Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
Не изпитвам особен възторг от наличието на каймак. Ценя аромата, усещането за топлина и баланса между плутност и бистрота на напитката. Не съм специалист, учудвам се на това преекспониране на каймака.

# 16
  • София
Привет, наскоро получих подарък Delonghi EC221. Преди това от години ползвах Делонги, но по-стария модел. Не я заменям за нищо Simple Smile

Бихте ли споделили колко см  най-много трябва да бъде височината на чашката за кафе?

В сантиметри мога да измеря довечера, но ако това ви ориентира, спокойно влизат от червените чаши на нескафе. Може би още 2-3см отгоре.

# 17
Аз съм с еспресо вкъщи, имам една Saeco, бих казала, че е ок кафето. А относно него, предпочитам мляно, омешвам няколко вида, често по препоръка на продавачката и действително се получава чудна комбинация.

# 18
Вкъщи сме с Делонги от старите, много ни харесва и вече 13 г. служи вярно. Прави го кремообразно, точно както го харесвам.
Мъжът ми се заглежда по автоматите, но нещо много големи ми идват.

А аз съм много съм скарана с техниката и за толкова години не си бях правила нищо друго, освен обикновено еспресо, наскоро се научих да работя с другия накрайник и не мога да му се насладя, като нова ми е Laughing
Скрит текст:

За кафето - Lavazza или Tchibo, което от двете е на промоция Simple Smile любимото ми е Tchibo Espresso Milano Style.
Пробвахме няколко пъти да правим комбинации от насипно, но нещо не успяваме да улучим и се отказахме.

# 19
  • София
Аз Tchibo Family ползвам с Делонгито и съм много доволна.
Не се сърди, как точно работиш с другия накрайник?

# 20
Малко по-различен е моят модел, но се прави по същия начин.
https://www.youtube.com/watch?v=FkCyzowPNt8
1:36 мин.

# 21
Машината от клипа не е със стандартния накрайник за пара, който не става за фина пяна. Модифицирана е с други думи, уменията за разпенване също трябва да са налице, за да се правиш тази пяна и смесването.

# 22
Така е, но го правя по същия начин и става божествена Simple Smile
Ако разбъркам се получава като на клипа. Ако не разбъркам, а направо сипя в кафето, става така като на моята снимка.

# 23
  • София
Аз съм с две леви ръце и ще си пия еспресото Grinning

# 24
Здравейте Simple Smile
Избирам нова кафемашина за вкъщи и ще съм ви благодарна, ако ми помогнете да избера между два модела.
Вкъщи не сме чак професионални разбирачи на кафето, но обичаме хубаво кафе Simple Smile Аз искам да има опция за правене на пяна от мляко .
Двете машини са коренно различни - едната е с капсули на Nespresso, а другата е за мляно кафе или E.S.E. дози и има опция за млякото Simple Smile

Nespresso

И

Делонги

Благодаря предварително 🌸🌼🌺

# 25
Категорично Делонгито. Точно този модел е доста добър.
Онова другото дори не е кафе.

# 26
Не бих се и замислила даже, те са несравними. Делонгито вземам, ако съм ти.

# 27
Машините с капсули са много удобни. За Неспресо съм чела статии по блогове, че кафето в тях си е ОК, единственото ми притеснение е свързано с алуминиевите капсули. Уж имат безвредно покритие от лак, но знам ли... Питането ми за Делонгито е дали може да се наглася дължината на кафето. Също ако може да споделите как съхранявате кафето, така че да се запазят неговите качества.

# 28
Капсулите са много удобни - да.
Лаваца поръчвам директно от Италия, все се надявам, че са ок, на мен ми допадат.
Рециклирам (т.е. изхвърлям разделно), не ми пречи.
Мляно кафе съхранявам с специални буркани за кафе или в оригиналната кутия.
По тази причина купувам максимум 250 грама мляно кафе.
Ако ще купувам зърна, по-добре да ползвам Синтия-та, тъй като го мели на момента.

# 29
Не съхранявам мляно кафе, мелиш и правиш кафе след това, всяко смляно кафе губи качествата си, аромати, масла за часове. Алуминиевите капсули са по-добре от пластмасата, но най-добре ако ще е този тип машина да е за хартиени дози ESE.

Общи условия

Активация на акаунт