Полип на матката и бременност

  • 663
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте прекрасни мами! Нова съм в групата и моля да ме извините ако нещо не правя както трябва.
Така, историята ми е следната.
Имам полип в матката, живея в чужбина и чаках много време за отстраняването му. На 19 май имах час за хистероскопия с локална упойка, но по време на процедурата докторката се отказа понеже полипа бил по голям отколкото очаквала и каза, че трябва да бъде премахнат в операционна с пълна упойка. До тук добре.
Преди 4 дена разбрах , че съм бременна като съвсем случайно си направих тест за бременност. Не знам изобщо как е възможно толкова рано да отчете при положение, че чакам да ми дойде на 31ви май.. Но е факт, защото направих около 10 теста, различни марки и всички бяха с мн бледа втора черта, като от днес сутринта чертата вече си е съвсем видима. Тук идва и въпроса ми, знаете ли дали е опасно да бременея с този полип в мен, може ли да се премахне пак докато съм бременна? Също така миналата година моята гиниколожка в България ми беше изписала да пия за няколко месеца дуфастон, заради много нисък прогестерон, полипа и отделно поликистозните яйчницк които имам. Сега имам няколко останали опаковки Дуфастон, който е в срок на годност и се чудя дали да не си го назнача сама да го пия понеже имам и спонтанен аборт от преди 2 години, а и полипа ме притеснява.. Знам, че трябвада отида на лекар, но живея в чужбина и тук мога да се видя с гиниколог чак в 12г.с, да не говорим че тук изобщо не изписват такива лекарства на бременните особено в начална бременност.. Затова моля ви посъветвайте ме какво да правя, знам че дуфастона не би трябвало да попречи, просто се притеснявам и затова искам да го взимам да ми е по спокойно, че всичко ще е наред... Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Направете консултация с частен АГ. Бих предложила и връщане в България за подробна консултация, но предполагам живеете в Англия и ще Ви сложат под карантина. Затова частен лекар. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт