Размириците в Щатите

  • 42 397
  • 949
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 47 981
И все пак връзката между расизъм и палежи и грабежи каква е? Тези права ли им се потъпкват?? Извършено е престъпление и то ще бъде наказано. Sad Но не е оправдание за лавина  други престъпления. Дано се овладее тази ситуация с някакви политически средства, по-скоро.

# 91
  • Мнения: 4 611
За Англия става въпрос - познат не го взеха на работа, защото е бял. На интервюто са били 20 бели, 1 черен. Избрали са черния, за да не се разписка, че са расисти, защото можело яко да ги осъди. И това вътршен човек го е споделил, а иначе най-харесали познатия, ама.. Не гарантирам, че е 100% вярно, но хич не ме учудва такава практика.
О, изобщо не ме учудва. Тук също е така. Имам една позната негърка, дето пропищя, че са я оставили на поправка, защото била черна. Ами, не, мила, на поправка си, защото не си учила. Grinning Но хората ги е страх вече да се отнасят с тях като с равни, защото винаги вадят тая карта с расизма. Те не искат да са равни, искат да са привилигеровани. Разбира се, не всички. Има и свестни, както си е при всички раси.
Грабежите и трошенето доста се отдалечават от призива "black lives matter". Разбира се, че човешкият живот е ценен, тогава защо ходят да се бият и да вандалстват? Защото служи за оправдание на идиотите, които просто искат да си откраднат обувки и прочие. На никой от тия хора не им пука нито за Джордж, нито за останалите хора, които са си изгубили живота. Тези, на които им пука протестират мирно и спазват реда.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 23:29 от Уейв

# 92
  • София
  • Мнения: 2 016
на който му се чете дълъг текст на английски, интересно изследване за приликите в положението преди избухването на Гражданската война и сега и доколко е възможна гражданска война.
https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2019/12/how-america … peGWPgx1T2RY41E24
Иначе Антифа и BLM са въоръженото крило на Демократическата партия. И под маската на борба с расизма на тях им се позволяват доста неща разминаващи се драстична с нормалното.

# 93
  • Мнения: X
Има достатъчно проблеми в България, Щатите какво да ги коментираме. Те са  винаги най-големите окупатори и агресори. Тe си решават какво и как ще стане, е, да Русия ги спира, но пак са световен хегемон. Ние да се благодарим, че тук циганите не правят проблеми, защото с толкова IT(и други офисни плъхове), грижовни татковци революционери с ракията и салатата на масата, гейове и всякакви чупливи клавиши, ще ни погребат яко. И ще трябва пак баш мъжете да оправяме положението

# 94
  • Мнения: X
JUST IN: After the family's private autopsy declared Floyd's heart to be totally healthy, the official medical examiner's report is in, declaring his death a homicide via heart attack.


Ето и малко истории от джунглата Simple Smile
https://www.facebook.com/northjerseycom/videos/1466480980206591/ … v=959609014458405

# 95
  • Мнения: 166
JUST IN: After the family's private autopsy declared Floyd's heart to be totally healthy, the official medical examiner's report is in, declaring his death a homicide via heart attack.


Ето и малко истории от джунглата Simple Smile
https://www.facebook.com/northjerseycom/videos/1466480980206591/ … v=959609014458405
Всъщност аутопсиите са направени в обратен ред, съответно и резултатите от тях са изнесени в обратен ред - първо там окръжните им специалисти казват, че е от сърдечен удар, поради предшестващи здравословни проблеми + неясни упойващи вещества в кръвта, а последвалата независима аутопсия, извършена от специалисти, пишещи книги, които влизат в изучаването на професията, признати като едни от най-добрите живи специалисти, казват, че е задушаване в следствие натиска върху тялото и главата на жертвата. Асфикция.

Както споделих снощи.


Интересно е за мен да наблюдавам как заснето убийство, на чернокож, който 1. Не е извършил престъпление 2. Не се е съпротивлявал при ареста, въпреки размерите си 3.Веднага е закопчан с белезници, които не са сваляни нито докато е бит в полицейската кола, нито когато поради неясни обстоятелства се озовава по лице на земята и е натиснат от трима полицаи, докато продължава да казва, че ще влезе в колата, обръща се към полицая върху главата му със "сър", а полицаят освен, че го затиска докато е закопчан и не среща съпротивление отсреща, продължава да натиска коляно във врата му, две минути след като е изпаднал в безсъзнание.

И след тази ситуация има хора, които казват "Ама имах един приятел, живее еди къде си, имат привилегии" /"в гетата са много страшни"/"не-знам-си-кво-в-абсолютен-противовес-със-сегашната-ситуация" Hands Thumbsdown

# 96
  • Мнения: X
Специални програми си има за тях, определени колежи и университети за тях, а?
 И това не е расизъм изобщо, нали? Още малко ще искате да върнат и сегрегацията.
Отношенията между  бели и черни имат много дълга история в Америка, почти нищо не се е променило от 60-те.
...
Докато някой от нас не е подложен на същото отношение, няма как да влезем в обувките на тези, които са подложени ежедневно на това.
И да дразнещо е, като се позовават на расизъм във всяка сфера, но то е само защото това съществува.

Ще ти задам един въпрос, на който не знам дали да очаквам отговор.
Ако на интервю за работа се явят двама човека - един чернокож и един бял, който се е случило да е по-образован, по-опитен, по-компетентен и по-представителен, но от фирмата наемат чернокожия, за да си спестят съдебните дела и уронване на престижа и името, което са градили, това какво е? Расизъм ли е срещу белия или нещо друго? Защото като човек, който е поживял в западна Европа мога да гарантирам, че такива случаи там вече далеч не са изключение.
Е, какво излиза - значи ти учиш, развиваш се, работиш здраво, за да ти вземе накрая желаното място някой, който не го заслужава, но пък си мисли, че всичко му се полага заради цвета на кожата? Ми, така стана. И все така ще се лутаме между двете крайности, докато хората не разберат, че значение следва да се отдава само и единствено на качествата на конкретния човек, пък ако ще и извънземен да е. И ако теб не те бива, това че си чернокож не може да ти е оправдание да си привилегирован и да вземеш мястото на някой кадърен бял, точно както важи и обратното.

# 97
  • Мнения: 3 488
Личното ми мнение е, че ако искаш можеш - да учиш, да работиш, да излезеш от гетото и да се докажеш, независимо какъв е цветът на кожата ти.
У черните има внедрен малоценен комплекс, стереотип, вкоренено дълбоко чувство, че кожата им е предпоставка за дискриминация (една лъжа повторена 100 пъти става истина).
Голяма част от тях живеят с чувството, че са им длъжни и като се дава - вземаш. Наготово.
Факт е, че квартали с почти изцяло бяло население са квартали с почти изцяло бяло население, не защото някой ги гони, а защото за да живееш в хубава ериа, трябва да можеш да си го позволиш (със социални програми не може).
Темата е много обширна, много многопластова.
Капсуловането например на турските малцинства в Германия е подобно на това тук - раждаш се в гетото, умираш в гетото. Въпрос на ценности, разбирания, интелект. Рядко ще има здрав родителски ритник, който е продиктуван от разбирането, че по-високата степен на образование ще те изхвърли от нищетата. И не е само до пари, ако си добър и искаш - можеш и ще бъдеш.

# 98
  • Мнения: 21
Ще ти задам един въпрос, на който не знам дали да очаквам отговор.
Ако на интервю за работа се явят двама човека - един чернокож и един бял, който се е случило да е по-образован, по-опитен, по-компетентен и по-представителен, но от фирмата наемат чернокожия, за да си спестят съдебните дела и уронване на престижа и името, което са градили, това какво е? Расизъм ли е срещу белия или нещо друго?

 А ако наемат черен от която и да било фирма, на каквато и да било длъжност как ще разберем дали е нает там заради "привилегиите си" или защото е бил най-квалифицираният и просто се е случило да е по-образован, по-опитен, по-компетентен и по-представителен? Теоретично какво пречи в такъв случай неквалифицираните бели да кажат "ама той са го наели понеже е изиграл картата с расизма", за да оправдаят собствената си некомпетентност ?

# 99
  • Мнения: X
Теоретично нищо не пречи, ама аз не обичам да говоря теоретично, защото не съм по дървената философия. Това, което написах съм го видяла няколко пъти с очите си, включително и във фирма, в която веднъж изядоха дървото с дело за расова дискриминация и повече не повториха тая грешка.

# 100
  • Мнения: 3 010
Какъв процент са ограбилите от всички, излезли на протест? Или мислите, че повечето от тези хора им е до едни маратонки или телевизор? Ми, не е.

Мненията за една приятелка каза, че не са я наели заради черен и едва ли не, обратният расизъм няма да ги коментирам - издават отчайващо ниско ниво.

# 101
  • Мнения: 21
Теоретично нищо не пречи, ама аз не обичам да говоря теоретично, защото не съм по дървената философия. Това, което написах съм го видяла няколко пъти с очите си, включително и във фирма, в която веднъж изядоха дървото с дело за расова дискриминация и повече не повториха тая грешка.

 Тогава разкажи какво си видяла, моля.

# 102
  • Мнения: X
Разказах вече какво съм видяла, какво още да кажа? Имена? Никой не е длъжен да ми вярва, особено ако живеете в България осъзнавам, че ще е трудно.

Не знам какъв е този нонсенс "обратен" расизъм - расизмът е дискриминация на расова основа, а "белите" също са раса. Но това чудо съществува, въпреки че няма почва у нас.

# 103
  • Мнения: 21
Разказах вече какво съм видяла, какво още да кажа? Имена? Никой не е длъжен да ми вярва, особено ако живеете в България осъзнавам, че ще е трудно.

Не знам какъв е този нонсенс "обратен" расизъм - расизмът е дискриминация на расова основа, а "белите" също са раса. Но това чудо съществува, въпреки че няма почва у нас.

 Не имена, разбира се. Имах предвид малко по-подробно, без лични данни естествено. В каква сфера се е случило, в каква фирма, какво точно те наведе на мисълта, че се дискриминират бели, в коя държава и така нататък, такива неща. Просто искам да добия по-пълна представа за проблема, който визираш.

 Да, не съм длъжна да ти вярвам, но искам да се опитам да видя нещата през твоите очи - защо мислиш, че в Западна Европа се дискрминират бели за сметка черни ?

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 19:33 от repichka*

# 104
  • Мнения: 3 010
Специални програми си има за тях, определени колежи и университети за тях, а?
 И това не е расизъм изобщо, нали? Още малко ще искате да върнат и сегрегацията.
Отношенията между  бели и черни имат много дълга история в Америка, почти нищо не се е променило от 60-те.
...
Докато някой от нас не е подложен на същото отношение, няма как да влезем в обувките на тези, които са подложени ежедневно на това.
И да дразнещо е, като се позовават на расизъм във всяка сфера, но то е само защото това съществува.

Ще ти задам един въпрос, на който не знам дали да очаквам отговор.
Ако на интервю за работа се явят двама човека - един чернокож и един бял, който се е случило да е по-образован, по-опитен, по-компетентен и по-представителен, но от фирмата наемат чернокожия, за да си спестят съдебните дела и уронване на престижа и името, което са градили, това какво е? Расизъм ли е срещу белия или нещо друго? Защото като човек, който е поживял в западна Европа мога да гарантирам, че такива случаи там вече далеч не са изключение.

Това е нонсенс, най-малкото защото един кандидат мноооого трудно ще разбере колко и какви други кандидати има за дадено място, дали са бели, черни, пембени или на точки. Второ, да не те наемат някъде не е правно основание да заведеш дело за дискриминация.
Особено с всички действаши политики в коя да е средна към голяма организация на запад от Калотина.

Общи условия

Активация на акаунт