Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 36 868
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте,

Много искам да разбера дали в мен е проблема или просто нямам късмет. Миналата седмица си поръчах чисто нова Делонги кафемашина, която дойде с повреда и течеше отвсякъде. Върнах я на същия ден и няколко дни по-късно поръчах от друго място Gaggia Viva Style. Пристига днес  и какво да очакваш - не работи. Описвам проблема си тук и искрено се моля, ако някой знае дали  аз правя нещо нередно или просто е развалена, да ми каже. (досега нямам опит с кафемашини_

Когато машината загрее, светва зелена лампичка, че е готова за кафе. Врътвам бутона към нея страна и вместо да започне да тече вода от мястото за кафе,  водата тече от каналчето за пяна за мляко. Гледах едно видео как се пуска машината, как се прави кафето, всичко правя абсолютно по указанията - само, че при мен кафе въобще не излиза и вода въобще не излиза от правилното място, а само от канала за пяна. Пробвах поне 5-6 пъти, чакам лампичката да светне зелено за кафе, пускам я - водата не тече откъдето трябва

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 17:11 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 11 437
Врътваш към чашката за кафе, нали? Преди да врътнеш челното копче на където и да е, трябва да я обезвъздушиш. Като светне зелената лампа, подлагаш една чаша под разпенителя и отваряш онази страничната врътка да излезе въздуха. Това се прави в началото и след почистване и пълнене на резервоара, а не след всякок кафе. Виж и ако врътнеш в обратна посока какво става, за всеки случай, но първо я обезвъздуши.

# 2
  • Мнения: 40 279
Не е виновна машината, а писалите упътването основно. И ние купихме една такава за подарък и брахме проблеми. Основно тънките места са две:
- Онзи винт отдясно е именно винт, а не превключвател. Т.е. въртиш го докато се затегне, а не просто го врътваш. В инструкцията пише "завъртете по часовниковата стрелка" и на никого няма да хрумне, че всъщност пише "затегнете", а то може да са нужни няколко оборота за целта.
-  Даже и при затегнат винт пак ще тече вода през цедката, ако не си обезвъздушила машината. Това става с леко отхлабване на въпросния винт, докато излезе въздухът и потече вода през чучура за капучино, после завинтваш и чак тогава прави кафе. Това е описано, ама се налага да се прави по-честичко, след всяка пауза.

Абе, ще и свикнеш. Като цяло машината изглежда пълен боклук в сравнение с качествена такава - евтина пластмаса, евтина алуминиева цедка, да те е гнус да я пипнеш, ако си свикнала на качествени уреди. Но след като я овладееш прави добро кафе. Т.е. за тази ниска цена компромисът е с външния вид/материалите и удобството за работа, а не с качеството на кафето.

# 3
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
че при мен кафе въобще не излиза и вода въобще не излиза от правилното място, а само от канала за пяна. Пробвах поне 5-6 пъти, чакам лампичката да светне зелено за кафе, пускам я - водата не тече откъдето трябва
Завъртете и отдясно бутона, точно наобратно.
Скрит текст:

# 4
  • Мнения: 11 437
Авторката, пропуснах да напиша, че страничния бутон е за обезвъ, душаване и разпенване. Когато се прави кафе, той трябва да е затворен.
Когато разпенваш мляко, фронталната врътка е на позиция за пара, първо подлагаш една празна чаша, за да излезе кондензиралата вода, отхлабваш страничната врътка и чак после слгаш чашката с млякото. Така млякото няма да се разводни.

# 5
  • Мнения: 40 279
Ако някой има интерес към тази серия машини да знае, че току що видях в Билла (след моста Чавдар) от по-засуканите, с иноксов екстериор, на много добра цена.

# 6
  • Мнения: 46 434
Заповядайте във втората тема за любимите ни кафе машини! Heart

# 7
  • Мнения: 3 341
От около 2 месеца ползвам Lavazza blue и съм безкрайно доволна да пия ароматно ристрето постоянно. Купувам кафявата и лилавата капсули, винаги съм предпочитала 100% висококачествена Арабика.
Всяка чаша кафе е с каймак.
Вкъщи имам Филипс Синтия, пълен автомат. Няколко пъти я пусках, но не съм особено очарована, явно не мога да се справя с настройките и иска професионално настройване.

# 8
  • Мнения: 601
С капсулите не е напълно ясно какво се пие, но има вид кафето винаги.

# 9
  • Мнения: 2 232
Здравейте! И аз да се включа за пръв път в темата за най-любимото ми нещо - кафето!
От около два месеца ползвам кафемашина на WMF - Lumero. Оказа се доста добра. Прави страхотен каймак. То все пак това зависи и от кафето до някаква степен.
По принцип пия предимно Лаваца като кафе, но сега експериментирам с различно и в момента ползвам Pellini, което се оказа доста добро за моя вкус.

# 10
  • Мнения: 40 279
Много странно, рядко някой споменава за аромата, за киселинността, горчивината, послевкуса, но всички отсичат, че кафето е хубаво, понеже има каймак... Ми каймакът просто придава добър вид на кафето, но не се пие сам по себе си в края на краищата.
Някога, когато баба ми канеше баби на гости, пиеха нес кафе и за да им стане каймак аз бях отговорник по подготовката - кафето и захарта се сипват в чашата с една лъжичка вода и се бърка докато стане хомогенна каша. И после като се залее с вода става каймак. Още го помня Simple Smile

# 11
  • Мнения: 601
Доста скъпи кафета 100+лв  за килограм нямат почти никакъв каймак при  еспресо, но за сметка на това букет от вкусове.

# 12
  • Мнения: 1 689
Кимбото излезе доста прехвалено. Ще пробвам препоръчаното Лаваца Терра.

# 13
  • Мнения: 3 341
С капсулите не е напълно ясно какво се пие, но има вид кафето винаги.

Когато си на 10000 км. от хубавото кафе, Лаваца капсула е еликсир.
Пелини е много добро, слаба дистрибуция, но в София зная къде да го намеря.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 606
Привет, наскоро получих подарък Delonghi EC221. Преди това от години ползвах Делонги, но по-стария модел. Не я заменям за нищо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт