има бактерии в кръвта няма да се установят с този апарат.  Но,може да разговаря с негов колега хематолог,който може би няма да откаже  да прегледа лимфните възли и да следи детето.

# 493
  • Мнения: 1 845
Направленията от личен лекар към специалист за 30 календарни дни ли важат?
Считано от деня на издаването им?

# 494

Общи условия

Активация на акаунт