МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 15

  • 43 207
  • 750
  •   1
Отговори
# 555
  • Пазарджик
  • Мнения: 725
Здравейте, някой може ли да ми каже каква е цената на спермограмата в АГ клиника Селена?
100 лв

# 556
  • Мнения: 11
Четох, четох и малко се обърках.  Може ли да ми предложите Л карнитин коя марка и по-колко да давам на мъжа си,и кога се пие /преди тренитовка или след, защото той спортува/  че има проблем с подвижността в спермограмата.

# 557
  • Мнения: 703
Четох, четох и малко се обърках.  Може ли да ми предложите Л карнитин коя марка и по-колко да давам на мъжа си,и кога се пие /преди тренитовка или след, защото той спортува/  че има проблем с подвижността в спермограмата.
Преди тренировка, има голям избор за Л карнитини, вижте в интернет

# 558
  • Мнения: 80
Моят мъж беше с олигозооспермия ,астенозооспермия и 3% по Крюгер. Аз съм с 1 запушена тръба и една стеснена и нагъната. След месец и половина с мен и бабини зъби съм бременна вече в 9-та седмица. Успех!

# 559
  • София
  • Мнения: 3 412
Да и ММ при нито един нормален сперматозоид след прием на бабини зъби, мака+витамини, минерали и спиране на твърд алкохол в продължение на 2,5мес. имаше невероятни показатели на спермограмата, чак андролозите се учудиха.

# 560
  • Мнения: 705
Момичета, при нормална спермограма с добра морфология и всичко перфектно, направена в репродуктивна клиника, има ли нужда да се прави изследването SDI? Възможно ли е то да покаже проблем?

# 561
  • Мнения: 128
Здравейте мъжа ми ще прави спермограма но се чудим къде споделете вие къде в Пловдив направихте и от къде сте доволни благодаря предварително ☺️

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 23:12 от Не се сърди, човече

# 562
  • Мнения: 80
Момичета, при нормална спермограма с добра морфология и всичко перфектно, направена в репродуктивна клиника, има ли нужда да се прави изследването SDI? Възможно ли е то да покаже проблем?
Да! То показва оплодителтия потенциал и процента на фрагментации. Много важно изследване е. При ужасна спермограма може да е супер и обратното.

# 563
  • Мнения: 1 275
Здравейте мъжа ми ще прави спермограма но се чудим къде споделете вие къде в Пловдив направихте и от къде сте доволни благодаря предварително ☺️
Най-добре е да се направи в репродуктивна клиника.Зет ми прави през малък интервал и в Селена и в Ню Лайв и резултатите бяха почти еднакви.Цената и в двете клиники е 100лева.

# 564
  • Мнения: 572
Здравейте, момичета! Не мога да повярвам какъв разрив и дезинформация има по темата с морфологията по Крюгер! След всичко изчетено бях с впечатлението, че 3 % морфология е зле. Сега обаче от една от двете най-известни репродуктивни клиники ми казват, че няма нужда дори от консултация с улолог, андролог. И на въпроса ми "Ами тази лоша морфология" се отговаря, че няма проблем, защото сперматозоидите са милиони. Спермограмата е със заключение "Нормозооспермия, морфология под нормата по стриктните критерии на Крюгер".
Какво мислите? Може би в някои случаи количество компенсира морфология, не знам... Бихте ли правили консултация с андролог все пак или да се доверя, че проблем няма?

# 565
  • София
  • Мнения: 23 165
ако другите показатели са в приемливи норми морфология 3% не е много зле. забременява се и без процедури с такава.

# 566
  • Мнения: 193
То се забременява ама какво им е качеството? И аз вече тотално се обърквам...ММ е с 6%, забременях два пъти от пъри опит, но завършиха с мисед. Последно казаха, че може и това да е причината.

# 567
  • София
  • Мнения: 23 165
качеството зависи от много други неща.
морфологично увредените не стигат изобщо където трябва.
това се завърта тука на вскеи 10 страници. ако прочетете темата ще видите че всичките питали за тая морфология са или бременни или родили вече.

# 568
  • Мнения: 2 485
Явно само аз още не съм сред тези. Но да има не малко, които са забременява ли с тази морфология.

# 569
  • Мнения: 193
качеството зависи от много други неща.
морфологично увредените не стигат изобщо където трябва.
това се завърта тука на вскеи 10 страници. ако прочетете темата ще видите че всичките питали за тая морфология са или бременни или родили вече.
Може аз да се обърквам вече, изчела съм темата. Последно д-р Кацаров изписа добавки и бърканицата, и контрола след три месеца, но тогава и SDI тест. Може би идеята е да намалят днк фрагментациите ако са завишени? Тогава не беше ли редно и сега да ги изследваме?
Извинявам се ако звуча некомпетентно!

Общи условия

Активация на акаунт