Петно на крака

  • 699
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 615
Здравейте, пиша ви с молба да споделите какво мислите. Преди около седмица на крака - отзад на коланото ми се появи зачервяване, което ме сърбеше от време на време. Реших, че нещо ме е захапало и го намазах с Фенистил гел. Мазах го няколко дни, но петното си стоеше. Не е кръгло като при ухапване, по-скоро има очертанията на буквата Т. Посетих кожен лекар, който ми каза да продължавам да го мажа с Фенистил и да не се притеснявам. Към днешния ден все още си стои зачервено и ме сърби рядко. Нито е надуто, нито е набрало, просто си стои. Дали някой от вас се е сблъсквал с нещо такова? Никъде другаде по тялото нямам петна, както и установени алергии. Благтодаря ви.

# 1
  • Мнения: 12 108
Така по описанието само... трудно.
"Не е кръгло, има очертанията на буквата Т и сърби"
Посетила си лекар, добре, но приложи поне снимка на петното... така по описанието няма как да изкажем мнение.

# 2
  • Мнения: 615
Това е снимката:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 09:07 от bubanka

# 3
  • Мнения: 12 108
Аз бих проверила дали нямаш някоя дреха, клин или панталон, който е с апликация. Не ми прилича на алергия, определено. За да е това, би трябвало да е в директен контакт с кожата. По-скоро на изгаряне. Ако сте ползвали депилиращ крем или кола, може това да е причината. Съжалявам, че не мога да бъда полезна повече. Подобни неща, когато имам съмнение за алергична реакция ползвам Дермодрин. Фенистил гел ми е прекалено слаб.

# 4
  • Мнения: 615
Благодаря. За дреха не се бях сетила. Иначе крем за обезкосмяване не ползвам. Май ще правя консултация и с друг лекар.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 09:28 от pepina812

Общи условия

Активация на акаунт