Размириците в Щатите

  • 42 396
  • 949
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Как мислите, дали настоящите безредиците ще доведат до гражданска война?

Живял съм в Щатите и съм усетил напрежението между различните фракции. Като цяло моят престой беше страхотно преживяване, но не се чувствах сигурен, както в България, най-вече заради престъпните негри и изкукалите ветерани от войната.

Нека не си затваряме очите - бунтовниците са главно от демократическата фракция - утайката на обществото, което се изхранва с престъпност и помощи от държавата - чернокожи бандити, безработни младежи, спортни хулигани, антифа структури, членове на субкултури и други.

https://ktrh.iheart.com/content/2020-05-30-video-dallas-store-ow … crowd-of-looters/ video +18


Тези безредици нямат политическа идея, а имат за цел политическа дестабилизация чрез мародерстване, брутални побои, убийства и палежи, замаскирани зад идеята за етническа и социална справедливост.

Пример за това е бунтът в Ел Ей през 1992, където след подобен случай, довеждат до щети от над 1 милиард, 62 жертви, хиляди ранени и десетки хиляди арествуани.
 https://en.wikipedia.org/wiki/1992_Los_Angeles_riots

Тук виждаме доста градове, че доста градове са обхванати от хаоса, а националната гвардия се бави.

Ако се сещате, преди 10-тина години имаше цигански бунт в Красна Поляна. Повече от 200-300 роми по същата схема вилняха, трошаха и мародерстваха тогава заради нашамарено циганче пред магазин. Жандармерията и пристигналите бавачки НПО-та тушираха напрежението, а наказани нямаше. Тук обаче ромите нямат етническия ресурс на етносите в Щатите - където оръжие се купува свободно в Уолмарт до щанда с ученически пособия. Ако тръгнат да се стрелят гвардия с размирници, със сигурност ще има силна дестабилизация на страната.

# 1
  • Мнения: 1 625
Ммм, може и да доведат до жертви и разрушения, но до гражданска няма да се стигне. Проблемът по мой наблюдения, е напрежението покрай вируса + малоумните изказвания на Тръмп, който за тези фракции е нещо като полу-бог. Когато съчетаеш това, със факта, че уайт траша е по правило по-ниско образован, по-манипулируем и с по-ниски доходи, със факта че мерките засегнаха най-тежко точно тях, и с президент, който ги призовава да не спазват мерките, то се е получава взривна комбинация.

# 2
  • Мнения: 31 662
Не чета много новини последно време, че ми писна от тоя вирус и всякакви други глупости.
Вчера прочетох, че полицията при арест е задушила чернокож.
Та е нормално да има бунтове.

# 3
  • Мнения: X
Не чета много новини последно време, че ми писна от тоя вирус и всякакви други глупости.
Вчера прочетох, че полицията при арест е задушила чернокож.
Та е нормално да има бунтове.

Да, наистина полицая превишава правата си и е налице престъпление. Не се знае какво е ставало преди видеото, за да го мъчат така. Патрулиращите полицаи в Щатите нямат нищо общо с тумбаците ни тук - животът им е постоянно застрашен и са под невероятен стрес. Но пък аутопсията показва друго:

Според доклад от аутопсията на Флойд коляното на Човин е притискало врата на задържания близо 9 минути, посочва Ройтерс. Медиците, извършили аутопсията, обаче смятат, че комбинираното въздействие от това, че движенията на Флойд са били ограничени от полицаите, съпътстващи здравни проблеми и вероятно наличие на упойващи вещества в организма му може да са допринесли за смъртта му. Повече подробности за тези упойващи вещества не се съобщават, а резултатите от токсикологичните тестове може да отнемат седмици, допълва Асошиейтед прес. Аутопсията обаче не е разкрила нищо в подкрепа на тезата, че причина за смъртта на Флойд е било задушаването.

# 4
  • Мнения: 31 662
Абе 9 минути да притискаш за врата и здрав човек може да утрепеш.
Не им е за пръв път полицаите да си превишават правата като видят чернокож.
Може да и бил престъпник, но това не е от значение. Не се прави така в една уж нормална държава.

# 5
  • Мнения: 1 625
Елора, разбирам гледната ти точка. Но размириците не започват от това. То се е случило на точно такова събиране. Възможно е да са превишили правата си, но може и да не са. Не сме били там, не знаем какво е ставало преди това. А за да го държат близо 10 минути притиснат, трябва да има причина. Може да е буйствал.никой полицай няма да седи 10 минути беззащитен, защото в положение притиснал някой на земята, няма как да се защити. Попринцип гледат максимално бързо да ги приберат в колата оковани, за да не се занимават. Истината ще излезне в съда. Всички патрулни полицай имат камери. Публично няма да го пуснат записа, поне до приключване на случая и съдебното дело.

Редактирам, защото аутокоректа реши, че съфорумката се казва Елита, а не Елора.

# 6
  • Мнения: 31 662
Да, ще се разбере.
А причината може да е просто защото е расист.
Дори и да е бил престъпник,така четох, това пак не опрадвава полицая.
Но не им е за пръв път. Имаше случай малко дете да го убият, защото си играел с воден пистолет.
Нямало 10 години.
Расизъм там си има.
И идва момент хората не издържат и затова има бунтове.

Ама се чудя защо тук няма размирици. Доста цигани си вършат престъпленията, хващат ги, пускат ги и само във фейса се протестира.

# 7
  • Мнения: 15 960
Ами защото българите не можем да извадим картата с расизма. Все са единични случаи и "не всички са такива".

# 8
  • Мнения: 31 662
В България не съм чула за такива случаи.
Чула съм за цигани пребили полицаи, ама не съм чула полицаи да пребиват цигани.

# 9
  • USA
  • Мнения: 7 292
Laughing

Живял съм в Щатите и съм усетил напрежението между различните фракции. Като цяло моят престой беше страхотно преживяване, но не се чувствах сигурен, както в България, най-вече заради престъпните негри и изкукалите ветерани от войната.

Rolling Eyes Laughing Не смея дори да питам в кои райони си бил,за да се чувстваш несигурен.Ако си се мотал из гетото на черните,дето се гърмят за добро утро и добър ден,бих разбрала,но така казано,звучиш глупаво и смехотворно.
За сигурност в България пък въобще не искам да коментирам.     
Специално за този случай,с право протестират,но от друга страна ми е толкова писнало от тези черните дето все с потъпкани права,все неразбрани,все подритвани..

# 10
  • София
  • Мнения: 27 165
Както почти винаги едва ли ще разберем пълната истина и някои неща ще се заметат. Тръмп е с вързани ръце, защото Ноември има избори и иска да получи втори мандат. Но първо вируса, а сега и това направо ще го съсипят, хах. Иначе тези бунтове много лесно могат да се пресекат със сила, но няма да посмеят. Иначе за да се успокоят нещата трябва час по-скоро да се осъди полицаят, който няма право по закон да прави това, което е направил с починалия, ако ще последния да е педофил и канибал в едно. Защо ще държи 9 минути коляното си върху врата на задържания? Няма наркотици, няма буйства. Това не го оневинява. Просто е излишно и малоумно.
Те са 4ма, той е сам. Закопчават го и го прибират. Според мен са се изгаврили с него или поне единия от тях. Там наистина са под огромно напрежение всеки ден. И със сигурност има и междурасово напрежение, но то до голяма степен се формира и от медиите и от Холивуд и цялата пропаганда на демократите. Афроамериканците се чувства едва ли не вече недосегаеми и всъщност в момента най-големите расисти са именно те. Само да погледнеш цветнокож накриво и жална ти майка. И да винаги се чака конкретен повод, за да избухне регионален конфликт или война. Историята го е потвърждавала многократно. Та честно едва ли ще се успокоят нещата ако не бъде посочен виновен. Обаче той трябва да е наистина виновен. Ами ако не е (макар че за мен такъв вариант няма след тези 9 минути върху вратът на арестанта) и кажат, няма виновен полицай, тогава какво? Още по-зле ще стане. В момента полицията е в патова ситуация. За това и идиоти там не трябва да работят. Едно е да застреляш някой при акция, друго е да се гавриш с него, докато е с белезници. За последното оправдание няма.
За финал, според мен самият полицай е бил расист и не му е читава работата и най-вероятно ще го осъдят. Обаче тази реакция на утайката за мен е прекалено крайна и безсмислена. Всеки ден там цветнокожи убиват бели, а и полицаи се случва и бял да убият по невнимание, обаче никой нищо не отразява.

# 11
  • Мнения: 15 960
В България не съм чула за такива случаи.
Чула съм за цигани пребили полицаи, ама не съм чула полицаи да пребиват цигани.
То по цяла Европа е така, не само у нас. Престъпниците ги галят с перце, сакън да не се обидят нещо и да те обвинят в расизъм и дискриминация.

# 12
  • Мнения: 3 118
В кое гето си живял в САЩ, че си се чувствал по-сигурен в България? И как разбра, че вандалите са демократи? Щото Тръмп туитна, че антифашистка организация ги подстрекавала? Някой вярва ли му още на тоя патологичен лъжец? Лъже дори, че пие хидроксихлохохин превантивно.

# 13
  • Мнения: 5 267
Не се знае какво е ставало преди видеото, за да го мъчат така.
Вече, като имаш гледна точка, за какво си я пуснал тази тема? Искаш да убедиш и другите в твоето ли? Живял бил там.. Да убиеш човек пред камери и свидетели по бавен и мъчителен начин и полицията после  да каже, че било медицински инцидент.

Не е вярно, че на протестите са само боклуци, пишеш глупости.

# 14
  • Мнения: X
Никой не се опитвам да убедя, темата е отворена за размишления. Живял съм във Вирджиния. Не знам и защо се съмнявате в усещанията ми.Flushed
Не е вярно, че на протестите са само боклуци, пишеш глупости.
Правиш ли разлика между протест и размирици???? Докато нормалните хора протестират, други палят, бият и плячкосват. Еквивалент на футболните хулигани в Европа.

Горе някой ме пита дали съм живял в гетата - не, не съм, но в почти всеки град с над 50,000 жители си има гето.
Какво, да си затваряме очите, че ги няма ли Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт