Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Каква кафе машина бихте ми препоръчали? - тема 2

• 4 564
  • 206
  •   1
Отговори
# 195
Моя Sage вчера дойде.Купих си 2 различни кафета на зърна.Тази сутрин изхвърлих поне 5 кафета Sad Нещо не ми се получава от раз като при капсулите.Може би кафето не е ок.Взех едно Segafredo такъв горчив редкаш без каймак щях да се разрева.После отворих другия пакет на Lavazza. Той се получи доста по-добре.Като цяло очаквах да е доста по-лесно с кафемашина

Ръчната машина с мелачка си изисква и умения за ползване, няма как да стане веднага. Няколко кратки съвета,
ползвайте двойната цедка с 14г кафе(обикновена без двойно дъно), смилайте фино така че кафето да изтича за над 20сек за едно нормално от 30мл. Изчакайте машината да загрее добре заедно с ръкохватката.

# 196
  • до морето
Да, едрината на смилането е ключово. И аз също се присъединявам към съвета: загрейте я добре, аз пускам малко топла вода преди първото кафе. Ако/когато не го направя(понакога бързам, нямам време) кафето е съвсем различно.

# 197
И за да ви окуража, този Бревил може да направи по хубави кафе напитки от всеки автомат, само трябват добро кафе и умения за ползване.

# 198
  • София
Аз от няколко дни до-смилам златната лаваца-оро (която е пакетирана смляна). Врътвам я за няколко секунди, около 5-6 с една евтина мелачка от лидъла.
Резултатът е убийствено добро кафе. С 23 годишна Бразилия Клуб.
Бих казал, неразличимо от професионална машина за 30-40к.
Това е комплимент и за лавацата. На прилична цена, широко достъпно, и с отлични качества. В Метро наскоро взех 40 пакета по 7 лева на промоция.

# 199
  • до морето
Харесвам ги и аз Breville/Sage и исках такава да взема(duo temp pro) , но не ми си играеха балкански номера с Амазон. Сто пъти вдигаха цената, наличност пускат по 1-2 бройки, голямо дебнене. Накрая ми писна и купих друга.

# 200
Ако някой може да помогне, става въпрос за Saeco Incanto, стара е, отдавна я ползваме. Правя си едно дълго и едно късо кафе след него в чаша. Днес не изчаках да свърши дългото докрай, а натиснах  третия бутон вляво, за да прекъсна и да пусна късото/първия бутон горе вляво/, редовно го правя, не ми е за пръв път. Но светна червен екран "пълен съд за утайка от кафе", изпразних, сложих обратно, но иконата си остана на дисплея. Няколко пъти извадих, върнах, без промяна. Изключих от мрежата, пак нищо. Вече час сигурно си стои същата иконка. Някой да има идея какво трябва да се направи?

За такава машинка става въпрос:

Скрит текст:

Edit , при поредното изваждане на чекмеджето, взе че се оправи сама. Може би някой датчик не е сработил, кой знае. Дигнала съм ѝ мерника аз, ама моите хора си я харесвали........сигурно за това на мен номера прави.

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 12:40 от labrex

# 201
  • Sofia
Моя Sage вчера дойде.Купих си 2 различни кафета на зърна.Тази сутрин изхвърлих поне 5 кафета Sad Нещо не ми се получава от раз като при капсулите.Може би кафето не е ок.Взех едно Segafredo такъв горчив редкаш без каймак щях да се разрева.После отворих другия пакет на Lavazza. Той се получи доста по-добре.Като цяло очаквах да е доста по-лесно с кафемашина
Споко ! И аз бях така с моята машина, но като нагласихме настройките, смених кафето - стана много хубаво еспресо. Може и да греша, но преходът от капсули на такъв автомат създава малко разочароващо първо впечатление. Аз докато се чудих дали да продавам моята, пих няколко дни еспресо само от автомата, за да изпробвам различни варианти. Накрая реших да я продам и същия ден, за да не я цапам повече, си направих от капсулите и изненада - изобщо не ми хареса! Един странен и леко изкуствен аромат, различен от току що смляно. Един човек в магазинче за насипно кафе ми каза, че е добре да се ориентирам към кафета със ситни зърна. Предполагам, че логиката е, че мелачката мели определно време, а не до определено количество и колкото по-малки са зърната, толкова повече навлизат през отвора и съответно биват смлени. Мисля, че е прав, защото със сметката , която той ми направи беше първото супер еспресо.

# 202
  • Sofia
"Нагодихме се" с машината и вече съм даже happy от покупката .Меля почти най-ситно.Слагам 11г и пускам на двойната цедка единично кафе и ми се получава таман Simple Smile

# 203
Вкъщи сме с Делонги от старите, много ни харесва и вече 13 г. служи вярно. Прави го кремообразно, точно както го харесвам.
Мъжът ми се заглежда по автоматите, но нещо много големи ми идват.

А аз съм много съм скарана с техниката и за толкова години не си бях правила нищо друго, освен обикновено еспресо, наскоро се научих да работя с другия накрайник и не мога да му се насладя, като нова ми е Laughing
Скрит текст:

За кафето - Lavazza или Tchibo, което от двете е на промоция Simple Smile любимото ми е Tchibo Espresso Milano Style.
Пробвахме няколко пъти да правим комбинации от насипно, но нещо не успяваме да улучим и се отказахме.
Ползвам същата от 10 години и досега не се е разваляла. По маркучите се появи чернилка и не можем да я изчистим. Ползваме я, но се притеснявам от здравословни проблеми.
 Избрах си друг модел на делонги и докато се чудя дали да купувам махнаха промоцията и сега е 299 лева. Чудя се дали могат да подменят маркучите в сервиз и дали все пак не е време за смяна на машината. Някой в началото на темата питаше за височината на чашите. Модела, който избрах на делонги е ECP 33.21 BK. Харесах го защото е красив, има затопляща функция, има възможност и аз пакетчета кафе и особено важно е че позволява поставянето на чаши до 13 сантиметра високи. Сега виждам, че промоцията още я има в техномаркет.

# 204
Могат да се сменят лесно силиконовите маркучите, 6лв е метъра.

# 205
Здравейте, любители на кафето !
Наскоро се сдобихме с този кафе автомат на Bosch

, но честно казано съм много разочарована.
Еспресото, го правя на най- силната степен, с най- много кафе и въпреки това е слабо и няма каймак. Докарва малко пяна и това е.
Мелничката е на режим за най- финно смилане на кафето и въпреки това, кафето, което събираме в контейнера е като по- едър пясък. Моя приятелка има друг кафе автомат и казва, че в контейнера за остатъка кафето е така пресовано и натъпкано, че стои на дискчета, които можеш да пипаш с ръка и няма да се разпаднат, а при мен е в насипно състояние.
Има ли някой отзиви за този автомат ?
Така ли е по принцип или нещо в машината не работи както трябва ?

# 206
Здравейте, любители на кафето !
Наскоро се сдобихме с този кафе автомат на Bosch
Пробвай и с други смеси арабика/робуста, ако това ще те успокои едва ли има автомат който да направи кой знае какво еспресо.

Общи условия

Активация на акаунт