Бебето ми е в неонатология

  • 7 627
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Добре че всичко е минало ...
Ами ние сме вече 1860(преди 2 дена) което за нас е много на фона на 750 гр. не сме вече на апаратна вентилация приема по 30мл храна  и се молим вече да си я приберем термина и е 04.07.

# 16
  • Мнения: 1 399
Пожелавам ти на термина вече да си е у дома. Със сонда ли й дават млякото или вече суче от биберон?

# 17
  • Мнения: 14
Утре ще попитам надявам се да ми я дадат скоро много преживя слънчицето ми и искам вече да е в прегръдките ми и свиждания няма Sad а всички бебета ли преди изписване ги слагат в термо легла защото 2 майки ми казаха че ги извадили от ковьоза и ги изписали дори не са им казали предварително а предния ден

# 18
  • Мнения: 1 399
За да ти я дадат, трябва да се храни самостоятелно. Важно е. Имаш ли възможност да влезеш в отделението и ти да я храниш. На много места персоналът няма търпение (едно недоносено дете изпива 30 мл. мляко за повече от половин час) и затова го държат на сонда. А така няма как да бъде изписано.

# 19
  • Мнения: 14
Не няма как с тази корона няма и свиждания утре ще попитам как я хранят миналата седмица беше със сонда дано скоро започне с биберон

# 20
  • Мнения: 1 399
Не няма как с тази корона няма и свиждания утре ще попитам как я хранят миналата седмица беше със сонда дано скоро започне с биберон
Това зависи най-вече от персонала. Настоявай! Ако аз не бях последните 10 дни при дъщеря ми, никой нямаше да я храни с биберон. Въпреки че вече я бяха захранили в интензивното, когато я върнаха в отделението просто й сложиха сондата. В неонатологията на родилното ли е или в отделение за доотглеждане?

# 21
  • Мнения: 14
В неонатология на родилно днес като звънна за информация ще попитам благодаря много

# 22
  • Мнения: 10 583
А, ти кърма съхраняваш ли? Според мен, ще е от полза да пробваш да я кърмиш като я изпишат.

# 23
  • Мнения: 14
Да замразих в специални пликчета и във фризера.Вчера като звъннах ми казаха че сме 1950 сме станали хранят ги със сонда явно аз ще си я захраня после

# 24
  • Мнения: 1 399
Да замразих в специални пликчета и във фризера.Вчера като звъннах ми казаха че сме 1950 сме станали хранят ги със сонда явно аз ще си я захраня после
Не съм чувала да изписват бебе хранено до сега със сонда. Детето не засуква от раз. В началото суче съвсем малко от биберон или само прави опити, остатъка се дава пак със сонда. Как ще го направите това у дома? Също така има критични седмици за развитието на сукателния рефлекс.

# 25
  • Мнения: 977
Хранят ги със сонда още,защото ги мързи... Опитай се да ги помолиш,да я захранят с биберон,така много по-бързо ще я изпишат. Успех,дано всичко бъде наред!!!

# 26
  • Мнения: 14
Благодаря ще ги попитам  и помоля да я захранят с биберон

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте, имам нужда от съвети от майки на недоносени бебета, защото от 07.11.2020 и аз съм една отт вас... Няма да разказвам с детайли... мисля, че вие сте хирата който буха ме разбрали дори и без думи какво преживявам... Родих в края на 6ти месец (26 г.с) 800 грама малка принцеса... Наричаха я аборт... чувах реплики като "Трябва да изхвърлиш плода", но благодаря на Господ в писледните 5 минути решиха да ме пратят в родилното и така родих моето борбено съкровище. На апартно дишане е, казват му само и постоянно че е много критично състоянието, че всеки миг може нещо да се промени и да се случи най-лошото.. Броя дните и часовете мунаха 10 дни днес ми казаха,, че усвоява   храненето със сонда много добре, но все още не могат дори и малко да намалят кислорода, защото както знаете белия и дриб е адски незрял... казват ми че пишка нормално и нося памперси в болницата не ми дават да я виждам заради епиденията... Въоросите ми са най-вече към майки с деца с екатремно ниско тегли (под 1000кг.) Как се развиват нещата стъпка по стъпка... Кое е тревожно, кое нормално... Колко време ще отнеме да се стабилизира и поне да знам, че няма опасност за живота и вече.. . Благодаря предварително Simple Smile

# 28
  • Мнения: 14
Пиши ми на лично защото знам какво ти е и не само аз много майки бихме ти били полезни моето момиче също 4 месеца беше в болница 750 грама се роди.

# 29
  • Мнения: 1
Мили майки, имам нужда от морална подкрепа!
На 14.01.2021 станах майка на едно борбено момченце тежащо само 680гр., 31см, родено в 29г.с.
Бебето е в кувиоз, лекарите не дават прогнози.
Но ние се молим всеки ден за него.

Общи условия

Активация на акаунт