Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Обратно към България?

• 1 081
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Обмисляла ли да смениш града в Германия? Не знам къде си, но може да пробваш с някой по-интернационален град. Аз също живея тук от години и немците не са ми най-любими на света. За сметка на това работя в мулти култи компании, където германиците са малцинство.

# 16
  • Mediterraneo
Една от най- големите грешки, които съм допускала в живота си, е, че се върнах в Бг да раждам децата си! С ръка на сърцето казвам, че пропилях най- хубавите си години, борейки се с вятърни мелници в родината си! От 5 години отново съм навън, работя неквалифицирана работа, не получавам много, но пък постигнахме много повече, отколкото някога сме постигали в "родината". Кавичките са умишлени.

# 17
Моето най- правилно решение е, че избрах да замина за Германия. Иначе щеше да ми остане чувство за неудовлетворение, за нещо непостигнато.  Дъщеря ми обаче след завършено средно и висше образование в реномирано Уни в Германия, избра да се върне в България. Всеки си носи кръста в тоя живот.

# 18
3) защо не гледам трети държави? Ами гледам, та и много съм си харесала една, и от повече от година пускам ли пускам кандидатури за работа там, но за сега нищо. Аз така до пенсия мога да си чакам някоя тамошна фирма да ме хареса. Та затова в последно време се преориентирах да погледна и към нашите географски ширини.
Ако е Австрия, мога да кажа, че си държат на своето образование и чужди дипломи трудно признават, дори немските.

# 19
  • Наблизо
Имам приятели и познати,които избраха да се върнат.Намериха си висококвалифицирана работа ,в София и дефакто живеят по-добре.При повечето мотивацията беше,че в чужбината не успяваха да намерят работа на нивото и специалността им и България беше добро решение.Други не успяваха изобщо тук и в България се чувстват по-добре.Имам и приятели чужденци,които кацнаха на много високи постове,с висока заплата,някои успяха да си договорят чуждестраннен договор и висока заплата.Ако успееш да си намериш достатъчно висока заплата преди да дойдеш-защо не.С достатъчно пари всичко е възможно.Друго ,което бих посъветвала,е да вземеш немско гражданство първо и тогава да дойдеш.За по-сигурно и за да имаш вратичка назад.

# 20
Бих изчакала ковид кризата да отмине.
В цяла Европа ще има последици, имате работа и сигурен доход, използвайте времето да обмислите.

Общи условия

Активация на акаунт